S čím sa hrajú vaši trojroční chlapci?

lili777
11. júl 2012

Zisťujem, že všetky tie rozprávajúce hračky typu Fisher price už nebudú pre nás. Lego je okukané, nejaký ten drevený vláčik tiež. s čím sa hrajú vaše deti, dajte mi nejaké tipy, na čo sa zamerať, s čím sa zabavia, zahrajú. S čím majstrovať a niečo robiť. Nie hračky, ktoré sa hrajú za vás, typu hovoriaci Chuck☹

stanislavao
11. júl 2012

nas Simonko momentalne s vysokozdvyznymi vozikmi preklada balicky papierovych vreckoviek. dalsia hra su vlačiky Thomas & friends, z drevenych kociek im robi garaze, alebo preklada fazulu z jednej nadoby do inej a pod, "cita" knizku o Thomasovi. Lego Duplo uz aj jeho omrzelo. teraz najnovsie su tie voziky vysokozdvizne, ma ich asi 3 a preklada, prevaza a zabavi sa s tym aj skoro cely den, ked sme vo vnutri.

lucka1987
11. júl 2012

@lili777 mam takmer 3 rocne krsnatko... povem ti, ma smyklavky, bazeniky, bycikle, trojkolky, rozne hovoriace hracky, kolec lega, auticok, tatroviek.. no strasne vela hraciek.. a ? z kazdym sa hra tak minutu.. chodi okolo domu rozdhazuje strk, a je vsade tam, kde vidi nejake deti. ked som s nim sa strasne dlho prehra s obycajnym kocikom marekovym.. niekedy ri nom mam pocit, ze normalne sa hrat ani neviem, len vymyslat a vyvadzat 😅

sakura77
11. júl 2012

@lili777 puzzle do nemoty,navliekanie koraliek-vyzera to skor pre baby ale ver ze aj moj starsi sa s tym fajn zabavil🙂,potom ho velmi bavilo take zatlkacie skladacky s klincekami a kladivkom a piesok piesok piesooooook ....🙂

pammy
11. júl 2012

Auticka, lego (aj to male, nie len duplo), staviam mu a on sa s tym potom hra, zacina uz podla navodu stavat aj sam, pridavat pomalicky. Kresli, vymalovava. Zahra sa stale aj s duplom, aj vlacikom. Rad 'cita' aj tie prospekty lego, pozera tam obrazky a menuje, co vsetko ma a vravi, ze uz nic nepotrebuje 😀

lili777
autor
11. júl 2012

@stanislavao super a kde si tie vozíky kúpila? normálne v hračkárstve? nejaký konkrétny typ?

lili777
autor
11. júl 2012

@lucka1987 no však asi tak. Moc sa toho nenahrá. Len mám pocit, že veľa hračiek už nie je pre neho, tak by som rada niečo kreatívnejšie

lili777
autor
11. júl 2012

@pammy tak to je super, že už nič nepotrebuje🙂 Duplo môjho až tak moc nebaví a také tie stavebnice, čo sa stavajú podľa návodu sú už aj od troch rokov? zvládol by niečo?

stanislavao
11. júl 2012

@lili777 v draciku mse kupili taky mali balicek za 5e v com bol vysokozvizny vozik, domiesavac a valec. potom ma este vysokozvizku jungheinrich - tiez asi v draciku sme to kupili, ale uz davno. to je jedno, aky typ - tam ide o to ,ze si to vie nalozit, kolieskov toci a ide mu to hore, potom dole a niekde to zlozi. osvedcili sa mi aj peciatky a ta fazula, plastove pohariky a lyzice k tomu, mysky a preklada, presypa a zabavi sa.

mata24
11. júl 2012

u nas momentálne "letí" hračkárstva motorová píla, ale vrčí riadne, s nou moze robiť len vonku, tak chodí po dvore v prilbe, v opasku s naradím a stále niečo majstruje 😀 asi jedina vec co ho baví viac ako 5 minút, ale potom úspešný je tiež vláčik Tomáš a Cars autíčka s tými sa vyhrá keď má náladu.

alena16
11. júl 2012

@lili777 Urcite tie drevene vlaciky s kolajnicami. Vzdy si vytvaral inu drahu, postupne sme dokupovali mosty, zavory, vagoniky... S tym sa vedel velmi dlho zabavit. Vlasik Tomas u nas nebodoval, s tym sa moc vymyslat a prestavovat drahy nedalo. A potom autobusy, take vacsie s otvaracimi dverami, prevazal panacikov 🙂

pammy
11. júl 2012

@lili777 No myslim ze nie su, ale vies, ty mu budes stavat podla navodu a ked postavis 10x tak aj on si bud zapamata co kde patrilo, alebo kukne do navodu, mna moj par dni teraz prekvapuje, ze ja staviam, odbehnem a on trosku pristavi,napriklad dva kusky a spravne, alebo si vytvori nieco svoje, postavi si auticko, pouziva predstavivost a trenuje s tymi malinkymi castami jemnu motoriku. bavi ho to velmi. my mame napr. lego police forest, to zboznuje, potom hasicov, tak to sa hra s autickami odtial, hasi poziar, nataca hadicu, potom mame domcek creator, s tym sa tiez hra, opeka klobasky, dava panacikom pit a podobne.

http://city.lego.com/en-US/Products/Default.asp...
http://city.lego.com/en-US/Products/Default.asp...
http://creator.lego.com/en-us/Products/Default....

lili777
autor
11. júl 2012

@pammy tie stavebnice lego sú pekné. Len to keď raz rozložíš alebo mu to padne a rozletí sa to, tak to už asi nikto nezloži🙂 asi treba nechávať návody

pammy
11. júl 2012

@lili777 urcite ano! jasne obcas mu to spadne, rozleti sa, tak staviame znova 🙂 Ale navody su presne aj na oficialnej stranke lego, takze ked stratis, stale mozes zlozit znova.

http://service.lego.com/en-US/buildinginstructi...

lili777
autor
11. júl 2012

@pammy super, díky za tie návody. Ja som kopec vyhádzala a nevieme zložiť

katyl
11. júl 2012

tak my mame velmi malo hraciek, vedie LEGO duplo, to kazdy den, peciatky, plastelina play dough, detske noznice a strihat letaky....suprava kladiv, vrtackie, piliek......dam mu kartonovu krabicu a reze, pili, vrta do znicenia. Mlyncek na kavu a svihadlo- to poprepaja a ma akoze vodovod, v mlynceku vyrabame "lizatka"...inak same ozajstne veci z domacnosti, baterka, taniere, pribory....tie "akože" plastove hracky ho vobec nebavia.

mummy01
11. júl 2012

@lili777 U nas je cislo 1 lego...dalej farma so zvieratkami a traktorom,garaz s vytahom,auticka-hlavne autobus,sanitka,traktor a potom este fixky a tempery a maluje o 106 😀 ale najlepsie sa zabavy ak mu z jedalenskeho stola spravim bunker a on si tam nanosi deky,vankuse a tam kempuje...

xlucia
11. júl 2012

@lili777 u nas idu aj kocky, stavaju s nich aj z lega duplo postele pre robotov, tiez auto na diealkove ovladanie, plus z playmobilu mame piratsku lod aj s pevnsotou piratov. mame aj domcek pre babiky. babiky vyhodili, spavaju tam roboti a male auta 😎 . plus male plastove lietadla atd.

lili777
autor
11. júl 2012

@mummy01 aká farma? Nejaká konkrétna? daj typ, zvieratká by možno mali úspech

lili777
autor
11. júl 2012

@xlucia a ten playmobil ich baví? Je to už pre nich, nie pre staršie deti?

cicimotinka
11. júl 2012

@lili777 autá, autá, autá a ešte autá... a občas vezme na milosť fúrik na záhrade... no a inak top 1 kamene a piesok... (ale tie nekupujem, nájde si sám... 😀 😀 😀

bzuco
11. júl 2012

môjho martinka v tom veku ( a vlastne stále) ani nebavili hračky, ale všetky tie vecičky z garáže - metre, šrobováky, kladivá a všetko ostatné....ked si má vybrať v hračkcáh nejakú hračku on povie, že chce meter, vodováhu, vŕtačku.... dnes mu manžel kúpil malý valček na maľovanie stien, lebo maľujeme a on brutálne chce pomáhať 😅 😅 😅 😅 , minule sme kúpili ochrannú prilbu - originál ako pre robotníka, pracovné rukavice....poviem ti, má už skoro komplet výbavu 😀 😀 😀

ale čo ho baví, to je puzzle, čokoľv ek na diaľkové ovládanie, lego, bicykel, lopta

mummy01
11. júl 2012

@lili777 jaj,nepametam si znacku...kupovali sme v Anglicku ale je to plastova stodola s okenicami a otvaracimi vratkami,k tomu boli zvierata,gazda a gazdina,ohrada pre zvieratka a traktor s vleckou.Na streche su tlacidla so zvukmi zvierat.Nasho to strasne bavi...

stardust
11. júl 2012

@bzuco nezabudnite este na monterky 😉

U nas fici vo velkom lego, auta, knihy a domace naradie.

mmaatt
11. júl 2012

pridám naš typ, vo veku troch rokov sme sa hrávali na poštu, balili sme baliky,listy (tak sa vlastne naučil mená a priezviská všetkých príbuzných) a netreba nič kupovať (recyklovali sme krabice a papiere a špagáty) a potom na obchod (tam tiež nič netreba kupovať, predávala sa kozmetika, nejaké hračky, kancelárske potreby a pod.), potom sme mali takú papierovú tubu z látky a tá nám slúži dodnes (to slúžili ako dalekohľad, alebo delo, cez ktoré púšťal loptičky, potom to mal ako komín a tak... a z kupovaných vecí mal takú skladaciu garáž (trojposchodovu) a s tou sa vedel vyhrať aj celé doobedie (parkoval tam autíčka a tak...), lego ho veľmi nebavilo (to poskladal a nechal si ho na výstavke, nikto sa ho nemohol ani dotknúť) a zostalo to tak dodnes, máme doma krásnu lego výstavu a kopec krabíc v skrini 🙂

xlucia
12. júl 2012

@lili777 bavi ich to oboch a to mame uz od vianoc

ichbinich
27. júl 2012

Moj ma sice "iba" 2,5 roka, ale bavi ho:
- auta, auta, auta... ma koberec s nakreslenymi cestami a domami, dopravne znacky a semafor (z dracika, aj svieti, je super), po nom jazdi do nemoty
- plastelina
- kreslit si
- lepit konfeti na papier
- lego duplo, ja mu musim postavit garaz a on tam parkuje auta, vozi roznych panacikov v roznych autach, stavia si niekedy trochu nieco sam, steny na garazi a pod.
- drevena zeleznicka, ale to je na preskacku, niekedy kazdy den, potom tyzden pauza
- pieskovisko - tam ma bager a nakladne auto a bagruje
- pomahat mi v kuchyni: presypat muku, cukor, miesat, teraz objavil ten stary este komunisticky rucny mixer, s tym furt mixuje. A vrati a piect v jeho kuchynke, robi muffiny a potom klaci pred "rurou" a robi hmmm a potom "horuce, pozor" 😉
- teraz ho chytilo puzzle, uz je dost dobry. Take baby puzzle, ze vkladat jednotlive obrazky do velkej scenky robi lavou zadnou. 9 kusove puzzle, co ma nakresleny podtym ten obrazok, spravi uz bez problemov. To je drevene a myslim z Tesca. Je aj taka knizka s basnickami a puzzle. Je to dobre myslene, ale nedomyslene, tie puzzle dieliky sa tam zle vkladaju. Teraz sme nakupili puzzle od Orchard Toys z Anglicka, tie su super. Zatial sme mu dali auta, ktore sa skladaju z dvoch az 12 dielikov. Ale uz mu asi dame aj dalsie, viackusove.
- citat knizky, samozrejme. Dokonca si uz da precitat, co tam je napisane 😀 Doteraz sme iba vsetko komentovali, ale uz vie chvilu obsediet, ukaze mi, kde mam citat a citam.
- kociare alebo furiky alebo kosacky na travu, to si vzdy pozicia od inych deti na ihrisku ako prve 😉