3 mesiace sa snažíme o bábo, no nedarí sa nám

erikalukanova
12. apr 2020

Ahojte, mám 20 rokov a priateľ 21 asi 3 mesiace sa snažíme o babo a nič nedarí sa viete nám v tomto nejako poradiť? Prosím Vás u lekára som ešte nebola keďže je takáto situácia. Už sme zúfalí. Antiku som nikdy nebrala. Za každú odpovede ďakujem

jaskolka
12. apr 2020

Tri mesiace snaženia ešte vôbec nemusí nič byť. Zúfali určite nebuďte, koľko žien otehotnie až po pol roku, roku. Niekedy ani mladý vek neznamená ze sup a si v tom. Nevesaj hlavu, normálne sa milujte, sleduj si viac ovulku, a podobne, ale ozaj v 20 rokoch a po troch mesiacoch absolútne nemusiš byť zúfalá.Iné by bolo, keby trebárs po roku a viac sa nedarilo, napriek pravidelnému styku, potom už vyhľadaj lekára.Neupinajte sa tak hrozne na to, ozaj mate spustu času a podvedomie robí veľa

mata122
12. apr 2020

Ja by som sa snažila žiť si svoj život naplno a nestresovať 🙂 psychika zahrá dosť veľa

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@jaskolka ďakujem 🙂

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@mata122 okej skúsime

andreal1
12. apr 2020

Vobec nezufajte 3 mesiace je naozaj malo, snazte sa na to nesustredit vsetku pozornost babo pride vtedy kedy ma. Skusajte a uzivajte si jeden druheho

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@andreal1 snažíme sa lenže ten pocit že to nejde tak je bezradný

dollyzv
12. apr 2020

Ja som si tiež v 20ke myslela že som mladá a ľahko otehotniem..zúfalá som začínala byť po roku...úplne ma to dostalo do kolien,najhoršie bolo keď kolegyne začínali odchádzať na materskú a im sa podarilo po pár mesiacoch..nemohla som sa na kočík a malé dieťa ani pozrieť.ku gyn som chodila ako na klavir-vysetrenia,folikulometria,atd.po pár rokoch som zmenila ,prácu,partnera(nie kvôli otehotneniu,proste sme sa odcuzdili a nakoniec aj dobre že sa nepodarilo,lebo by som bola slobodná matka) a našla som nového partnera.po pol roku chodenia sme začali premýšľať nad spoločným dieťaťom,len už som nechcela absolvovať znovu ten kolotoč u gyn,už som nemala na to psychiku,tak sme tomu nechali voľný priebeh,že keď sa podarí bude len dobre,a keď nie budeme o pár rokov riešiť umelé..a bum,z ničoho nič som po dvoch rokoch otehotnela,bola som v takom šoku že sa to nedá ani opísať. Bola som už absolútne zmierená s tým že prirodzene nikdy neotehotniem a dokonca aj s tým,že vlastne mať asi ani nebudem...stále nemáme vyhraté,končím len prvý trimester...ale pre psychickú pohodu je naozaj lepšie sa niekedy vzdať a nechať rozhodnutie na prírode(osude??)..a keď to bude mať prísť,príde to. Mne sa podarilo otehotnieť až po 5tich rokoch. Neviem akým zázrakom...takže naozaj po 3mesiacoch nemusíš byť zúfalá...žena môže otehotnieť len 12xdo roka..takže pre začiatok si nakup ovulacne testy,neriad sa absolútne žiadnymi kalkulackami ani vypoctami z netu..vela šťastia ti prajem

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@dollyzv ďakujem Vám krásne za radu ☺️

joannita
12. apr 2020

@erikalukanova po 3 mesiacoch si zufala? 😮 Co by si robila po 3 rokoch? Alebo po 10tich? 😯
Ako nic v zlom, ale zda sa mi to prehnane totalne. Az sa mi verit nechce ze toto je realna otazka....

kittykat22
12. apr 2020

@erikalukanova jedina vec ktora ti pomoze su ovulvacne testy. Podla toho zistis kedy mas plodne dni, a skus sa sustredit na tie. Bolo by ale dobre, zachovat si zdravy rozum s pocitat s tym, ze pocatie dietata trva v priemere 12 mesiacov. Aby sa zivot nezuzil len na pocitanie plodnych a neplodnych dni. Velmi lahko sa moze stat, ze ti z toho zacne trosku hrabkat na hlavu, ak nedas priestor inym myslienkam.

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@kittykat22 toho sa aj bojím ale ďakujem budeme skúšať prirodzene a uvidíme nechám čas do konca roka a budúci rok sa sťahujeme tak si myslím že budeme mat kľud budeme sami tak to pôjde lepšie

alzbeta162
12. apr 2020

Ja len mozno cudna otázka ale vazne tak skoro babo? Neviem ste mladi užívajte život všetko mate pred sebou mam 30 a som so svojim uz manželom 15 rokov ale v 20 ma ani nenapadlo riešiť babo 🤷neviem boli ine veci ktoré nas zaujimali cestovanie, žúrky, kade tade chodiť .... Neviem môj názor možno osud si myslí ze tiez este mate 2-3 roky cas a potom to príde;)

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@alzbeta162 tak chceme už babo už sme pripravený len my celkovo v rodine mame problém s tehotenstvom

alzbeta162
12. apr 2020

@erikalukanova ako vies ze ste pripraveni? 🤷 Chcieť babo a byť pripravení je dosť rozdielna vec dajte tomu cas vazne 20 rokov nie je čo riešiť ak tak veľmi chcete a po pol roku roku sa nebude darit tak vyhladajte pomoc

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@alzbeta162 Oki ďakujeme

kittykat22
12. apr 2020

@alzbeta162 preco ju nenechas na pokoji? Chce dieta, nech ma dieta. Je to ich vec.

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@kittykat22 ďakujem Vám že ma niekto chápe

alzbeta162
12. apr 2020

@kittykat22 ✌️

lienka.7
12. apr 2020

@erikalukanova nakupit ovulacne testy a sledovat👍👍👍
Kazda zena je unikatna, nemusis mat ovu ani kazdy mesiac a darmo sa snazite, ked je to v nepravi cas 😣😣😣
Potom sa poradit s lekarom ak nic... ale dala by som tomu aspon pol roka-rok. Nesustredit sa len na to, ale ist niekde na vikend... wellness a pod. Samozrejme ked sa bude dat 👌👌👌
Drzim palce 🍀🍀🍀

erikalukanova
autor
12. apr 2020

@lienka.7 ďakujem Vám krásne aj by sme chceli no len presne keď sa bude dať skúsime si “užívať” a uvidíme nakúpim testy a budem skúšať

martuska313
12. apr 2020

@erikalukanova my sa snazime cez 2 roky a stale nezufam a verim ze to pride. Treba hlavne klud, nesustredit sa cielene lebo ked to kazdy cyklus nevyjde a ďalší a ďalší...a psychika potom je uplne na bode mrazu. Si mlada a 3 mesiace su naozaj nic oproti inym zenam ktore sa snazia aj 10rokov. Ale chapem chcete babo. A ked uz chces dopomôcť odsleduj si cyklus ci je pravidelny, ovulaciu, hlien. Vsetko sa da nastudovat popripade tu zienky Ti poradia. Kup si ovulacne testy zacni testovat jeden cely cyklus aby si vedela kedy mas ovulaciu a resp. Este lepsie merat bazalnu teplotu. Dopomoct si vitaminami pre Teba pre neho. Odbornici vravia styk mat kazde dva dni aby stihli dozriet spermie. Su rozne bylinne čaje. Je toho naozaj veľa.
Drzim silno prsty hlavne nezufaj a netlac na pilu. 😊.

lukasko12
13. apr 2020

Ja sa chcem len spytat ukaze tehotensky test aj zapal ze mam

erikalukanova
autor
13. apr 2020

@martuska313 ďakujem krásne 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre