Ako často sa milovať počas snaženia sa?

21. nov 2021

Vopred sa ospravedlňujem, ak sa tu už podobná téma xkrat riešila. S manželom sa snažíme o dieťatko, zatiaľ krátko, 3 mesiace. Milujeme sa pravidelne, bežne cca 5-6 krát týždenne. Kamarátka mi povedala, že pri takej intenzite sa na babo nepodarí,zevraj sú potom nekvalitné spermie. Tak som googlila, a nasla som viaceré články, ktoré jej teóriu potvrdzujú. Zevraj je lepšie mať pred ovulaciou a v jej čase sex mat len každý druhý deň, inak spermie nemusia stihnúť dozrieť. Aké máte skúsenosti? Odporúčal vám gynekológ poľavit v snažení, keď ste sa pokúšali o dieťa? Ďakujem

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka0215
21. nov 2021

Tiež som počula viac verzií. Dr. nám ale v čase ovulácie odporúčala zakaždým 3 dni po sebe - 2 dni pred a v deň ovulácie 🤷‍♀️ takže podľa mňa vôbec nevadí, keď spolu spíte aj každý deň 😊

tara42
21. nov 2021

My ked sme sa snazili sme spolu spali kazdy druhy, treti den. Tak ako bezne. Otehotnela som za 4 mesiace.

adrbat
21. nov 2021

Nám povedal, že každý 2-3 deň. Ale ako raz bola taká chuť, že celý týždeň sme každý jeden deň a podarilo sa práve vtedy.

ovaaa
21. nov 2021

U nás na prvý šup po vysadení antikoncepcie a to som si myslela ako dlho budeme na tom makať keďže pracuje mimo sk.

petamich
21. nov 2021

mne moj gynekolog tiez povedal kazdy druhy den, nieco na tom asi bude, kedze aj na spermiogram sa chodi po min. tusim troch dnoch abstinencie ale ktovie kazdy hovori inak a je tam x dalsich dolezitych premennych

zdenkatv3
22. nov 2021

Tak ono je to individualne, ci kazdy den alebo kazdy druhy, hlavne je, aby ste sa nesnazili tak, ze si to potom odnesie vztah, vies ze aj take temy tu uz boli, sa odcudzili, lebo zienka na manzela prilis tlacila so snazenim 🙂 Kazdopadne drzim palce aby sa poradilo 🙂

ajka0207
22. nov 2021

Kamarátka nech nezávidí, 5 krát do týždňa nie je taká častá intenzita, aby výrazne utrpela kvalita spermií. Ak sa vám nebude dariť rok, tak by som zvážila to obmedziť na každý druhý deň, ale nemyslím že to bude mať nejaký veľký vplyv.

autor
22. nov 2021

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady. Vidím, že je to individuálne.. Dáme tomu voľný priebeh teda, dúfam sa nám podarí co najskôr.

hefo
22. nov 2021

Podľa mňa je pointa najmä v tom, aby človek (najmä žena) sám seba do sexu netlačil vôľou, lebo to za veľa nestojí a časom sa to aj znechutí. Skôr treba využívať naplno situácie, keď je chuť.

terapia_ferdinand
18. dec 2021

Dobrý večer ja sa roky zaoberám predpôrodnou pripravou myslím si že mám vysoké percento úspešnosti počatia nedá sa dať napísať nejaký zaručeni recept ale ak je vydrž úspech sa dostavy mnoho raz to závisí na často zanedbaných maličkostiach

ahojka5
10. aug 2024

Ahoj, podarilo sa ti nakoniec otehotnieť? A po akom case? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre