Sú plyšové hračky z Lidla vhodné pre bábätká?

dibisd
18. aug 2011

su podla Vas tieto hracky z Lidlu http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/... vhodne pre 5-8-mesacne babatka?

julianka777
18. aug 2011

podla mojho nazoru nie..uz en z toho dovodu,ze take male deticky si pchaju vsetko do ust

dibisd
autor
18. aug 2011

no ano, dava si ich maly do ust - ale moze mu to uskodit? tie chlpky sa nedaju vytrhnut, nevypadavaju a nemaju hracky ziadne casti, ktore by sa dali vytrhnut, zhltnut...

chanae
18. aug 2011

@dibisd podla mna plysove hracky malym detom do ruk nepatria- sadaju na to mikroby, prach atd- a to tak lahko sa nevycisti ako gumenne hracky ktore sa umyju..sice deti nemam ale teraz mam na to takyto nazor..

julianka777
18. aug 2011

@dibisd tak ako pise @chanae ,sada na ne prech a podobne veci...radsej umele,predsa len ich umyjes 🙂 nasa mala ma len umele alebo gumenne,plysakov co podostavala ma v skrini a vytiahnem ich az bude vacsia 🙂

lleniak
18. aug 2011

uplne v pohode. pri prvom som tiez riesila kazdu smietku, cistila hracky, prala plysaky....joj, som si mohla usetrit casu 😝 obcas treba, ale nic netreba prehanat. druha vec je, ze ci ho/ju take tude bavit. moji dvaja teda moc na plysaky nie su. este tak, ked na nich nieco suchoce

erickaa
18. aug 2011

@dibisd Ahoj, mne ich včera svokra akurát priniesla pre malú...sú veľmi milé, z príjemného materiálu, už som ich aj stihla vyprať v práčke na 30-tke a krásne voňajú a čakajú v postieľke. Zatiaľ budú iba na ozdobu 😀
A prach sadá na všetko, dokonca aj na nás, nevidím v tom problém..hlavne, keď existujú práčky a hračky prateľné v nich 😀

ilijanka
18. aug 2011

ja si myslím, že im určite neuškodia, kedysi deti mali iba látkové hračky a boli zdravšie ako tie dnešné, nemali žiadne alergie a podobne

diid
18. aug 2011

jasne ze su vhodne, tiez som ich pravidelne prala v prace s detskym oblecenim aj vsetky ostatne plysaky sa daju prat v pracke.. Deti neboli chore prvych 15 mes. Najprv ale pozri ci nepustaju farbu a nie su farbene nejakymi cinskymi farbami. Su aj plysove hrkalky, hracie deky tak to je to iste. By som chcela vidiet ako casto ludia umyvaju plasticke hracky, ja som ich umyla len ked boli viditelne spinave, plysaky a deky som raz za tyzden -dva hodila do pracky.

tigri
18. aug 2011

gumene hracky zase castejsie obsahuju rozne skodlive latky (aj tie drahe), takze prast ako uhod...pokial to divne nesmrdi, farba nepusta, nemoze sa z toho nieco uvolnit, tak si myslim, ze su pouzitelne...aj ked taketo hracky sa vacsinou viac pacia rodicom ako detom 😀

sisaha
18. aug 2011

@dibisd klasicke plysaky ktore maju chlpy nie, ale taketo handerne ako su na obrazku v pohode...niektore deti žuju plienku, ktoru maju ako maznacika a toto mi pride podobne. Ak sa to da prat, tak preco nie.. Ked dieta stvornozkuje tak zhltne viac prachu zo zeme ako hracka, ktoru mozes pravidelne prat..

traktor
18. aug 2011

ano, su vhodne a taketo hracky skratka patria k detom..mali ich vsetky moje deti--

mis_ka
18. aug 2011

je si myslim, ze je to uplne v pohode., deku na hranie tiez neperies kazdy den nie? nas ma plno takychto makkuckych hraciek a rad sa s nimi hra. ja ich obcas supnem do pracky, ale fakt len obcas.

dibisd
autor
18. aug 2011

dakujem, ste ma ukludnili,lebo maly sa s nimi rad hra, rad do nich buchoce, kedze maju v sebe hrkalku a tiez si ich rad zuzle v ustach...samozrejme aj ja som ich hned vyprala a urcite budem pravidelne prat aspon 1x do tyzdna i s jeho oblecenim.

kvetinqa
19. aug 2011

Baby neprehanajte, prach pada na vsetko, keby som mala riesit kazdu ciastocku prachu, spinu a mikroby, tak by som sa zblaznila. Maly mi zacina vsetko skumat, je uplne bezne, ze ochutna piesok, hlinu, kvetiny, travu... a co zblaznim sa?! Aj imunizacia musi byt, nemozem ho drzat v sterilnej klietke. Nas maly par plysakov ma, nevenuje im velmi velku pozornost, ale ked ano, tak si ich vzdy strci do ust a v pohode...

renatka100
19. aug 2011

myslim ze su uplne neskodne, my mame Lamazakov ale nasa mala aj tak najradsej obhryza nase papuce a nic tomu nezabrani.