Spoločenská hra od 12 rokov

skallka
1. dec 2013

Ahojte, ocenila by som tip na overené zaujímavé spoločenské hry od 12.rokov. Je ich veľmi veľa, ťažko sa vyberajú podľa popisu.
Activity, Scrable, Dostihy a sazky a Poker máme
Ďakujem

zahradka76
1. dec 2013

Ticket to ride, Carcassonne, zavisi od toho, co dieta bavi, pozri na ihrisko.sk

janeita
1. dec 2013

@skallka u nas fičí Twister 🙂

moni244
1. dec 2013

u nás výdy frčalo človeče a Investor 🙂

saska88
1. dec 2013

Aj kvarteto je super 🙂

josenka
1. dec 2013

@skallka Osadníci z Katanu, Ubongo, Slovensko - otázky a odpovede - ale všetko normálne, nie junior.

fra
1. dec 2013

u nás fičí U bongo - máme 4 druhy, klasicke, duel, 3d a extrem a hrame ho na striedačku - všetko sú to vlastne hlavolamové skladačky roznych druhov ... ešte milujú Cluedo (logická detektívka kde sa hľadá vrah) a Dixit (tá rozvíja skor predstavivosť a reč)- ale to su také hry, ktore sa najlepšie hrajú ak sú aspon 3-4 hráči ... v poslednom čase sme s 12 r. dcérou veľa hrali aj Carcassone- máme niekoľko rozšírení tak je to pomerne zložité ... počula som z viacerych úst, že jedna z najlepších hier pre starších- a aj dospelých- je Agricola- tú ešte nemáme... ak byvaš niekde v alebo pri veľkom meste, odporúčam veľmi aj s deckami návštevu dní hier, ktoré organizuje Ihrysko (dovozca roznych aj veľmi netradičných a jedinenčných hier)- v Bratislave sa to koná pod názvom Hratislava http://www.ihrysko.sk/kalendar-podujati/hratisl... viem, že chodia s organizačnym tímom aj do inych veľkych miest

fra
1. dec 2013

a okrem toho majú v Ba aj predajnu, kde úplne podrobne vysvetlia každú spoločenskú hru ktorú tam majú- a majú ich tam stovky...

skallka
autor
1. dec 2013

dakujem vsetkym za tip
@josenka
@fra
rozhodla som sa pre to Ubongo, len este mi pomozte rozhodnut ktoru z nich kupit 😕 , tak stredne narocnu
Josenka, Slovensko mam v zalohe ked dosiahneme 15 rokov, nechcem predbiehat, myslim ze je to dost narocne na vedomosti, aby to maleho neodradilo, ze vela veci nebude vediet.
Fra, tu Agricolu som pozerala, fakt vyborne recenzie 😉 , len je to dost zdlhave a viem ze monopoly hravame na etapy a obcas to ani nedohrame, tak preto radsej to Ubongo. Ten Dixit vyzera tiez super, len skoda ze je min.pre troch ludi 😒
Ale inak vsetko vyborne hry, moc mi to pomohlo.

erika07
8. dec 2013

Vrelo doporučujem hru Cashflow, z vlastnej skúsenosti. Pre 12 ročných možno už skôr tú dospelácku verziu. My doma hrávame tú dospelácku verziu s partiou známych a deti sa pri nás veľmi radi "motajú" a chcú hrať tiež. Tento rok som preto kúpila (teda "objednala" u Ježiška) tú detskú verziu, aby mohli hrávať aj deti 🙂
Tiež už máme doma Activity, Scrable, Dostihy a sazky a Poker ,... ale táto hra je vynikajúca v tom, že sa pri nej učia, ako narábať s peniazmi (čo ich v škole neučia). Majú ich za dobrú cenu napr aj TU: http://www.extradarcek.sk/e-darcek/0/0/3/42/9/0...