Stavebnica pre 5-ročné dievčatko

eva1990
28. nov 2023

Ahojte, poradte nejaku stavebnicu pre dievcatko 5 rokov, nieco univerzalne, lego friends uz ma ale to posklada a hotovo...

deedol
28. nov 2023

connetix?

tana85
28. nov 2023

bud magneticke alebo my mame Kapla - jednoduche, ale stale s tym sedia a stavaju co im napadne

saxana000
28. nov 2023

Seva.uz dlhsie je aj v ruzovej

hiro
28. nov 2023

Ale ved Lego je univerzalne. Nasi si stavaju vlastne domy, banky, pizzerie, parky - co ich napadne.

euie
28. nov 2023

Playmobil? Maju rozne verzie. to je skor hracka ktoru si nauvod postavi a dalej sa hra, ale syn, 6r sa s tym dokaze prehrat hodiny (mame zakladnu sadu rytiersku/piratsku)

stanislavicenka
28. nov 2023

@eva1990 mne sa velmi paci aj toto. Ja mam tiez dceru, a ona nemusi mat vsetko pen dievcenske. Aj Lego je super,Skoda ze je ho tak malo univerzalneho. Proste jedna cesta, co postavit a koniec.
https://www.agatinsvet.sk/brio-builder-stavebni...

hiro
28. nov 2023

@stanislavicenka Ano, Lego nerobi moc setov kde su zakladne kocky ale su. Ak ich treba viac tak cez bricklink sa daju objednat stovky rovnakych kociek ktore potrebujes a predajcovia su aj zo Slovenska. A to co si kupis nemusi byt postavene na veky vekov. Nasi maju zo 27 tisic kociek - vacsina setov je rozobrata takze vsetkych druhov kociek maju dostatok. Stavaju si z toho co ich napadne. Idu si stavat cervenu budovu s medziposchodim, obrazmi, restauraciou taku ju taku postavia, chcu policajnu stanicu tak spravia modre steny, zamrezovane dvere a okna, pipacky, postele, sklad s peniazmi...

annm81
28. nov 2023

Prečo sa rodičia dievčat obmedzujú len na Lego Friends, alebo nejakú jednoduchú krikľavoružovú stavebnicu? Obyčajné Lego Classic je univerzálne viac ako dosť- môže si skladať podľa prikoženého návodu alebo podľa vlastnej fantázie. Ak budete mať 2-3 väčšie sady , cez online aplikáciu si nájdete stovky malých modelov - a ak vám k ním bude chýbať nejaký dielik, budete musieť premýšľať a hľadať riešenia, ako ho nahradiť. Dieťa si tak trénuje predstavivosť, fantáziu, priestorovú orientaciu, riešenie problémov, motoriku a keď bude veľká nebude mať problém s jednoduchým návodom k nábytku z IKEA 🙂

hiro
28. nov 2023

@annm81 Alebo si otvori https://rebrickable.com/ , importuje cisla setov ktore uz vlastni a su rozobrate a tam jej vyhodi vsetky mozne modely ktore moze z dostupnych kociek postavit.

eva1990
autor
29. nov 2023

Tak som hladala a nasla som ceske lego, LW TOYS sa mi pozdava