2 roky snažilkujeme a zatiaľ bez úspechu

denisa87
30. apr 2013

Ahoj baby,a zas ta mrcha hnusná prišla... Som uz maminka 4 rocneho syna,od marca 2011 sa snazime o druhe mimi,zial bez úspechu ☹ Neprekonali sme s muzom ziadnu vaznu chorobu,prvy rok sme sa zacali iba nechranit,nijak extra som sa nesledovala,posledny rok testujem ovu testy,3-tí mesiac meriam BT,pridávam aj moj posledný grafík,iba takto laicky,co moze byt pricina ze sa nedarí,som si myslela ze druhe sa nam podarí skor,maleho sme splodili cca rok aj pol po snazilkovaní,ale tam som sa vobec nesledovala..Lekár nevidí ziadny problém,no na podrobnych vysetreniach som zatial nebola,vlastne nic podrobne mi nerobil zatial...

mariankamk
30. apr 2013

@denisa87 no treba jednoznacne vysetrenie - hormonalny profil u teba a u muza spermiogram, pripadne ty mozes pridat aj vysetrenia stitnej zlazy

bodka13
30. apr 2013

@denisa87 príčinou,že sa vám nedarí môže byť aj veľká túžba a upnutie s na druhé bábo 😉

soldi
30. apr 2013

@denisa87 a mas dostatok plodneho hlienu? mohol sa muzovi zhorsit spermiogram- ten by som riesila v prvom rade, tam byva problem casto.
a mas tiez pomerne kratku lutealnu fazu, len 11 dni. uvadza sa, ze staci 10, ale optimum je skor tych 12.

@bodka13 ano, urcite presne toto chcela citat 😉

bodka13
30. apr 2013

@soldi viem,že to nechcela čítať,ale je to veľmi častá príčina.....viem to podľa seba,keď sa nám nedarilo prvé bábo ... 😉
... aj známa s tým mala problém,jedno dieťatko už mali a druhé nie a nie,tak potom si kúpili psíka,ona svoje city trošku presmerovala a do mesiaca bola tehotná 🙂

PS: ...ale nemôžem odpovedať vždy iba tak,aby sa to páčilo pýtajúcej sa

soldi
30. apr 2013

@bodka13 tak ale ona pise, ze to prvy rok vobec neriesila. to je jedna vec.
a druha vec je, ze som povodne z temy meranie bt, kde nas na zaciatku bolo okolo 60, vsetky sme na to mysleli a vsetky sme, skor, ci neskor otehotneli.

denisa87
autor
30. apr 2013

@mariankamk
@soldi vdaka kocky,nabuduci mesiac idem zas za lekarom,a popytam sa nato,zoberiem mu aj grafy,co mi aj on kazal si merat BT,tento cyklus sama nechapem,a hlienu bolo az moc ako obvykle,nerozumiem slabej ciarke na tehu teste a moja ms je strasne silná,normalne nejake kusy idu zomna,som sa aj zlakla ☹ a nezacala sa ani so spinením,iba normalna krv 😒

sabina1975
30. apr 2013

To je blbost ze ak na to myslis tak sa nedari ja som az salela nevedela som na ine mysliet o inom rozpravat ked sa blizila ovu tak som doslova uhanala muza a zadarilo sa na druhy mesiac proste ak je vsetko o.k.tak to ide

ja1985
30. apr 2013

@soldi a ako sa da prispiet k tomu aby som mala plodneho hlienu viac??? lebo ja som tento mesiac dost vyrazne pocitovala ovulku, aspon si myslim ze to bola ovu 😖 , ale hlienu bolo veeeeeeeeeelmi malo.... 😕

cerez
30. apr 2013

@sabina1975 Psychika zohráva tiež veľkú úlohu. Nám sa tiež nedarilo a keď som sa jedného dňa na to "vykašľala" a povedala si, tak budem mať len jedno dieťa tak na ďalší mesiac mi už mrcha neprišla. Takže súhlasím s
@bodka13

selecta22
30. apr 2013

@ja1985 to ma tiez zaujima, ja nemam ziadny hlien nikdy ale fakt ze ziadny..kdesi so citalaze grep treba jest vela 🙂 vyskusaj

katra52
1. máj 2013

ja som tiez uz Deni hotova:( tak to vyzeralo nadejne a potom bum!ja uz neviem,neviem ako vydrzim do januara ak sa nepostasti...a tak som sa tesila,ze budem bruskovat so segrou...

original5
24. sep 2013

Tym znackam pod grafom nerozumiem. My pouzivame s manzelkou slovenske zaznamove tabulky. Skus to poslat do ligy par paru, na adresu lpp@lpp.sk ani Ti budu vediet pomoct.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre