Najlepšie spoločenské hry

9. sep 2024

Poraďte prosím podľa vás naj spoločenské hry, ktoré zabavia deti aj celú rodinu. Uvažujem čo dokúpiť, chcelo by to nové hry. Kľudne aj niečo poučné a na rozvoj 🙂.
Aké hry by nemali chýbať v žiadnej rodine ? Ďakujem za nápady.

autor
9. sep 2024

Za mňa sú super tieto: dobble, človeče, tik tak bum, drevená veža, hádaj kto som, twister, pexeso hmatové zvukové aj klasické.

ptvw
9. sep 2024

Mohla by som do rána pridávať 🤭

vanilkovazmrzka
9. sep 2024

Dixit

really8
10. sep 2024

Co to cmaras.

liz_lemon
10. sep 2024

UNO

sense
10. sep 2024

Áno/nie., Ticket to ride

sweet20
10. sep 2024

Pridam monopoly, dostihy, activity

guudy
10. sep 2024

@ptvw ked hraju clovece, asi pre nich nebudu vhodne hry na 2 hod ;)

guudy
10. sep 2024

@sweet20 len nie tieto hry🙄

guudy
10. sep 2024

Autorka, napis pls aj vek deti.

ivanabat
10. sep 2024

Ubongo, Jenga, Triominos a scrabble

ptvw
10. sep 2024

@guudy tvoj názor 😚

guudy
10. sep 2024

@ptvw no, podla hier, ktore uviedla autorka to tipujem na deti 5-8 rocne. Tie isto nevydrzia sediet pri hre 2 hod a isto nezvladnu komplexnu hru… pre teba to moze byt ta najlepsia hra, ale to neznamena, ze je vhodna pre vsetkych.

sweet20
10. sep 2024

Autorka napis vek deti ak nie take ake som pridala..

sweet20
10. sep 2024

@guudy a co je na tych hrach zle?

guudy
10. sep 2024

@sweet20 monopoly a dostihy. Strasna, nekonecna nuda zalozena na nahode... Chapem, kedysi tak pred 20-30 rokmi neboli moc ine hry. Niekto mozno stale hra tieto hry z nostalgie/zvyku. Ale dnes je tolko inych a lepsich moznosti na vyber. Je skoda nevyskusat nieco lepsie. Uz len obycajni Osadnici z Katanu su neporovnatelne lepsi…a tam sa to len zacina😊. Strategicke, party hry, kooperativky, atd…
My uz na hranie vela casu nemame (byva s nami uz len mladsie - 17 rocne dieta), ale na tuto napr si najdeme cas hocikedy…. https://www.ihrysko.sk/odysea-2-spolecne-do-hlu...

annm81
10. sep 2024

Autorka, aké staré máš deti? Ja som si v istom období myslela, že pre moje dieťa sú trocha zložitejšie hry ako človeče ešte náročné, ale pred 6. narodeninami si na návšteve zahralo hru, pri ktorej obsedelo 45 minút a odvtedy sú hry jeho hobby. Skúste aj vy, či vás to nechytí, pre dospelého to bude oveľa väčšia zábava ako človeče. Dnes každoročne vychádzajú množstvá skvelých hier, kde sa zabaví aj dieťa aj dospelý. Na ihrysko.sk je dobrý výber, pozerajte kategóriu Rodinné hry. Na začiatok sú super napr. klasické Ticket to Ride alebo Carcassonne. Už aj pre predškoláka je na premýšľanie fajn napr. Labyrint. Tiež môžete začať nejakou kooperativnou hrou, kde hráte ako tím proti hre samotnej, napr. Pandemic. V tých povedzme tradičnejsích hrách nespomínaš šach- podľa mňa by mal byť v každej rodine a keď sme pri šachu, syn si obľúbil Hive, čo je taký pekný zrychlený jednoduchý šach. Od tých 6-8 rokov už môžeš vyberať aj podľa témy, ktorá deti zaujíma - vesmír, príroda, Harry Potter príšery, pravek, doprava... čo ťa len napadne.

5katarina7
10. sep 2024

Zábavné a nenáročné sú napr. Toulavé veže.

martosko
10. sep 2024

@sweet20 V podstate ide o to že človeče nie je hra. Človek hádže kockou a posúva panáčika nevie nijak tú "hru" ovplivniť. To isté Monopoly tam si hráč môže kúpiť políčko na pláne aleto je tak všetko. Moderné hry sú stavané tak aby hráč rozhodoval čo sa v hre bude diať a keď sa ju trocha naučí vie je hrať lepšie alebo inak.

jumama
10. sep 2024

Karak, Kroniky Avelu, Splendor - toto sa s nami zahra aj pubertiacka aj pre nas dospelakov su zabavne.

autor
10. sep 2024

@guudy prvý stupeň ZŠ, ale nevadia nám aj hry pre starších len nech nie sú moc zdĺhavé, 2h by som ani ja neobsedela pri hre. Hrávame aj so starými rodičmi, tak hľadám niečo zábavné a rýchlo pochopiteľné. Aktivity máme tiež , Monopoly sme neprišli na chuť, máme ešte Ego, na kus reči, meno mesto, jumping jack, Sonic a parťáci a aj tieto ich ešte celkom bavia.

autor
10. sep 2024

@jumama na tento spôsob hry som ešte nekupovala, tak kúpim určite jednu vyskúšať.

autor
10. sep 2024

@sweet20 aktivity sú u nás obľúbené, pri monopoly vôbec neobsadia

jumama
10. sep 2024

Ak by si potrebovala pravidla pochopit, na youtube je kanal https://www.youtube.com/@nithrania/videos , kde byvaju ukazky hry, neviem, ci tak konkretne tieto tri su, nemaju az tak zlozite pravidla... Len u nas je muz ochotny si nastudovat pravidla a aj pocas hry ich kontrolovat v tom zositku, co ku hram byva...

Tie hry su take, ze na prvy raz sa ti zda viac pravidiel, ale my sme to vacsinou cez dovolenky hrali a to uz sa na teba nalepi po jednej dvoch hrach a uz nezabudnes, a hrali sme sa viac razy za sebou vzy 5-6-7 🙂

betulinka1
10. sep 2024

U nas islo jeden cas obycajne bingo, hrali sme cela rodina, karty faraóna, activity, kvizove hry, podla veku, kde su uz vedomostne otazky, teraz zase ficia na blafuj. Maju 10 rokov.

lelelienka
10. sep 2024

U nas su oblubene Osadnici z Katanu, Neobvykli podozrivi, Krycie mena. Activity, Dobble, Dixit… Mne sa pacia aj kooperativne hry, kde hrate vsetci proti hre, napriklad Pandemic je super. Vseobecne su ale najlepsie hry s jednoduchymi pravidlami, aby si nemusela hodinu vysvetlovat novym hracom.

karmen118
10. sep 2024

Moji majú radi hry Ponožkožrouti, Labyrinth, Operácia, Dobble, Tik Tak bum Junior a už rozmýšľam, aká hra by sa im páčila obom na Vianoce, dcéra má 7 a syn 5 a hneď február/marec majú zas narodeniny - tak možno na narodeniny hru, celkom ich to začalo baviť. Tak ak niekto poradí aj nám hry, budem len rada 🙂

lulamx
10. sep 2024

krycie mena, ubongo, set, vybusne maciatka, milostny dopis, citadela... co si tak narychlo spomeniem, ze fici/ficalo u nas