ORL Humenné - výber nosných mandlí

mimka124
24. dec 2022

ahojte, ako to prebieha, kolko je potrebne tam ostat? kolko sa caka na termin, platí sa niečo? je lepsia celkova, ci lokalna anesteza? zaujimaju ma cerstve skusenosti, mam ist so 4,5 rocnym syncekom...dakujem

marcelas82
24. dec 2022

Zatiaľ som nebola so synom,ale má ísť tiež na vybratie nosnej mandle. Jeden deň o 12.00 tam prídete,na druhý deň výberu,3ti sa ide domov ak nie sú žiadne komplikácie,operácia trvá cca 15 min čo mi doktorka vysvetľovala.termin zatiaľ nemáme,lebo je momentálne chorý,čiže asi až niekedy v jari pôjde na to vybratie.plati to poisťovňa.a inak keď na tom súkromnom ORL je veľa ľudí tak na poliklinike je tiež ORL a je tam fakt že minimum ľudí aspoň čo sme boli minulý mesiac. Čakali sme cca 20 min a možno ani nie toľko lebo na tom súkromnom ORL deti prednostne nevyšetruju🙄

anne_mary2
26. dec 2022

@mimka124 neter tam bola minuly rok, myslim ze len v celkovej takym detom, ona mala 5, celkova, po 3 hod od zobudenia sli domov, ziadne 3 dni to neviem o nikom kto by zostaval tak, ak je vsetko ok 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️. Prchadzate v tem den v dohodnuty cas a aj odchadzate

marcelas82
26. dec 2022

@anne_mary2 tak mne to takto doktorka vysvetľovala🤷

nika665
26. dec 2022

Ahoj,nemam ziadne skúsenosti ale tiez musime iat dat vybrat,preco si sa rozhodla lre Humenné ak sa mozem opýtať

mimka124
autor
26. dec 2022

@nika665 my to mame najblizsie, keby sme byvali este v Ke, tak by sme to riesili v Ke..ale som rada, ze sme blizsie pri He, na He som pocula same dobre ohlasy

mimka124
autor
26. dec 2022

@anne_mary2 a kolko sa caka na termin??

luliu
26. dec 2022

@mimka124 deťom to nerobia v lokalke

senticka
26. dec 2022

@mimka124 ORL Humenne a hlavne pan doktor Hrisenko a aj vsetci lekari ktori tam su je podla mna bezkonkurencna tuna v nasom okoli. Operaciu sme tam zatial neabsolvovali ale pri kazdom probleme nam dieta 4r vysetrili prednostne, necakali sme ani 20minut a vzdy pomohli.

nika665
26. dec 2022

@mimka124 my sme z ke ale chcela by som tiez tam ist,budem rada ak das vedieť ako bolo ked sa tam skor dostanete ako my

zimrich
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zimrich
26. dec 2022

@mimka124 boli sme so synom ( 4r.) teraz v septembri. Termín nám dal nás lekár na ORL, nakoľko tam aj operuje. Keďže máme poisťovňu Dôvera, boli sme tam 3 dni. Prvý deň príjem, druhý operácia, tretí odchod domov. Operácia trvala cca 50 minút, od doby, kým ho vzali na operáciu až po prevezení na izbu. Platila som si nadštandard, lebo som netušila, ako bude syn zvládať anestézu, takže kvôli kľudu. Zvládli sme to na jednotku. S nemocnicou a personálom len vynikajúca skúsenosť.

zimrich
26. dec 2022

@zimrich určite si neviem predstaviť ísť domov po 3 hodinách od zákroku...bola som rada, že syn je ešte do rána pod dohľadom lekárov.

mimka124
autor
26. dec 2022

@zimrich aj my by sme chceli nadstandard, lebo sa obavam, ako to bude syn zvladat...takze sa mame pripravit na 3dni, lebo aj my mame Dôveru...ako popravde, tiez by som bola radšej, ked by ostal pod dohladom lekarov...nam to dost suri, lebo brutalne sa mu zhorsil sluch, tak snad na to prihliadnu a daju nam termin cim skor, neni ani chory aktualne, tak zrejme uz ani nepojde do skolky, aby nebol chory...

mimka124
autor
26. dec 2022

@luliu inak, muz vravel, ze jemu robili v lokalke a ze si vsetko pamata a doteraz ma z toho traumu, tak som rada, ze to je takto, lebo nechcem aby vedel, co sa bude diat...

zimrich
26. dec 2022

@mimka124 my sme boli v auguste na vyšetrení a hneď v septembri sme už mali termín. Snáď sa to urýchli. Držím prsty! Nech je všetko OK.

katka2707
31. dec 2022

@anne_mary2 akú máte poisťovňu keď sa smiem opitať

melly90
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melly90
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kattky
19. mar 2023

My msme termin 2 aprila. Synovi (5r) bydu vyberat nosne mandle, tak som zvedava ako to zvladne. Tiez sme pouceny, ze v nedelu na 12,00h msme prijem. V pondelok rano ho vezme na zakrok a v utorok ak bude vsetko ok, tak pojde domov.

dashen
16. apr 2023

Ahojte. Moja dcerka (3r) je prave po operacii. Vcera nas pustili. Vo februari sme tam sli na vysetrenie a v aprili nam dali termin. Prisli sme vo stvrtok o 12tej. Na druhy den bola operacia, rano okolo osmej jej prisli dat naladovku, sla som s nou pred operacnu salu. Pred deviatou ju vzali dnu, bola tam asi hodinku ja som zatial cakala pred operackou. Na druhy den rano o osmej sme uz boli na ceste domov. Platila som si nadstandard (jedna noc 35€). Na izbe bola vlastna kupelka, rychlovarna, telka. Jedna postel pre dcerku, na tej ju vzali aj na operaciu. Pre doprovod tam je rozkladaci gaucik taka pristelka. Spali sme na tom obidve lebo mala sa bala spat sama. Je to tam nove, ciste, moderne. Ale zial po operacii mi nikto nic nepovedal doktori sa na vizite doslova len otocili vo dverach povedali dve nacvicene vety a bolo. az vecer prisla na vizitu jedna velmi mila doktorka, ktora mi povedala ako prebehla operacia a co dalej. Niektore sestricky boli super mile napomocne, niektore som mala pocit, ze otravujem a to som chodila sama ku sestram, nezvonila som aby pribehli oni. Bala som sa aj vypytat cipok dcerke ked jej zacinali teplotky. Som ale spokojna s rychlostou od vystrenia az po zakrok. Mali sme ist povodne do Kosic kde by sme stale len cakali na termin operacie. Takto to ma za sebou. Vyberali jej nosne mandle a odsrtanovali cast krcnych

nika665
16. apr 2023

@dashen aj,my to uz mame za sebou a tiez velmi odporucam Humenné,ak by sa este niekto rozhodoval kde ist 🙂

kattky
16. apr 2023

@dashen moj syn bude mat zajtra 2 tyzdne od operacie. Tiez mal teploty po zakroku. V piatok sme boli na kontrolu, tak chvala bohu vsetko v poriadku. Poslaly ho aj na audio a super vsetko. Zajtra uz ide do skolky.

dashen
17. apr 2023

@kattky ako dlho mal teplotky? Moja dcerka mala v piatok zakrok a stale nie je fit. Boli ju to, ma teploty chvalabohu nie viac ako 38. Berie ATB. Nic nechce jest 🤦🏻‍♀️ hotova som z toho.

kattky
17. apr 2023

@dashen on mal v pondelok 2 tyzdne dozadu teploty. V utorok rano doslh domov. To som mu dala nurofen a pol dna prespal. Vecer znova nurofen a od stredy mal teploty nad 38,5 po podani sirupu mu kleslo na max 37,7 nizsie mu nesla vobec a po 4h isla naspat nad 38 cize som kazde 4h striedala mu sirupy a automaticky mu to tlmilo aj tu bolest. Teploty mal do soboty. Volala som aj k dr lebo isly akurat sviatky tak vravela mi ze ak by mu pretrvavaly teploty dlhsie ako 4 dni tak mame ist do HE na ORL. Nemal jest a ani pit nic studene ci horuce. On mal problem zaklonit hlavku tak na 10ty den sme isly radsej na kontrolu, ale vraj je to normalne,ze ma pomaly krk rozcvico at a ze vsetko ustupy

anulka1944
17. apr 2023

Dobrý, moja dcéra (3roky) bola vo februári....
Celková anestézia, termín nám dala naša lekárka ktorá tam chodí operovať a mohli sme si vybrať z asi troch termínov....cca 1 mesiac čakacia doba kôli sviatkom...
Prišli sme ráno, ubytovali sme sa.... Išla na operáciu ako prvá keďže bola najmladšia a na druhé ráno domov...