Poraďte top spoločenskú hru pre 13-ročného chlapca

maruska.s
13. sep 2024

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť dobru spoločenskú hru pre nastročnych chlapcov. Najskôr niečo strategické. Je ich veľmi veľa, skoro všetky vyzerajú dobre a neviem si z nich vybrat. Ak by bola aj za rozumnu cenu, bolo by to super, lebo mne sa zdaju vsetky drahe 🤷‍♀️ Ďakujem 🙂

petronellla87
13. sep 2024

@maruska.s moja naj je Jizdenky prosím. Ak ju ešte nemáte odporúčam

wade
13. sep 2024

Čo si zatiaľ vybrala? Ma skúsenosti so stolovými hrami? Ma to s kým hrať? Baví ho viac história alebo sci-fi?

suptdi
13. sep 2024

@maruska.s Svet dostihov a druhá hra Permoníci, tieto dve si najviac pamätám približne z toho obdobia.

maruska.s
autor
13. sep 2024

@petronellla87 nie, tuto nepoznám, poguuglim, dakujem 😉

maruska.s
autor
13. sep 2024

@suptdi super, ďakujem za tip, pozriem sa na ne

maruska.s
autor
13. sep 2024

@wade spoločenské hry hráva s bratom 12 ročným, ale aj s nami, hrávame cela rodina. Skôr scifi, prírodu ma rad. Páči sa mu film Jumanji, k tomu je aj hra, tak nad tou uvažujem, potom radi hrávame Dostihy, Catan, Pirátov...tieto mame.

akvi
13. sep 2024

@maruska.s trochu ina, ako si menovala, je hra Krycie mena. Za mna jedna z top hier. Ale je lepsie ju hrat viaceri.. Potom taka ta klasika, ako Carcassonne by mozno neurazila, daju sa aj rozsirenia k nej kupovat.

lucik194
13. sep 2024

@maruska.s Jumanji urcite nekupuj, su na nu otrasne recenzie, riadna blbost

-krycie mena su super ale to je vyslovene hra do "kolektivu"
- ticket to ride sa bude urcite pacit
- kartovka bang! je super pre tento vek, ale musia byt aspon 4ks hracov (existuje aj verzia pre 2)
- hra Permonici je pre prvý stupen, urcite nie pre 13 r chalana
- lacna kartovka je este Saboteur, ta ma uspech vzdy
- ak by chceli hrat spolu, tak pozri kooperativku Pandemic, ta sa im bude pacit, budu hrat spolu proti hre, bud vyhraju oni, alebo hra, toto je taka klasika
- alebo HP kooperativka
- ak majú radi Marvelovky,tak jednoducha kartovka je Splendor Marvel
-

slavkadi
13. sep 2024

@maruska.s Kamionem po Evropě (máme ešte starú retro edíciu) alebo Carcassone. Tieto dve u nás frčia najviac.

wade
13. sep 2024

@maruska.s super tipy od @lucik194

Chalanom by sa mohla pacit aj Smallworld (ma to krasnu Fantasy temu) a bojujes tam proti sebe - a je to uzasna strategia. Jedna z mojich najoblubenejsich (jednoduchy princip ale uzasne momenty). Odporucam verziu Smallworld - Underground.

maruska.s
autor
13. sep 2024

@lucik194 ďakujem, veru recenzie som ešte nepozerala, dám si poradiť...
Bang majú, to hrajú veľmi radi. Ešte aktivity je super hra, pri tom sa vždy nasmejeme. A z kartových hier ešte intrigy sú dobre..
Ostatné nepoznám, určite popozerám, vďaka 😉

maruska.s
autor
13. sep 2024

@wade vďaka za zaujimave tipy, určite sa na to pozriem. 👍 Ked mate taky prehlad, nepoznáte náhodou hru vlci? Je aktuálne v predpredaji.

starlessbunny
14. sep 2024

Zima mŕtvych je dobrá kooperativa, alebo zakázaný ostrov 🙂