Aké vitamíny užívať pred snažilkovaním?

werusss
18. jan 2012

ahojte....tento rok by sme sa chceli s priatelom zacat pokusat o babatko tak ma zaujala tato stranka.....mam ohladne toho vela nezodpovedanych otazok, tak mozno prostrednictvom tejto stranky sa mi na ne podari dostat odpoved.....mojou najdolezitejsou otazkou by asi bolo v prvom rade to, ze pred tym jak sa zacnem pokusat o to vysnivane babatko ake vitaminy by som mala zacat brat...bola by som rada keby ste mi poradili ohladom tohoto...alebo ci mi radsej odporucate ist k mojmu gynekologovi poradit sa?...veve

makalka165
18. jan 2012

ahoj ja som asi mesiac pred plánovaným počatím brala kyselinu listovú 😉

milankovazuzana
18. jan 2012

@werusss Ahoj, a vitaj na MK.Ja som brala podľa rady mojej pani doktorky minimálne 3 mesiace pred počatím kyselinu listovú a vitamín E-400mg.A tieto 2 doplnky stravy mi kázala potom užívať celý 1. trimester.Kombinácia týchto 2 látok eliminuje riziko vzniku rázštepov plodu/pery, chrbtice/Nič iné som neužívala, pestro a zdravo som sa stravovala.

werusss
autor
18. jan 2012

.....citala som o tom, ze kyselina listova je velmi dolezita, a boli tam pisane aj zelezo a vapnik......viete mi poradit aj nejaku konkretnu znacku tych vitaminikov alebo je to v podstate jedno...🙂..my by sme sa chceli zacat snazit tak od marca....tak dufam ze sa nam zadari...🙂

milankovazuzana
18. jan 2012

@werusss M
Mne bolo doporučené brať to samostatne, kôli výške účinnej látky.Dnes je na trhu spústa značiek, je na Tebe, čomu dáš prednosť.

makalka165
18. jan 2012

@werusss tiež si myslím že na značke nezáleží, držím palce aby sa vám to snažilkovanie čo nasjkôr zadarilo 🙂

kukucg
18. jan 2012

@werusss Ja beriem femibion 800 🙂

werusss
autor
18. jan 2012

@makalka165 ...dakujem...bola by som rada keby to vyslo...🙂

werusss
autor
18. jan 2012

@kukucg ...poradil lekar?...ci vlastny vyber?...dost ludi mi radi nech pred snazenim sa o babatko navstivim gynekologa aby som sa presvedcila ci som ok...no neviem ci je to take dolezite, doteraz som nemala ziadne zdravotne problemy (gynekologycke)...tiez by si odporucila aj navstivit lekara?

kukucg
18. jan 2012

@werusss ano odporucala mi ich moja dr ale aj tu vela bab 🙂 Pokial chodis pravidelne na preventivky anemas problemy podla mna nemusis 😉

werusss
autor
18. jan 2012

@kukucg ...chodim pravidelne, doteraz som ziadny problem nikdy nemala a naposledy som bola v juni.....jedine co mam nezvycaje je ze mam otocenu maternicu, ale to mi lekar povedal ze to nie je taky problem...🙂..

spalka
18. jan 2012

femibion 800 a priatelovi daj vitamin E a C 😉
@werusss

kukucg
18. jan 2012

@werusss no vraj mam aj ja aj ked teda co mam zrovna teraz tazko povedat 😝 😝 ako som vravela podla mna netreba, az ked budes tehu 😉 drzim palce 🙂

werusss
autor
18. jan 2012

@kukucg ...dakujem...a ty sa snazis o dalsie?...ci?

kacena85
18. jan 2012

@werusss ahoj,ja sa priklanam ku kombinacii femibion+ vit E 400.pocuvam na femibion same chvali.aj obe moje segri ho brali pred tehu.a gynekologa nemusis pokial nemas nejake problemy

kukucg
19. jan 2012

@werusss No ano snazime sa, ale mame to teraz trochu komplikovane tak ale dufam ze sa to da do poriadku 😒

werusss
autor
19. jan 2012

@kukucg ...no tak vam drzim palceky...nech problemy pominu a nech sa zadari...🙂

werusss
autor
19. jan 2012

@kacena85 ...ahoj, ako vidis aj tu mi ich kazdy odporuca tak nieco na tom bude...asi pre istotu este zavolam gynekologovi co on na to...🙂

mary86
23. jan 2012

ja sa tiež prikláňam k femibion 800, sama ho užívam a vraj je na trhu najlepší (kyselina listová v ňom obsiahnutá sa najlepšie vstrebáva do tela - oproti ostatným prípravkom s kys.listovou)

werusss
autor
26. jan 2012

@mary86 ahoj, no bola som u lekara ten mi dal zelenu ze u mna vsetko ok...tiez mi poradil ten femibion 800...tak ho uz silno uzivam...uz sa len dockat marca...😉

mary86
26. jan 2012

@werusss budem držať päste 🙂

werusss
autor
26. jan 2012

@mary86 ty sa tiez snazilkujes, alebo len budes?..🙂

mary86
26. jan 2012

@werusss ja snažilkujem už vyše 2,5 roka, zatiaľ neúspešne,no už máme dohodnutú konzultáciu v centre asist. reprodukcie - lebo, ako sme nedávno zistili, manžel má problémy so spermijkami, takže u nás to prirodzene asi nepôjde :(

werusss
autor
26. jan 2012

...no mne doktor povedal ze ked sa nam nepodari do pol roka tak mame prist a bude treba vysetrit partnera...no dufam ze to nebude treba...no uvidime...dufam ze nam to vyjde...a vam prajem vela vela sil a stasticka...🙂

mary86
27. jan 2012

@werusss hlavne na to netreba veľa myslieť - treba si to snažilkovanie patrične užiť 🙂

werusss
autor
27. jan 2012

@mary86 ...tak toho sa vobec nebojim ze by som si to neuzivala...:-P...

mary86
27. jan 2012

@werusss 😀

katarina104
28. jan 2012

kúp si befoli a magneziu, je tam aj kyselina listová a keď budeš tehu, tak si kúp calibrum baby plan 🙂 😉

werusss
autor
29. jan 2012

@katarina104 ahoj...uz uzivam femibion 800, ale dakujem za radu, kamoske bolo zle z femibionu tak tiez uzivala to
calibrum...🙂

morosie
3. feb 2012

mne môj lekár,keď som sa ho na to pýtala, či je potrebné užívať pred počatím kyselinu listovú a tak odpovedal,že ak máte pestrú stravu tak nie,že sú to iba ťahy výrobcov liekov a že je to na mne,či si myslím,že to potrebujem. Tak som sa dala aspoň na acidofolan ... 🙂

lucinocka
3. feb 2012

@werusss jamienson prenatal- je tam vsetko vo velmi dobrych hodnotach a su to kanadske prirodne vitaminy..
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre