Tablet pre štvorročné dievča

daol
16. nov 2013

ahojte babenky neviete niejaku stránku kde by som pozháňala tablet pre 4ročne dievča s niejakymi aplikáciami videla u kamošky o ničom inom nehovori len ako jej Ježiško donesie🙂)

saurian
16. nov 2013

ahoj,
zalezi od toho kolko chces investovat. jednoznacne najlepsi je iPad, ma aj vela aplikacii ktore sa daju stiahnut zadarmo a su vymakane. moje deti pracuju s nim uz vyse roka (t.j. mensi od 2r a starsi od 3,5r), ale u nas to bolo rozhodnutie kvoli specialnym potrebam mladsieho.

daol
autor
16. nov 2013

@saurian a čo si zaňho zaplatila?

saurian
16. nov 2013

@daol
no to ta vyde jak normalne PC - od tych 330e, a podla parametrov ide vyssie 😉 ale pouzivat mozete cela rodina 😉

vladka306
16. nov 2013

@daol Ahoj neviem či pomôžem ale akurat vyšla novinka pre deti ale je tam aj wifi normálne sa dá pripojiť na internet Samsung galaxy tab 3 kids najlacnejší je na Alze a na Hej.Moja dcéra má 6 a tiež jej ho idem kúpiť.Sú tam aj aplikácie pre deti a čo je dôležité je odolnejší voči pádu ako klasický tablet.

haslerka27
16. nov 2013

nasej malej 3rocnej sme nedavno kupili,ten rajsky klud doma a v aute,odporucam,dieta sa vela nauci.mala sama zapne,na youtube si pusta pesnicky a rozpravky,vie si pustit hru....mame znacku asus,tusim okolo150eur

pragmaticka
16. nov 2013

teda ja neviem, asi som z inej planety ale ja svojmu 4r dietatu urcite ziaden tablet kupovat nebudem. (a je mi jedno ci ho jej najlepsia kamaratka bude mat alebo nie)Sama mam 30r a ziaden tablet nemam (nieze by som si ho nemohla dovolit)! Neviem kam tato doba speje ked sa 3 ci 4 alebo pat rocne deti budu hravat na tablete, pustat si videa ci pesnicky, namiesto hrat sa s babikami , behat po vonku, ci listovat radsej v nejakej knizke. Teda ja osobne si myslim, ze takym malym detom do ruky ci mobily, alebo tablety nepatria. Rovanko by nemali travit ani vela casu pri TV. Svojmu dam radsej rubikovu kocku do ruk nech sa hra... 😀

blackcat8885
16. nov 2013

@pragmaticka uplne suhlasím
@daol teraz su v Tesco aj detske hrackarske notebooky okolo 15e myslim,ze lepsia volba ako normalny tablet a tiež sa tam naučí veľa primerane veku

nice202
16. nov 2013

@daol staci ti uplne najobycajnejsi s androidom a aplikacie si tam uz potom natahas. su rozne podla veku na rozvoj. Logicke, na ucenie, podporujuce kreativitu atd....velke mnozstvo. moja dcera ma tri a neskutocne ju to bavi, ale to neznamena, ze sa nehra s babikami, nelistuje si v knizkach, ci nelieta po vonku. Robi vsetko, je vyspelejsia a pekne ovlada technicke veci....cize u nas je tablet a kreativne hry +

katka6211
16. nov 2013

@pragmaticka ahoj, a kto povedal, ze ked ma dieta tablet, tak sa nehra s nicim inym? Moj syn ma tablet, lego a aj tu rubikovu kocku 🙂 🙂 🙂

katka6211
16. nov 2013

@daol my mame prestigio, stal nieco cez stovku, a je super, aj par padov uz vydrzal 🙂

namornicka
17. nov 2013

@pragmaticka Ja som v čase, keď boli moje deti maličké zdieľala tvoj názor a bila sa do pŕs za to, skôr ako na druhom stupni ZŠ moje dieťa tablet alebo iPhone mať nebude. Aj sme odolávali dosť dlho. Ale akonáhle ti dieťa príde do kolektívu (v škôlke sa to ešte dá regulovať) a bude vidieť akou výbavou ostatné deti disponujú tak bude po tom túžiť aj ono. A keď ti na každé vianoce a narodky pár rokov po sebe bude píliť uši s tabletom a ty mu dáš knihu alebo rubikovu kocku tak to nebude ono. Mne je to tiež proti srsti ale taká je doba.

pragmaticka
17. nov 2013

@namornicka noo neviem. Ja sama som vyrastala v socialne slabsej rodine a poviem ti ze moji spoluziaci mali vzdy vsetko a my len obnosene veci po starsich surodencoch ci sesterniciach. topanky som mala jedine na zimu a jedny na leto a aj tie velakrat s dierou v nich a proste nebolo z coho mi kupit nove! O znackovych veciach na telocviku som mohla len snivat! (ani nechci vediet ako sa mi niekt. spoluziaci na ZS posmievali za to v com som chodila na telocvik napr.) a poviem ti ze z nas vyrastli uspesni citiziadostivi ludia s dokoncenou VS, pracou, vlastnym domovom (podotykam ze zijem v zahranici kde nehnutelnosti stoja ovela viac ako na svk) autom a pod. vecami. Proste nas ta situacia (aj mojich surodencov) dohnala, viac sa pretlkat zivotom a tuzba mat to co ini resp. nezit tak ako sme my vyrastali. Moj mm detto! No a ked sa obzriem za spoluziackami co v tej dobe mali vsetko (co v tej dobe bolo prave in), tak su z nich povacsine zienky domace, zijuce na dedine a pracujuce v bille za pokladnou. Takze ja ten tablet mojim detom v takom vcasnom veku nekupim uz len pre ich dobro! a pre mna za mna sa im moze posmievat aj cela skolka. je mi to jedno..doma im to pekne vysvetlim a len im to posmievanie posilni ich charakter! Moj nazor.. 😝 Noo a kedze moj muz ma na toto este striktnejsi nazor, nemyslim si ze polavime..

andy04
17. nov 2013

@pragmaticka Doba je iná... a pochybujem ze budes posielať tvoje dieťa do školy v obnosenych veciach aby z neho vyrástol úspešný ctižiadostivý človek. Existuju modely špeciálne pre deti a tiez to nie je aká drahá záležitosť Ked sa ti narodí dieťa tak to pochopis a ak nie chudák tvoje dieťa. Je rozdiel nekupit pretože na to nemáš... Aj tvoji rodičia by kúpili keby na to mali... A prečítaj sa... teraz sa vystatujes tým co tvoji rodičia nemali a spoluziacky co pracujú v bille vidíš ako niekoho kto je spravodlivo potrestaný za to ze mal v detstve to co ty nie... Posmievanie posilní charakter 😨 to ste kde nabrali? Dávaj si pozor aby ste ušetrené peniaze neskôr nemuseli investovať do psychológa pre dieťa

sakura77
17. nov 2013

no ja sa za to ze som zienka domaca nehanbim 😉 som zamerne,pretoze sa chcem na 100% postarat o dom a rodinu....pre mna lepsie ako byt vystresovana,prichadzaujca o 17tej z prace z vyplazenym jazykom a davat dokopy domacnost a ucit sa s mladym a nehovoriac o nejakom hrani sa....ale to je samozrejme kazdeho volba alebo nutnost...niekoho uspokuje byt v praci,niekoho doma...nesudim nikoho,kazdy si moze pokial sa da vybrat...mozno ked budu deti samostatnejsie,zas budem inak rozmyslat ..

a tablet maly ma..a vobec nie je na nom zaveseny cely den...ma dokonca ja kruzky a chodi aj von na počudovanie...😀

a ked chce malej kupit,nech kupi,a co?🙂 moj ma od Colorovo,s androidom,stal okolo 110 eur,rychly,vykonny,lahko ovladatelny,amen🙂

valy
17. nov 2013

@andy04 ja sa tiez nechystam kupit detom tablet. keby to potrebovali do skoly alebo na ucenie, tak to kupim hned, ale na hranie sa mi to zda zbytocne. druha vec, ze dovolim detom hrat sa na pc. lenze kedy sa k nemu dostanu a co na nom pustaju mozem sama regulovat.

mirka414
17. nov 2013

Existuju aj lacnejsie variacie digitalnych hier sama som vyskúšala hry od vtech su dobre tak naozaj do 5 rokov ale potom by som už asi naozaj skúsila niečo ako tablet lebo svet ide dopredu a obrazovky a moznosti sa raketovo posuvaju hore displeje su krásne velké,čiste dotykové .ja sledujem čas ktory leonie trávi s tabletom a popri tom sa snazím aby mala aj iné koníčky .

vendulka80
17. nov 2013

Ja ta nejdem od tabletu odhovarat, ved napokon kazda sme ina, co vyhovuje jednej, nemusi druhej atd. Ale tato tema ma trosku prinutila zamysliet sa. Kazda mate kusok pravdy, faktom je, ze doba neuveritelne pokrocila a vidime to aj na nasich drobcoch, ktorym by sme chceli dat vsetko na svete. Ale tiez je pravda to, ze deti travia neuveritelne vela casu s PC, tabletmi a inymi vychytavkami.
Zial, vacsinou sa to da dietatu, aby bol pokoj, aby sa nic nepytalo, aby sme nemuseli odpovedat na otazky typu "preco". Deti nevedia komunikovat, nemaju slovnu zasobu, niektore nevedia ani hodit loptu a chytit ceruzku ale tablet ovlada dokonale. O poruchach zraku ani nevravim. Je to na zvazenie kazdeho ale tieto technicke veci by nemali nahradit objatie, dotyky, citanie rozpravok, hry, vylety a bezne veci, ktore sme robili aj my ako deti. Na vychovu a hry sme tu my, rodicia a nie PC a rozne aplikacie.
Mam tiez dcerku a dala som si otazku, ze ak by som jej ako 4,5 rocnej kupila tablet, v 18-ke by to bolo co??? Uz len cesta okolo sveta... 😒

sedmokravka
17. nov 2013

@daol ahoj rozhodne neodporucam nic na i, ako ipad iphone atd... a dovod je zlozity, nebudem to vypisovat vsetko, je to len marketing ze ake cool mat iphone, ale vcelku tieto pristroje nedokazu skoro nic co ine tablety, mobily. su velmi specificke a obmedzene, takze odporucam tablet, avsak pokial to bude android, treba ho mat pod kontrolou, sledovat a blokovat wifi ked sa dieta nehra, nakolko android ma svoj vlastny zivot a to dietatu do ruky rozhodne nepatri (moj nazor). ked uz, tak by som volila sposob tabletu pre rodicov (inac skvela vec, ozaj odporucam, my mame) a dietatu sa dovolime hrat, ale vie, ze to je nase a nie jej, tak ja myslim, ze v tom rozdiel je. inac nechcem znechutit, skor naopak, tablet je uzasna vec na internet, hry a aplikacie, naucne veci... ozaj sa oplati, len ta baterka, ale to vsade tak dnes 😅

farmacka
17. nov 2013

@blackcat8885 s tym nesuhlasim, my mame aj detsky notebook, je to nic moc a na chvilu, boli to takpovediac vyhodene peniaze, tablet alebo normalny notebook vyuzije dieta aj dospely cele roky, isto je to lepsia volba..

farmacka
17. nov 2013

@pragmaticka mas pravdu, deti by sa mali hrat s hrackami a tablety a notebooky prevalcovali vsetky hracky a knizky co existuju..nie je to dobre, ale dost tazko sa to riesi, zvlast ked su v rodine vacsie deti, ktore sa uz s hrackami nehraju a tablety a pc pouzivaju..malemu sa to potom tazko zakazuje.. a ziadna hracka zatial tak nezaujala ako tablet ci pc.. bohuzial..

nika19918
17. nov 2013

akurat som to komentovala v albume na tablety, prekopirujem svoj nazor aj sem : Chcem vyjadrit moj nazor na tablety. Samozrejme su super, predbehli svojimi aplikaciami ntb... no coraz viac sa skutocne stretavam s pristupom rodicov malych deticiek v nizzsom veku kde ten tablet uprednosnuju. Na jednej strane je to vychytena a sikovna vecicka, no predsa je to elektronika a minimalne tym trpi zrak. Tie hranice dobou sa posuvaju a zevraj je to uz bezne kupovat prvacikovi na zs tablet. Neviem no, som technicky typ ale nebudem zoznamovat dceru s tym co najdlhsie. Je to az neskutocne, ako nas elektronika ovplyvnuje. Sama som urcitym casom prisla na to, ze v podstate ja osobne FB na ktorom som travila kazdy vecer cas a zbytocne hodiny citania dristov priatelov ktorí ani priatelia nie su 🙂 hmm, trvalo mi to odlepit sa od toho ale som spokojnejsia 🙂....este sa vratim k tomu tabletu, napr. ked lietame tak bezna vec ze vytiahnu detom v lietadle tablet nech je klud. Ja som to urobila za x letov jeden krat naposledy aj to ked sme leteli s dvomi detickami ze to bolo narocnejsie, inak nie. Nech si beha po lietadle, kym neobtazuje ludi krikom tak na to neupieram pozornost pri pohladoch ludi ze si tam pobehuje po palube. Tiez zdielam ten nazor, ze na jednej strasne sa urcitym sposobom rodicia odbremenuju a ulahcuju si to, na druhej strane priznavam, su tam aplikacie z ktorych ma aj nejake tie poznatky.

demo
17. nov 2013

@haslerka27 3 rocna si pusta sama rozpravky a prehrabava youtube? vies na co vsetko tam moze narazit? Daj si do youtube hocico,co ta napadne a co by tam mohla hladat napr. taka skolkarka? macicky, zajacik a pod. to budes cumiet 😕. A to je youtube. co potom, ked podobne zadanie zada do google.

demo
17. nov 2013

@namornicka dlho sa odolavat neda. my to ideme teraz riesit pre 9 rocneho. Bude ale musiet dostat podrobny vyklad o internetovej hygiene a spolu s darcekom dostane aj striktne pravidla,kedy je cas na hry a kedy nie.

lubik78
17. nov 2013

http://www.baby-walz.ch/index.php?a833&ltnr=361...

to je tablet pre 4 rocne deti.... 🙂

bianca2
17. nov 2013

Ahojte.Ja tak rozmyslam nad tabletom,skor pre seba, s tym ze obcas mozem dcerke pustit na nom pesnicky Spievankovo a tak ked cestujeme. Dcerka bude mat 2 roky. Tento mesiac som jej prvy krat pustila Spievankovo a jej sa to tak paci ze by ho chcela podla mna dost dlho sledovat. TV doma schvalne nemame, aby si nan nezvykla a za tie 2 roky sme si od neho aj my s muzom uspesne odvykli. Pri tv sa vacsinou neda zabranit vplyvu reklamy a nevhodnych programov, nasilia ci negativnych sprav. U pocitaca ci tabletu sa to da regulovat a vybrat cielene co uz ked tak dieta pozrie. Tym hovorim ze nie som striktne proti tabletom ale skor za ich rozumne vyuzivanie. Dieta sa uci od rodicov, co robia to chce aj ono. My TV nemame ale robime si pracu z domu na pocitaci. Tak jasne ze aj dieta chce ist na pocitac. Aj nasa mala ked vidi mobil chce aj ona....tak som jej nahrala par videi ako sa hra po vonku so zvieratkami a tak, kratkych a to ju bavilo sledovat minuly mesiac. Inak sme stale vonku, cele dni od rana, kedze si potrebuje vybit energiu. Byvame na dedine,da sa to. Urcit rozumnu mieru v pouzivani techniky je len na nas rodicoch, avsak treba pamatat na to ze deti robia to co nas vidia robit. Akurat by ma zaujimalo, baby, ktore ste strikne proti tabletom, predpokladam ze mate doma TV?

billam
17. nov 2013

Az na to, že @daol sa pýta, aky tablet...nie či má kupit tablet!!!
Vsetko sa mení...naši rodičia sa hrali s vyrobenymi hrackami...starí rodičia ked boli detmi boli na poli....ak si myslite, že dietatu pomozete, že ho budete odstavovat od výrobkov dnešnej doby, tak sa mýlite....uz v škôlke sa ucia na digitálnej tab.,zoznamuju sa s počítačom....

bianca2
17. nov 2013

Este doplnim ze pocitacovym hram rozhodne naklonena nie som, zbytocne straveny cas. Skor to vyuzit na zmysluplne vzdelavanie v rozumnej miere.

kalifa28
17. nov 2013

@pragmaticka v podstate si spísala moje myšlienkove pochody... plne sa stotožnujem a pridavam sa k ludom z inej planety 🙂 moja 4 ročná dcera teda najbližšie roky tablet vlastnit nebude a nepotrbujem mat od nej ,,doma božsky klud,,
moje deti mi nevadia, nezavadzaju, kludne može so mnou varit, upratovat, pomahat mi... a nie kukat jak dement niekam do obrazovky...

bianca2
17. nov 2013

@kalifa28 mozem sa spytat, pozerate doma s dcerkou tv? Moja dcerka robi vsetko so mnou a jasne ze by pozerala. Kedze som tomu chcela predist, v sucasnosti tv nemame. Ale pocitacu aj kvoli praci sme sa zatial nezbavili. Podla mna je vlastne jedno do akej obrazovky pozera dieta ci tv ci tablet alebo pocitac...idealne by bolo aby sme aj my dospeli zili bez toho, vtedy budu aj nase deti, skor asi nie 🙂 tak si teda len musime stanovit rozumnu hranicu. Ospravedlnujem sa zakladatelke temy ze je to mimo temy kde chcela poradit kontkretny tablet.

monika15
17. nov 2013

@daol urcite IPAD 🙂 je super mi ho mame fakt super.... 🙂) plno rozpravoks a tam mesti a na cesty vynikajuci.....