5 mesiacov sa snažíme a stále nič

lusy558
7. apr 2015

ahojte maminy ..chcem poradit...ja mam uz dieta s prvym muzom teraz som si nasla noveho priatela a 5 mesiacov sa snazime o babatko ale nejako sa nam nedari...chcem sa spytat vo mne asi nieje chyba ked uz mam dieta ze?ci viete mi poradit?

bonaqa2013
7. apr 2015

@lusy558 ak máš dieťa tak v tebe asi chyba nie je - to je jasné. Skôr partner, alebo ani on nie.
Poznám prípad keď manž. sa dlho snažili o dieťa, nepodarilo sa, po čase sa rozviedli, každý si našiel iného partnera a každý mal s tým iným už dieťa.

helenanovakova
8. apr 2015

my sme sa snažili 2 roky, kým som otehotnela. a jedna moja známa 9 rokov

wewika1
8. apr 2015

@lusy558
@bonaqa2013 moze byt chyba aj v tebe....to, ze uz jedno dieta mas neznamena, ze sa u teba neznemila fyziologia (mozno aj vekom)...staci, ze si "obohatila" svoj organizmus o mykoplazmy a ureoplazmy (napr. od svojho nového partnera) a problem je na svete...takze nehadzala by som vsetku zodpovednost len na partnera...treba vysetrit samozrejme aj teba...no a vo vela pripadoch sa stava, ze jednoducho novy partneri nie su kompatibilni 😒

piacere
8. apr 2015

@lusy558 to, že sa snažíte 5 mesiacov ešte nemusí znamenať, že nie ste v poriadku. Aj u zdravého páru je veľmi malé percento počas cyklu, že sa im podarí otehotnieť, preto gynekológovia uvádzajú, že pokiaľ máte nechránený pravidelný styk aspoň 1 rok a nedôjde k počatiu, až potom je potrebné začať aspoň základné vyšetrenia. Na druhej strane to, že už máš dieťa nemusí znamenať, že si ok a chyba je v partnerovi, pretože telo, hormóny sa menia, mohlo dôjsť k niečomu, čo ti blokuje ovuláciu napr.
Ak ti to spôsobuje stres, tak si začni merať bazálnu teplotu a v priebehu jedného mesiaca budeš vedieť, či si ok a zároveň budete mať záruku, že sa do ovulácie "trafíte".... Že máš napr. pravidelný cyklus ešte nemusí znamenať, že ovuluješ 🙂
Ak ti to stres nespôsobuje, tak tomu ešte cca 7 mesiacov nechajte voľný priebeh a potom si daj na gynde urobiť hormonálny profil, sono. Ak bude všetko ok, bude nasledovať partner.

bonaqa2013
8. apr 2015

@wewika1 vo mne chyba nie je, ja mám 4 deti....

piacere
8. apr 2015
astonka
8. apr 2015

@lusy558 ale tak 5mesiacov nie je nejaká závratana doba...nam sa napr.3-tie dieťa s manželom povedlo po 2rokoch-snaženia...

wewika1
8. apr 2015

@bonaqa2013 ze som ta oznacila v prispevku neznamenalo, ze by si aj ty mala mat nejaky problem...len aby si videla, ze to, co si napisala nemusi byt az tak celkom pravda 😉

k.turisova
10. máj 2015

dievčatá, hlavne sa nestresujte, myslite pozitívne a môžete si pomôcť napríklad prírodou. V mojom prípade sa nám nedarilo vyše roka a potom mi sestra posunula aloe bandasky na pitie spolu s prírodnými výživovými produktami na podporu reprodukčných orgánov a celkovú detoxikáciu organizmu. Pri prvej návšteve ambulancie na liečbu sterility mi rovno povedali, že som tehotná. A to som s riadnou liečbou ani nezačala, len som užívala prírodné Forever produkty. Mám dve deti s 13- mesačným vekovým rozdielom 😀
Pri týchto prírodných produktoch a Foreveri som ostala, užívajú ich aj moje deti Dá sa nimi podporiť zdravie a poriešiť všeličo...

branislavn
20. máj 2015

Portál Otehotnenie.sk je komplexný zdroj informácií, rád, tipov a produktov, ktoré Vám pomôžu na Vašej ceste za vytúženým dieťatkom. Stránka zameraná na neinvazívnu liečbu neplodnosti a problémy s otehotnením je najväčšia svojho druhu v Európe. Už od roku 2009 pomáhame párom v celej Európe pri problémoch s mužskou či ženskou neplodnosťou a pri problémoch s otehotnením. Naša stránka Vám pomôže zvýšiť šance na úspešné počatie. Nájdete u nás množstvo rád ako zvýšiť plodnosť, čomu sa vyvarovať, a na aké hlavné veci je potrebné zamerať svoje snaženie. Vysoké percento tých, ktorý podstúpia túto extra cestu k počatiu je úspešných. Spôsobov ako uspieť je veľa. Niektoré sú jednoduché, iné menej. Každý z nich Vás však prinesie bližšie k cieľu a pomôže Vám zvýšiť šance otehotnieť. Najdôležitejšie však je, aby ste túto cestu podstúpili spolu s Vašim partnerom. Keď narazíte na problém, mali by ste spolu nájť jeho riešenie. Pamätajte, že len vy určujete smer, ktorým sa vyberiete!

https://www.facebook.com/pages/Otehotnenie-teho...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre