Aká maca je najlepšia?

lienka_9
13. máj 2021

Aká maca pre ženu je najlepšia na podporu otehotnenia? Lebo ich je akosi vela druhov... môj muž užíva túto

milka1988
13. máj 2021

Maca peruánska rastie v rôznych odrodách, ktoré sa líšia farbou šupky buľvy. Druhy macy majú farbu bielu, žltú, žlto-bielu, ružovú, červenú, fialovú, šedú a čiernu. Ich farba určuje vlastnosti a samotné účinky macy.

Jedna z najobľúbenejších mac je žltá maca, tá je vyhľadávaná pre svoju príjemnú sladkastú chuť. Pomáha pri neplodnosti, posilnenie imunity, hormonálnej rovnováhe.
Typ červenej macy má blahodárne účinky na kosti, prostatu a podobne ako ostatné macy dodáva energiu a vitalitu.
Najsilnejší ekotyp koreňa je maca negra (čierna maca). Tento druh koreňa maca je najsilnejším antioxidantom, ktorý má veľký vplyv na vitalitu, dobrý spánok alebo odbúranie stresu. Zaisťuje psychickú odolnosť, pomáha pri hormonálnej nerovnováhe a posilňuje tiež pamäť.

milka1988
13. máj 2021

@milka1988 co pise v popise pri tejto? aky druh to je?

lienka_9
autor
13. máj 2021

@milka1988 čiže pre mňa by bola najlepšia žltá?

lienka_9
autor
13. máj 2021
milka1988
13. máj 2021

@lienka_9 zdroj Peru je super som citala aspon sa vie ze je to "originalna maca" a nie nejaky "podvod"...a zlta zenam cierna chlapom je lepsia ale ja beriem ciernu hlavne je to fytoestrogen co je dobre na vajicka ovulaciu a tak 🙂 po ovulacii ju uz neberiem

hederamonstera
13. máj 2021

Ja pouzivam od Jamieson, ta je v pomere 20:1. Ale neviem zistit, ci je to zlta abo cierna. Na obrazku je zlta ale latinsky nazov ma rovnaky s ciernou😁

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka_9
autor
17. máj 2021

@hederamonstera Túto máš?

hederamonstera
17. máj 2021
lienka_9
autor
17. máj 2021

@hederamonstera kolko ju berieš? Cítiš nejake zmeny? A berieš ju celý mesiac v kuse? Tiež ju berieš kvôli otehotneniu?

hederamonstera
17. máj 2021

@lienka_9 beriem ju len asi 3 tyzdne. Zatial necitim ziadne zmeny. Ale tak tento cyklus som bola stimulovana na vytvorenie folikulu, takze neviem ti povedat. Ale vytvoril sa mi zevraj paradny folikul oproti predoslemu mesiacu ale ci to bolo Macou🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Ano, kvoli otehotneniu. Davam to aj manzelovi

lienka_9
autor
17. máj 2021

@hederamonstera moj manžel berie uz 3 tyzdne, tu co som tu davala ako prvu bio macu...rozhodla som sa ze aj ja skusim....manzel teraz berie viac toho, dr z centra mu naordinoval 3 mesacnu vitamínovú kúru lebo mal horšiu morfologiu...ja beriem len femibione, inofolic a vitD....od buduceho cyklu chcem začať s gynexom a macou plus možno alchemilku...ja uz som bola stimulovana clostilbegytom 6 mesiacov...teraz mam pauzu

lienka_9
autor
17. máj 2021

@hederamonstera prosím ťa a čo znamená vlastne to 20:1? Dufam ze je to len čistá maca

lienka_9
autor
23. máj 2021

@hederamonstera prosím ťa a uzivas to celý cyklus ci len do ovulacie? A užívaš tie 3 tablety naraz ako píšu?? Aj cítiš nejakú zmenu po nej?

martina8995
6. jan 2024

@milka1988 pekný večer čiže ak mám problémy so silnou menštruáciou a vynechavanim a nedovoľuje rak idporucate čiernu pre ženy s týmto problémom ako ja?

milka1988
8. jan 2024

@martina8995 no praveže ta zlta je skôr pre ženy na vyrovnanie hormonalnej rovnováhy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre