8 mesiacov snaženia bez úspechu

nika9393
14. jan 2024

Ahojte snazilky a mamičky, s manzelom sa snazime od juna minuleho roka, viem ze to nie je este nic tragicke no ja uz niekedy (najma ked znova pride mrcha) upadam na duchu a zacinam sa bat ze to prirodzene nepojde. Rada by som sa spytala na vase skusenosti a takisto nacerpala sily z vasich pribehov, najma tych z vas ktore sa snazili dlhsie ako my a nakoniec im to vyslo prirodzene. Su tu take? Stale dufam ze sme sa len netrafili do ovulky alebo je tam nejaky iny banalny problem. Dakujem❤️

stellarstar
14. jan 2024

Treba ist k dr a obaja sa vyšetriť

nika9393
autor
14. jan 2024

Este doplnim, ze mam 30, manzel 28

vierkainka
14. jan 2024

@nika9393 a bola si uz u gynekológa s tym,ze sa vám nedarí?Mas pravidelný cyklus atd .....uzivas nejaké vitamíny?

nika9393
autor
14. jan 2024

@vierkainka kyselina listova, omega tri, vitamin e, magnezium, amh mam 1.6 co je podla doktorov v norme, hormonalny profil som mala tiez vsetky ukazovatele v norme, manzel bol na spermiograme, vysledky su tiez v norme. No ako par sme este v CARe zatial neboli

nika9393
autor
14. jan 2024

@vierkainka cyklus mam pravidelny 28 dnovy

stellarstar
14. jan 2024

@nika9393 treba doplniť endokrinológiu, hematológiu, repro imuno a priechodnosť vajcovodov

sofia1979
14. jan 2024

@nika9393 urobte si základné vyšetrenia hlavne manžel najprv ten to ma najrýchlejšie

vierkainka
14. jan 2024

@nika9393 presne ako píše komrntujuca stellarstar, treba doplniť tieto vyšetrenia.🙂Niektore cykly mozes mať aj anovulacne.Dohodni sa s gynekológom ze budeš chodiť na folikulimetriu aspoň jeden cyklus ci je aj toto v poriadku.Ta hematoligia je vsak dôležitá,aj endokrinologia,repro imuno atd....

vierkainka
14. jan 2024

@nika9393 este môžeš aj doma ovulacne testy,ale tie nie su az tak spoľahlivé,no skúsiť kľudne môžeš.🙂

nika9393
autor
14. jan 2024

@vierkainka zabudla som dodat, ovulacne teszty som skusaladva mesiace, ani raz mi nevysiel pozitivny test (niektore dni som robievala aj trikrat za den)

nika9393
autor
14. jan 2024

Davala som tie najsilnejsie cez apku, ktora tiez vyhodnotila ze hodnoty su nizke

vierkainka
14. jan 2024

@nika9393 tak preto by ti pomohlo u doktora odsledovať ovuláciu🙂🥰Mozno ti nasadi liek clostylbegit a bum otehotnies ani nevieš ako.😍😍😍

nika9393
autor
14. jan 2024

@vierkainka dakujem, objednam sa k doktorovi na folikulometriu

vierkainka
14. jan 2024

@nika9393 určite to urob a onedlho už budeš zháňať postieľku a zavinovačku a všetky tie pekné vecičky súvisiace s materstvom.Nech sa ti darí 🥰Ak by si chcela ešte nejaké info,kludne pošli spravu.🙂

pato88
14. jan 2024

Ahoj, my prve takmer na supu a druhe ani za svet skoro dva a pol roka… skontrolovali nam vsetko co sa dalo, nikde problem nenasli. Dnes som mala rano pozitivny test. Nakoniec som otehotnela prirodzene posledny cyklus predtym ako sme mali zacat so stimulacou a inseminaciu. Tak neviem, ci psichyka, ze konecne nas idu riesit a snad otehotniem alebo ze sme si prvykrat dopriali 3 dni na horach bez maleho a nesledovala som nic, inak ja som zacala brat pomerne vysoku davku vit D (toho som mala stale deficit) tiez posledny mesiac aj kyselinu listovu, tiez som skusila jogu na plodnost. Mne doktor povedal, ze do roka sa netreba trapit , aj ked presne viem ako sa citis. Ja sa tiez bojim po tom dlhom case, ci to dobre s nami dopadne :(

vevebono
14. jan 2024

kúsok nádeje je vždy. ja som s manželom 4 roky, do vzťahu prišiel s tým, že je neplodný (žiadne vyšetrenia, len aj s predchádzajúcou chcel a roky sa im nedarilo) dva roky sme dúfali, nedarilo sa, na testy sme kaslali, ja som si do vzťahu priniesla 2 deti, ktoré berie za svoje a povedali sme si, že to tak asi má byť. a zrazu ani nevieme ako ani kedy.. a teraz spinká pri mne 7 týždňová babulka.

medda_beda
14. jan 2024

@nika9393 Po 9 mesiacoch sme zašli do CAR kde nám poradili užívať vitamíny a mne kontrolovali ovuláciu a krv.
Po roku sme začali chodiť na vyšetrenia.
Absolvovali sme spermiogram, rozšírený spermiogram, testy či nevytváram protilátky, či ich nevytvára manžel.Endokrinológia, hematológia, kopec vitamínov.

Nakoniec idem na laparoskopiu pretože príčina sa nenašla.
Ešte pôjdeme na genetiku.

Za mňa je dobré začať podstupovať vyšetrenia, človek nikdy nevie či sa to dovtedy nepodarí, ale zároveň nestráca čas.

mimicka2013
14. jan 2024

@nika9393 1,6 amh mas a podla dr v norme? Ja mam 1,9 ako 36 rocna a nariekaju ze nizke 😀

mimi3008
14. jan 2024

@nika9393 Ked sme sa zacali snazit o 1.babo, mala som 27 a manzel 30. Nedarilo sa nam 15 mesiacov, uz sme to zacinali riesit, ale potom sa podarilo prirodzene. Istu dobu som uzivala aj Inofolic a manzel Folandrol, kys.listovu som uzivala dlhodobo cely cas snazenia. Druhy syn uz vysiel na prvy pokus styku pocas ovulacie

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domcavesel
15. jan 2024

Ahoj, máme rovnakú situáciu, už to bude presne 8 mesiac čo sa nedarí (základné vyšetrenia sú v poriadku, aj ovulácia by mala prebiehat). Mám ale tento cyklus nasadený clostil, tak verím, že sa zadarí. Je to vyčerpávajúce.

nika9393
autor
15. jan 2024

@domcavesel drzim vam palce

nika9393
autor
15. jan 2024

Dakujem vsetkym za odpoved, rozhodli sme sa zacat s vysetreniami, nech nestracame cas.

palculienka40
17. jan 2024

@nika9393 skus si kipit gynex kvapky pre seba a pre muza kotvicnik od serafin. A my sme mali ist k dr az po roku no do roka a do dna sme otehotneli. Si este mlada. Hlavne sa na to nefixuj.

nika9393
autor
2. feb 2024

@domcavesel ahoj domca, mne tiez gynekolog predpisal clostil, ale este ho neuzivam, pomohol vam?

domcavesel
2. feb 2024

@nika9393 ahoj, áno vyzerá to tak, že pomohol na prvý krát (bez pichnutie pregnylu). Akurát dnes som 14DPO a testy sú výrazne pozitívne + ma bolia prsia a mám nafúknuté brucho 😊 v pondelok idem na krv.

nika9393
autor
3. feb 2024

@domcavesel gratulujem 🙂, tak vyskusam aj ja dalsi cyklus

vabea
29. máj 2024

@nika9393 ahoj nika, vyskúšala si?

nika9393
autor
12. júl 2024

@vabea ahoj nie neskusala, ovulaciu mavam kazdy mesiac chodim na folikulometriu, zial este sa nam nepodarilo, problem bude asi niekde inde ale este sa na neho neprislo, od nabuduceho cyklu zaciname iui a ak ani to nevyjde idem na hyfosy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre