Spoločenská hra 4+ a pre celú rodinu

lusyke
17. okt 2017

Poraďte spoločenskú hru ktorú najradšej hrajete. Chcem pre dcérku pod stromček. Má 4,5 roka. Cena okolo 20e. Viem že hier je dosť ale neviem vybrať. Človeče, pexeso, karty, šachy, rybyčky a balančnú hru máme. Ďakujem

oskvarka
17. okt 2017

mimame take ze panika v zoo celkom dobre a je to od 4 rokov nas syn to dostal ked ma 3 od 3.5 v pohode chape pravidla hra sa to rad.. nieje to nic extra vynimocne inteligentne ale ani prvoplanove... takze aj dospelak sa relativne zabavi asi rpe tak male dietko to zas nemoze byt take aby dopelak povedal ze wow.. 🙂 aj ked napriklad ja si s detmi rada robim aj lego ked je dost kociek aj ja s rodicami som si robievala tiez som to povazovala za spolocensku hru :D.. takze mozno nejake velke balenie vseobecnych kociek co su od 4 rokov.. a to tiez aj dospelaka zabavi.... s tym ze ta ZOO sa da upravit aj tak aby nebola sutaziva lebo mensie deti niekedy nezvladaju este tu sutazivoat a ani im to netreba podla mna ;)

jasminet
17. okt 2017

dobble, ovocna zahrada, mozno duch/duchova?

kacena4
17. okt 2017

hadaj kto, ubongo, chytra lokomotiva - su to vsetko hry pre predskolakov cca 5-6r. deti t.j. o chvilu vhodne pre vas, hry vsetko na logiku, pamat, diverenciu, priestorovu orientaciu - staci si pozriet hry z kategorie alexander, mudra sova radi najdes tam mnozstvo hier pre predskolakov/skolkarov ako pripravu pre deti do skoly, s ktorymi sa vie zahrat cela rodina a ani dieta nevie ako sa krasne pripravuje do skoly...

jankapo
17. okt 2017

jednoznacne dobble, a este mozno Ubongo

eeffka
17. okt 2017

tiez hlasujem za Dobblo, najsmutnejsie je ze ma tie krpate deti vzdy nabiju a to sa naozaj snazim 😅

lusyke
autor
17. okt 2017

@oskvarka lego má duplo kocky aj vláčik s koľajnicami aj riadne lego má ešte po mne. To sa hráme, baví ju veľmi. Ani nič extra jej na Vianoce nechceme kupovať. Dostane len nejaké farbičky keďže rada kreslí, puzzle, skladačku Bunchems videla reklamu tak chce. Ale moji rodičia jej chcú niečo kúpiť, pôvodne chceli lego ale to má podľa mňa dosť tak im chcem poradiť nejakú spoločenskú hru.

eeffka
17. okt 2017

@lusyke ak vie dcera ratat do 6 tak sa normalne zahrate aj detske monopoly, ja s dcerou hram od 5rokov 😉

ladyaki
17. okt 2017

ja rozhodne hlasujem za dobble, síce malá krabička no super, dá sa to hrať na viac spôsobov...

oskvarka
17. okt 2017

@eeffka inak dobble je super ale ak tak ta normalna verzia co som videla tu zvieratkovu moc ma nedostala tie obrazky na obyc verzii sa mi zdaju roznorodejsie a jednoduchsie .. ale mali to ma tiez rad 🙂

oskvarka
17. okt 2017

@lusyke sa mas ze rodicia kupia co im poradis .. moji by kupili nejaku lacnejsiu altrenativu (hlavne v pripade lega to je istota)a okrem toho 250 somarin ktore sa nam valaju po dome uz som z toho chora... ani to vyhodit ani to darovat ani to upratat no konec.. jedneho dna sa nastvem a poleti to vsetko do popolnice :D...
ja sim inak tiez za menej darcekou a radsej venovat cas ako hodnotu e sa s tymi detami s tymi hrackami aj zahram castejsie...

siska012
17. okt 2017

čo tak activity junior ??? je to super, my máme síce klasickú verziu ale vždy sa riadne nasmejeme

deti95060810
17. okt 2017

a človeče nezlobse? My sme to s deťmi hrávali....ešte aj klobúčku hop - nenáročná hra...

lululilien
17. okt 2017

Dobble(super aj na cesty, hrajeme to aj v lietadle), labyrint, activity.

lubi40
17. okt 2017

@lusyke skus pozriet hry, co vyraba Haba

zuzubb007
17. okt 2017

u nás super hra, tiež sme dostali na 4 roky a nasmejeme sa celá rodina, je to na trénovanie pamäte malého to chytilo riadne a mňa hádam aj viac :D https://eshop.albi.sk/v-kocke-moje-1-obrazky-sk/

lusyke
autor
17. okt 2017

@lubi40 Áno pozerala som tie hry od Haba už predtým, dobre vyzerajú, no je ich toľko že neviem ktorú.

@lululilien
@oskvarka
@jasminet
@jankapo
Dobble som tiež pozerala ale akosi ma to neoslovilo. Predstavujem si skôr niečo s figúrkami, kockou alebo také niečo. Premýšľam nad detským monopoly ako radila
@eeffka ale bojím sa či to nieje veľmi zložité na ňu.

lusyke
autor
17. okt 2017

@oskvarka
U nás je veľa hračiek ktoré dostala od rodiny, od nás a ešte pribudli také čo zdedila po mne a po mojich súrodencoch. U rodičov v obývačke je tiež hračkárstvo. Pravidelne ale vyraďujem a redukujem s čím sa nebaví. Takže všetci vieme že jej žiadne somariny netreba a každý darček dobre zvážime. Naša rada maľuje a tvorí, vyrába si svoje vlastné hračky z papiera a všetkého čo nájde. V hračkách jednoznačne vyhrávajú lego a plyšáky. Ale v poslednom čase sa jej zapáčilo človeče takže preto premýšľame nad spoločenskou hrou.

bibistec
17. okt 2017

Za nas dobble do nemoty toto mozme, uz som aj urobila vlastne

mazula
17. okt 2017

@lusyke ahojky,my mame monopoly este po starsom synovi,to s tou bankomatkou,maly ma styri a hra to cca od 3 rokov a chape to,inak miluje hady a rebriky,tam sa naucil aj cisla na kocke aj ratat,dobble a zboznuje labyrint,hra povodne kupena pre starsieho 8 -rocneho ale vie ju s trochou pomoci hrat.

maris5
17. okt 2017
oskvarka
18. okt 2017

@lusyke plyšáky ?.. a nechcete nejaké darujem :D... mi ich máme dve vrecia .. polovica ešte ojich opratých ale deti sa s tym vobec nehrajú a naši napriek tomu prinesú každý raz aspon jedneho noveho... my doma inak podobne vela vyrabame drahy aj pexesa a kadeco decka to bavy kupu kazdej hracky pat krat zvazime ale pre nasich sme pomaly krkavci rodicia a len nosia a osia a neviem im to vysvetlit ze mali sa uz ani netesi na nich len na to co donesu a v poslednej dobe je to len nadsenie na 5 minut a potom je to vsetko zabudnute lebo ani sa moc nevedia trafit do jeho vkusu... aj ked teda musim povedat ze tu spolocensku hru dostal od nasich a to som bola z vyberom celkom spokojna (len skoda ze ako vzdy dostal okrem toho aj kopec inych veci ktore sedia v kute) a je to narocne babbka dedko pozeraju vzdy ci sa hra s tym ci onym kde to je a tak ale tak uz je toho tak vela ze vela preriedujem aj ja ale luto mi to je nove hracky a nik sa s nimi nehra hore na povale lezia v krabici velkej kartonovej... :( .. uvidim ako tie plysaky teraz mame mat dievku mozno ju budu viac bavit... mi sme mali pysaky radi ako deti ...

erickatt
18. okt 2017

Pictureka ci ako sa to píše

rybarik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybarik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenockap
24. nov 2017

Ja idem kúpiť V kocke. Len este neviem ktorú 🤔

vlcatask
24. nov 2017

Ahojte,píše redaktor Jakub.
Pre toľko ľudí a takú malú... odporúčam akúkoľvek verziu haba animal upon animal, tu je odkaz na vyhľadanie v google: https://goo.gl/aiPtji
Odporúčam samozrejme ihrysko.sk ale netuším či tam majú nejakú konkrétu ktorúsi vyberiete na sklade.
Výhoda tejto hry je, že malá keď ju to náhodou nebude baviť má aspoň teraz nejaké drevené figúrky zvieratiek čo sú farebné a kvalitné. A neskôr sa k tomu môže vrátiť a bude ju to baviť. Mal som možnosť skúsiť verziu v ktorej sa zvieratá ukladali na krokodíla a ten sa ešte otáčal po svojej ose ( na obrázku). Pre dospelých tam bolo vylepšenie, ktoré zvýšilo šancu, že sa zvieratká ľahko zhodia. Tým sa mi to neskutočne pozdávalo lebo tým pádom tú hru nekupujete na jeden rok, ale napr na 5 alebo aj 10 rokov a viete sa k nej vrátiť aj keď budete vy už na dôchodku a malá bude mať vlastné deti.