Sedačka na bicykel pre ročné dieťa

erikaeb
22. mar 2024

Ahojte, prosím vedeli by ste mi poradiť overenú a cenovo dostupnú sedačku na bicykel pre 13 m dcéru? Chcela by som ju voziť pred sebou - medzi mnou a rúčkami. Prípadne aj to sklo/plast by som tam chcela pred ňu dať. Ďakujem

sandokanka36
22. mar 2024

nedavaj pred nu nic, to je podla mna uplne zbytocne. ci z akeho dovodu to chces? ved na hlave bude mat prilbu, alebo teda mala by mat a na oci nasad okuliare. tak rychlo isto jazdit s nou nebudes, ze by jej vietor slahal do tvare.

zuzana9393
22. mar 2024

@erikaeb my máme tuto Urban iki. Dieťa sedí vyššie, nezavadzia tvojim kolenám pri bicyklovaní, preto som takú vybrala. Predtým sme mali inú a tá strašne zavadzala. Dá sa tam kúpiť aj adaptér na MTB bicykle, to myslím, že máloktorá sedačka má. Mám ju na predaj aj s tým adaptérom ak by si mala záujem 🙂

erikaeb
autor
22. mar 2024

@sandokanka36 myslela som to kvôli muškam napr. Ja to nemám rada, keď mi vyletí niečo do oka alebo do pusy..

reaan
22. mar 2024

@erikaeb aj ja mozem odporucit Urban iki. My sme to sklo sice nemali, ale je to urcite fajn ak by nieco vletelo do oka ci pusy. Dokupovali sme ten drziacik/madlo, lebo synator chcel drzat riadidla sam 😀 Teraz sme uz vymenili za zadnu sedacku rovnakej znacky. Na prednu je v 2,5 roku uz velky.

enoula
22. mar 2024

Pri prednej pozor aj na nosnosť a ako sa upevni na tvoj bicykel, aby ti "nezavadzala". Mne to nejak neslo, takže mam vzadu

erikaeb
autor
22. mar 2024

@zuzana9393 ďakujem za odporúčanie, pozriem ju. Ja mám sýto červený bicykel takže skôr nejakú červenú alebo čiernu sedačku budem pozerať, ale ďakujem

erikaeb
autor
22. mar 2024

@reaan prosím ťa a veľký je na prednú z dôvodu váhy alebo tam väčšie dieťa nejako zavadzia?

zuzana9393
22. mar 2024

@erikaeb v pohode, ja len keby náhodou 🙂 a odpoviem aj na ďalší komentár, v predu príliš cítiš to ťažšie dieťa, horšie sa drží stabilita. Môj malý bude mať 2 roky a táto sedačka je stále fajn, ale premýšľam už o tej sedlovej. Ak túto predám, určite skúsim zohnať takú,akurát tie ceny ....🙊

majlo1234
22. mar 2024

Ja som dala dieta hned do zadu, nech mi nezavadzia, do hamax polohovatelnej. Ma vyssiu opierku, a dieta vie v pripade nevyhnutnej potreby aj pospat. Od zaciatku to miloval a nemusela som riesit pokracovaciu, dotersz sa v nej vozi

reaan
22. mar 2024

@erikaeb bol v nej uz taky "naskladany", mala som pocit, ze si zachvilu zacne podopierat hlavu kolenami. Btw. Zadna sedacka je od 9mes. mozno by si mohla aj nad tym porozmyslat, ale mala by zas nemala vyhlad 🤷‍♀️