Ako často sa máme snažiť?

kluska
25. sep 2012

Ahojte, snazime sa o dieta a chcela by som vediet ci je lepsie sa snazit kazdy den alebo kazdy druhy den pocas plodnych dni. Kebyze kazdy den sme sa snazili, vytvori sa partnerovi dostatok zrelych spermii kazdy den? Neviem co je lepsie. Na jednej strane nechcem vynechat den, lebo mam pocit, ze kazdy den snazenia zvysujeme snacu a na druhej strane mam myslienky ci by nebolo lepsie pockat. Ako to mate vy a co si myslite? vdaka

salma22
25. sep 2012

to zalezi podla toho ako velmi babatko chcete....my sme sa kazdy den niekolko krat snazili 🙂 drzim palce nech sa zadari

nikolet_89
25. sep 2012

ahoj, ked sme sa my s manzelom snazili o babatko tak sme sa spolu milovali kazdy druhy den, a za 3 mesiace od vysadenia antiny, ktoru som brala 8 rokov som otehotnela...aj, ked sme boli na seminari predmanzelskom, vysvetlovali tam, ze spermie sa tvoria 24 hod aby boli dostatocne ucinne, cize najlepsie je si zvolit priblizny cas napr 21:00 - 22:00 a kazdy druhy den v tejto dobe sa snazit, pretoze pri vchode do maternice mas krcok, ktory tie spermie este 12 hodin drzi a tie vsetky sa snazia dostat k vajicku 😉 prajem vela stastia 🙂

aduskatt
25. sep 2012

v CARe nam odporucali kazdy druhy den

malapepka
25. sep 2012

Môj gynekológ povedal, že spermie sa obnovujú v priebehu hodín. Mne poradil, že je dobré snažiť sa každý deň. Odsleduj si plodné dni a hor sa na to!!! 😀 A pokojne aj denne. Veľa šťastia, nech sa čím skôr zadarí!!!! 🙂

milka1978
25. sep 2012

ahoj ... my sme sa ako pri prvom tak aj teraz pri druhom bábu snažili rok a pol ..... lekárka nám odporúčala kadžý druhý deň aby spermie dozreli a boli priebojnejšie .... nie je na škodu aj trojdňový odstup .... skúste to aj tak, že pred ovuláciou nebudete sexovať aspoň 2 dni a začnete v prvý deň .... možno pomôže .... ale aj patnerovi musia spermie dozrieť na to nezabúdaj, inak sa môžete snažiť a nič z toho nebude ... veľa šťastia 🙂

nanulik
25. sep 2012

ja som najskôr čítala "ako často sneží" 😕 😝 no asi som prepracovaná 😀

ale k otázke, ja tiež radím každý druhý aj tretí den. a hlavne robiť to s radostou a nie z povinnosti

stanislavao
25. sep 2012

ja som pocula od byvaleho kolegu, ktorym to lekar odporucil preto, lebo nevedela jeho manzelka otehotniet, raz za 3 dni. lebo tolko trva spermiam, kym sa dostatocne znovu vytvoria.

jankagun
25. sep 2012

hlavne to nerobte z povinnosti! lebo ked sa chce najviac,vtedy to nejmenej ide...mne lekari povedali ze budem mat problem otehotniet(kvoli zdravot.problemom) a tak sme neriesili ze to chceme teraz a hned,ale nechali sme tomu volny priebeh,nic sme nesilili a zrazu za mesiac som bola v tom! 🙂

nevestickaaaa
25. sep 2012

myslím si, že keď sa budete snažiť každý deň, tak tým nič nepokazíte 🙂 spermie sa určite stihnú nahromadiť v dostatočnom množstve.

vinifred
25. sep 2012

..keď pánboh dá,aj motyka vystrelí..a je jedno či každý deň,alebo raz za mesiac.. 🙂

dadav
26. sep 2012

No my sme každý 2.deň - 3.deň, stihnú sa vytvoriť spermie ...aj keď ja by som každý deň 😀 ... len nech to vyjde ... teraz máme 2 zdravé detičky 😀 ...o prvé dieťatko sme sa snažili rok ... to bolo hrozné ☹ ,ale vyplatilo sa a to druhé - pol roka 🙂 ,len fakt sa uvolnite, nerozmýšľajte nad tým často a hlavne ako tu maminy píšu - nerobte to z povinnosti 😀 Držím vám palčeky 😀

tynamartina
26. sep 2012

Spermie dozrievajú až 72 dní a neustále sa dopĺňajú, uvolnia sa vždy iba dozreté spermie. Podla najnovších výskumov častý sex prospieva kvalite spermií aj ked ich množstvo je o čosi nižšie ale kvalita vyššia. Spermie staršie ako 2 dni vykazujú vo väčšom množstve degeneráciu DNA takže zastaraný názor sex 3x do týždňa ju už paséé. Nepotrebujeme predsa kvantitu ale kvalitu. Kludne majte sex aj každý deň ak máte chuť aj my sme mali a zadarilo sa na prvý krát 🙂

baaabenko
26. sep 2012

Ahojky🙂 nooo my sme tiez velmi chceli babatko a snazili sme sa aj 4krat za den🙂 a nic z toho...lebo sme boli zamerani len na to ze sa to musi podarit...a na plese sme sa v zivote tolko pri sexe nenasmiali a vobec sme nemysleli na babo a o mesiac mi zasvietili dve ciarocky...aaaa za 4 tyzdne rodime🙂

bianus
27. sep 2012

Ahojky...sa som bola 4 x tehotná a to hneď na "prvý šup" ... 🙂 sledovala som akurát hlieny a keď prišli tak vtedy sme planovali, ale len každý druhý deň....spermie sa musia dotvoriť..🙂 u mňa platilo to, že keď mám suché dni..som neplodná a keď mám mokré dni...plodné..🙂 držím palce.

irriss
27. sep 2012

Podle otazky a Tvych radek mi prijde, ze ses nechala ovlivnit "emocemi a psychikou"..
Pri otehotneni hraje velkou roli psychika..dokud budes mit v hlave tento vnitrni stres...a nepovolis...spermie nenajdou tu spravnou cesticku... 😉Protoze TY SAMA jim ji zaviras... ☹
...povol...uber na tempu...milovani neni jen na uspesne oplodneni...ale na radostne oplodneni...

lulu6541
21. júl 2014

Ahojte ! Ako mam priateľovi povedať že chcem bábätko ale zároveň je nato ešte čas. Keby som bola tehotná tak sa bojím že ako by reagovali moji rodičia.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mindzuska
28. mar 2016

Caute baby chcela by som odpoved na tuto otazku mam17 rokov mala som danu 2 krat v ruke potom som vybrala predpisali mi tabletky aby som neotehotnela ale tie tabletky vobec nepouzivam mam z parterom kazdy den styk mensturacia normalna pravidelna a furt nic nvm aky problem moze viskytnut

korytnacka7
28. mar 2016

Velkou chybou mnohych parov je, ze idu na to ako kraliky s vedomim, ze "niekedy sme tu ovulaciu uz len trafit museli".Docieli sa tym jedine to, ze minate zbytocne cenne naboje. Ak zacnete mat priznaky ovulacie, teda slizky ciry hlien - moze to trvat aj niekolko dni. V tomto stadiu vajicko stale nie je uvolnene do vajcovodu. Mozete ist sice na to, ale kym k samotnemu uvolneniu dojde, spermie mozu byt uz davno uhynute. Jednoznacne treba vyckat, aby smermie boli po kvalitativnej aj kvantitativnej stranke v najvacsej pohode. VRCHOL PLODNOSTI MATE PRVY SUCHY DEN, teda den po poslednom slizkom hliene. Vajicko uz je uvolnene do vajcovodu a najblizsich 12 hodin by mali dorazit spermie. Po styku zostat lezat, idealne s vyvysenym zadkom - podlozte si podusku alebo vylozte nohy o stenu. Naozaj to nenormalne zvysuje sance po mesaicoch snazenia...

olach
2. máj 2016

ahojt no mi to skusame celi den a nic stoho no ale mi ceme strasne babetko ale nejde to preca
😒 😒 😢 😢 😢

vituzene
17. nov 2016

Ahoj máme 17 rokou obi dvaja pokúšame sa 4 mesiace o bábetko máme každí deň pohlavný styk a nedarí sa nám mohli bi ste nám poradiť čo robiť alebo aké tabletki užívať .. :'(

mariamartin123
6. feb 2024

@aduskatt chcela bisom sa neco spitať

aduskatt
6. feb 2024

@mariamartin123 nech sa páči

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre