Šľapacia motokára, traktor alebo odrážadlo

rado220
20. nov 2021

Kupovali ste niekto detom slapaciu motokaru alebo slapaci traktor?Oplatilo sa alebo sa s tym ani nehrali?A hlavne to chcem pre takmer 3r dieta.Zda sa mi to fajn napad na Vianoce ale ktovie.Odrazadla ma a lieta ako raketa.

simona92101
20. nov 2021

@rado220 pre 3 r dieta by som skor uvazovala nad bicyklom,slapacie auticka su pre male deti..

katkamatka7
20. nov 2021

@rado220 Trafiť veľkosť a zabavia sa.

bluka2
20. nov 2021

Určite bicykel, môj bude mať tiež 3 v januári a už jazdi na bicykli. Odporúčam woom 2

rado220
autor
20. nov 2021

@simona92101 tak este nema 3r a bicykel ma a na tom nejazdi,neviem ci sa este boji.Ale na odrazadlach jazdi po vonku aj po dome na takom malom aute(odrazadle) takze preto ma napadlo slapacie.Ale neviem ci to nebude len odlozene casom a kupovat to za 100e neviem.Hracky su asi o skusani , sadne nesadne.

saxana000
20. nov 2021

Nasa v 3r nedala abi odrazadlo ani bicykel maly sused mal slapaciu motokaru a na tom isla ako diabol..
Ale jednoznacne zvitazila nad tym vsetkym kolobezka s 3 kolieskami.

simona92101
20. nov 2021

@rado220 moja dcera ma 2.5r,ale teda take autickove odrazadla su jej male,na jazdenie po vonku ma bicyklo-odrazadlo 2kolesove,je to lacnejsi spas ako 100e traktor,aspon teda ja osobne si neviem predstavit ako by po dome s tym behala alebo po ulici 🤷‍♀️ ta kolobezka je fajn napad😉

minimilan
20. nov 2021

@rado220 ahoj, my sme minule Vianoce kupili synovi traktor s pedalkami. Mal vtedy 2r5m. Naucil sa pedalovat za dva tyzdne a od 2r8m jazdil na bicykli bez pomocnych koliesok. Urcite vdaka tomu, lebo od 1r7m jazdil na dvojkolesovom odrazadle, naucil sa udrziavat rovnovahu, vdaka traktoru sa naucil pedalovat a ked sme ho posadili na bike, uplne prirodzene vedel, co ma robit. A inak..traktorom jazdi aj teraz po dome. Ma 3r4m. Ja by som skusila kupit. My sme kupili traktor za 36€, takze ziadna 200€ kara…

minimilan
20. nov 2021

@rado220 https://www.mall.sk/slapacie-samohybne-vozidiel... tento sme kupovali minuly rok. Len uz zvysili trochu cenu.

naobedbuduspagety
20. nov 2021

Náš dostal šlapací traktor ako dvoj ročný a využívať ho začal až teraz, má takmer 4 roky. Nevládal na ňom ťahať, pedále mu boli ďaleko, teraz mu je akurát, jazdí ako drak

nikpa
20. nov 2021

@rado220 Slapacia motokara, u nás topka. Tromfla odrážadlo, bajk, slapaci traktor aj motorku.

rado220
autor
20. nov 2021

@minimilan myslis ze ten traktor by bol aj pre cca 87cm dieta?

annm81
20. nov 2021

Spomínaš, že má nejaké odrážadlá, konkrétne auto - to je predpokladám dvojstopové. Má aj nejaké bicyklové odrážadlo? Mne príde šľapací traktor ako zbytočne vyhodené peniaze, zvlášť pre tak veľké dieťa. Napr. taká kolobežka je určite lepší nápad. Dostať bežne trojkolieskové, ale tie tri roky sú hranica, kde sa dá už uvažovať aj o dvojkolesovej.

tinkajan
20. nov 2021

@rado220 ahoj, my sme dcerke teraz kupili pod stromcek cykloodrazadlo. Na trojkolesovych jazdi ako drak ❤️ https://www.bonybon.sk/detske-odrazadla-a-bicyk... je uplne lahunke ❤️

minimilan
20. nov 2021

@rado220 môj syn mal vtedy 2r5m a to nosil veľkosť 86/92 (pozrela som na fotky 😄) Teraz nosí 98/104 a síce krúti na ňom ostošesť, ale vidno, že už mu je malý.

rado220
autor
20. nov 2021

@annm81 to auto ma minnie, odrazadla klasicke ma na tom jazdi.Na tom aute je onicom ze je male a ze sa neda otacat poriadne kolesami.
@tinkajan mame kellysku a na tom jazdit nechce, neviem ci sa boji este.
@minimilan taku velkost nosi aj ona teraz 98/104
Tak neviem ta trojkolka nie je zly napad ale pochybujem ze sa bude hned teraz vozit ked na kellyske sa boji.Ten traktor z 40e by nebol asi najhorsi napad

annm81
20. nov 2021

@rado220 Prepáč, nie celkom rozumiem pojmu klasické. Myslíš jedno, či dvojstopové?

annm81
20. nov 2021

@rado220 Tak v takom prípade ti absolútne odporúčam bicyklové odrážadlo. Ak sa tvoje dieťa rado preháňa väčšou rýchlosťou, bicyklové odrážadlo bude pre neho ešte väčšia zábava. A najmä, perfektne si na ňom natrénuje rovnováhu. My máme tiež puky, ako na obrázku nižšie, aj keď myslím, že je kopec porovnateľne dobrých odrážadiel. Naučí sa jazdiť na tomto a bude preň omnoho ľahšie prejsť na bicykel. Najprv sa za deň dva naučí s pomocními kolesami šliapať do pedálov a do týždňa normálne jazdiť, keďže rovnováha nebude problém.

pallacinka29
20. nov 2021

@rado220 My sme mali doma snad vsetko, co ma kolesa (okrem elektrickeho - na tom tie deti akurat tak “kysnu” podla mna). Nas syn sa naucil bicyklovat ako 2,5 rocny (mali sme Woom, Rascal, GT), ale na tejto slapacej motokare si zajazdi aj teraz ako 5 rocny: https://www.rajhraciek.sk/berg-bmw-street-racer....

rado220
autor
20. nov 2021

@annm81 pride mi to ako klasicke odrazadlo bicyklove ako kellyska napr a to ma a nejazdi na tom.Tak neviem ci ten traktor ci motokaru alebo trojkolku alebo odrazadlo ako taketo nieco https://www.mall.sk/odrazadlo-auto/odrazadlo-au...

rado220
autor
20. nov 2021

@pallacinka29 pekna motokara

annm81
20. nov 2021

@rado220 To, čo si posielal vyššie, že už máte, boli trojkolesové odrážadlá, na ktorých nemusí držať rovnováhu. Ale ak má niečo s dvoma kolesami, tak hej, bolo by to duplicitné. Ja by som sa nad tým zamýšľala tak, že chceš dieťa naučiť niečo nové. To Lorelli ho nenaučí nič, je to len väčšia verzia toho, čo má. Pre trojročné dieťa je ešte fajn kolobežka, kde sa zas naučí úplne iný pohyb a ak kúpiš dvojkolesovú, nacvičí si aj rovnováhu. Šľapacie autíčko ho zas naučí pedálovať. Len tam asi treba minúť dosť peňazí za niečo kvalitnejšie, ideálne nejaká "kára" nie z plastu. Tu sú totiž ihriská plné podobných polámaných traktorov, bagrov a podobných vecí, čo rodičia ani nenesú domov, keď to deti zlomia. Jednoducho väčšina tých výrobkov reálne nevydrží vonkajšiu prevádzku dlhšie ako pár týždňov až mesiacov.

rado220
autor
20. nov 2021

@annm81 som za ze kvalitne vydrzi dlhsie ale nemas istotu ze to dieta bude bavit takze sa mo zda rozumne ak niekto kupi za normal cenu a ak to ma uspech tak "moze" kupit kvalitnejsie ale ak kupis kvalitne ked nevies ani ci to bude dieta bavit mat o to zaujem tak to mozes predavat na bazose o polku lacnejsie aj to zo stastim:D

annm81
20. nov 2021

@rado220 Vieš čo? Keď som si neistá niečim naozaj drahým, pozerám práve inzeráty. Dieťaťu to vôbec nevadí a väčšinu vecí, čo sme kúpili od ruky sme predali za porovnateľnú cenu, ako sme ich kúpili. 🙂 Len tam musí mať človek kúsok šťastia, že niekto predáva presne to, čo chceme kúpiť.

minimilan
20. nov 2021

@rado220 neviem, podľa čoho súdia ľudia kvalitu, ale traktor za 36€ (akože lacný) čo sme kúpili my má za sebou aj polročný pobyt von. Normálne zmokol a zamrzol a rozmrzol a takto dookola. Jazdený po kameňoch, po blate, po dlažbe aj trávniku. Syn zničí všetko. Tento traktor rád aj “opravuje” rozumej mláti kladivkom, ohýba plasty a nič mu nie je. Jedine čo neprežilo ani mesiac boli nálepky. Takže nie vždy platí, že plast za 100€ bude lepší ako plast za 40€. V mnohých prípadoch sa platí za značku a nie za kvalitu. Sestrin syn má formulu Berg a pedála odlomená. 🤭

rado220
autor
20. nov 2021

@minimilan to ja velmi dobre viem ze dnes kvalita nie je prakticky nikde a v nicom a absolutne neznamena ze ked je nieco drahsie ze je to kvalitnejsie coz by znamenat malo ale malo kedy to znamena ze aj je.Vacsinu mam opacne skusenosti.A tiez som napr za to ze ak to je uz sakra rozdiel to drahe vs lacne tak je rozumne kupit v dobrom stave uz pouzite a ked to predas tak stratis minimalne alebo ovela menej nez by si kupovala nove a az potom predavala.V dnesnych dobach som natrafil na minimum veci ze ked boli drahsie tak to aj za "to" stalo.

amelie2017
21. nov 2021

3 a pol rocna, na dovolenke mali majitelia ubytovania slapacie traktory, bagre..nemohli ju od toho odtrhnut, len by sa vozila. Ale ona skvelo ovlada vsetko na kolesach.

lenkakravcova
21. nov 2021

@rado220
Najlepšie vyskúšať v obchode.
Co syn skúšal, niektoré mali nevhodné umiestnené pedále - nie na všetkom vedel jazdiť. Alebo sa ťažko otacal "volant".
V obchode aj uvidíš na com mu zo ide najlepšie.
A ešte nezabudni na skladovanie. Na tie traktory treba dosť priestoru, takže jedine ak máte dom, garáž..a tiež idú väčšinou ťažšie rýchlejšie než odrazadlo. Po tráve alebo dierach na ceste sa s nimi jazdí väčšinou dosť otrasne.

mareri
23. jan 2022

za mna odražadlo , prijde mi to lepšie ako zbytok vymenovanych