S čím sa hrajú/hrali vaše deti, keď nemali ešte ani rok?

20. júl 2023

Ahojte baby. Prosím vás, nechcem podľahnúť trendu, že moje dieťa potrebuje všetko, a tak sa chcem opýtať, s čím sa hrajú alebo hrali vaše detičky, keď boli malinké? Čo je také že ,,musím to mať doma" (napríklad podložka na hranie, hrazdička a pod.) a také že ,,vyhodené peniaze". Ďakujem za každý tip.

dzescebuly
20. júl 2023

U nás boli topky viečka od sklíčok😁 náš sa veľmi s hračkami nehral, najlepšie hračky neboli hračky 😀😊

viestta
20. júl 2023

vsetko co nebolo hracka a co som nestihla odlozit

terry658
20. júl 2023

Šuflík s varechami bol vždy obľúbený. Potom lyžice a kovové hrnce. Kocky,lego duplo,kabliky všetkého druhu.

klarik707
20. júl 2023

presne, ono najlepsie hracky su nehracky, zbytocne kupovat nejake drahe vzdelavacie hracky, deti si aj tak najdu to svoje 😀

sulavikova
20. júl 2023

Ja som žiaľ kúpila všetko, čo bolo ňuňu. Matka po 30 tke , prvorodička finančne nezávislá. A Vratko si nasadil na hlavu dekel z mikrovnky, vyhádzal mi hrnce, trieskal do nich s varechami, v pavúku presádzal kvety… takže som tie carachy radšej predala

sajmonka_1216
20. júl 2023

moja má 15m a od kedy si pamätám, tak miluje si prezerať knihy, vkladačky, vežičky (také tie poháriky od najväčšieho po najmenší.. )... určite to nebudú vyhodené peniaze, kedže sa tým dieťa rozvíja... 🙂 má toho samozrejme viac, ale toto ju baví najviac.. ešte zvukové knihy so zvieratkami.. už v roku vedela sama napodobniť min. 10 zvierat, aj na nich ukázať bez toho, aby som ju to nejak extra učila
u nás sa hrnce ani nič také nevyberá, lebo máme namiesto úchytok také lišty a nevie to ešte ani teraz otvoriť :D

vkatush
20. júl 2023

Môj má ten týždeň 7m a má len zopár hračiek, ktoré používa asi od prvého alebo druhého mesiaca:

jednu fyzio loptu na cvičenie úchopu; malú loptičku na cvičenie hádzania a kotúľania; jedno gumenne hruzadlo a jedno aj s úchytkami, čo vyzerá ako motýľ a to je jeho najobľúbenejšia; hrací plyšový slonik; šuštiaca knižka; taká skladacia, čo na seba kruhy od najmenšieho po najväčšie.

Všetko ako darček dostal a hraje sa s tým. Zvyšok boli riadne somariny alebo zbytočnosti pre mňa, čo dostal. Skončili vo veľkej krabici a čakám, kedy budem mať čas a dám charite alebo do domova. Bože, hlavne plyšáky 😑😑

Jediné, čo som kupovala, sú knižky a tie si čítame.

Ale vyslovene ti netreba nič. Miluje kuchynské lízatko okusovať, naťahovať sa s malými vankúšmi, bije ma so šnúrkou od cumlíka, dnes ráno zaváraninové viečko,...😂

simca06022011
20. júl 2023

TO co som jej dala, rozne hracky sme mali. A nie, dieta sa mi nehralo s varechami, hrncami a v podstate v kuchyni vobec, toto sm ja zavrela a chodilo sa tam len jest, nedam si riady nicit a hlavne radsej pojdeme von ako riadit bordel, vyhadzane skrinky a pod... ZO zaciatku ked nechodila, tak hrazdicka so zavesnymi vecami, potom rozne vkladacie, hracice, rozpravacie hracky, detske puzzle, nejaky ten mojkac.. ked sedela/chodila rozsirovalo sa to o rozne kocky, vkladacky, hracie knihy. Nemali sme toho vobec extra vela. Ziadne ze 20 babik a pod.

17alexis
20. júl 2023

Dcérka má 11 mesiacov a asi druhý mesiac ju baví aktivity board, čo jej vyrobil manžel. Akurát včera sa začala venovať ďalšej aktivite na ňom - púšťa guličku do potrubia a vyberá ju z kelímka, kam dopadne. Tiež sa rada hrá s autom, bavia ju knižky, kde si posúva obrázky a aj hovoriaci psík od Fisher Price. Z takých nehračiek má rada dialkový ovládač, kuchynské náčinie a úplne najviac umývačku riadu. Tiež som zástancom, že dieťa nepotrebuje toho veľa. Za chvíľu bude mať rok, dostala som od rodiny peniaze, za ktoré som jej už kadečo pokúpila, ale viem, že sú to veci, čo využije, že nebudú zapadať prachom.

mamatroch
20. júl 2023

Nas mal hryzatko drevene s tymi hackovanymi gulickami, hryzatko silikonove, hrkalku kovovu, nejakeho latkoveho mojkaca (skratka rozne materialy), latkovu lopticku s rolnickou vnutri a trciacimi stuzkami a potom tu masaznu lopticku (s tymi "pichliacikmi"), auticko o-ball a aj taku lopticku a este dreveny saso / hadik, ktory sa dal rozne ohybat.
K tomu par kniziek, co sme si spolu pozeravali. A na stene zrkadlo, tam sa rad obdivoval, ked lezal na brusku.
Hrazdicka je fajn, i ked my sme nemali - manzel medzi dva ks nabytku zavesil kupelnovu tyc na zaves a hracky som malemu vesala na nu - samozrejme to bolo uplne napevno, bezpecnost mi bola dolezita... Popri nej neskor aj chodit zacinal (ako baletak 🤣)
Ked bol vacsi, pribudli okruhle plastove vkladacie pohariky (neskor sa s nimi vyhral aj vo vani a bazeniku) a vkladacka roznych tvarov. Tu som kupila drevenu, nie plastovu a krasne vonala.
A este taky ten dreveny suflicek, co ma hore otvor na gulicku, tu tam cez ten otvor vhodil a zo suflicka si ju zase vedel vybrat.
No a klasicka latkova plienka a schovavat hracky pod nu alebo jemu tvaricku a robit "kukuk!".
To bolo vsetko, co mal do 1 roka a stacilo nam to.
Sla som cestou menej hraciek, ale kvalitnych. Doteraz tak idem a ozaj sa vyhra so vsetkym.
Par dni mal cast hraciek k dispozicii a zvysne odlozene v kosiku a o par dni naopak.
Okolo roku potom dostal obycajne nefarbene drevene kocky a duplo aj s velkou podlozkou (oboje zdedil po sestrickach) a drevene auticko, ktore si rad tlacil. Plus zopar gumenych zvieratiek, tie si ukladal do radu, napodobnoval zvuky...

bolarazjedna
20. júl 2023

U nás tiež všetko možné co není hračka - plastová naberaca na ryžu, varechy, farebné formičky na muffiny, hrnce, papuče, krabice, štipce... Hračky ho bavili tak do 8-9mesiaca, odvtedy uprednostňuje nehračky-domáce potreby 😃

cookie29
20. júl 2023

zalezi od teba, tvojho pristupu, tvojej predstavy o vychove....

najlepsie hracky su vzdy nehracky. U nas bola dobra podlozka, lebo na zemi mame dlazbu a teda drobcek bol na nej. A knizky. Senzoricke lopticky. Ale inak nic... hrazdicka nie je dobra z hladiska PMV, lepsie je nechat babatko na zemi a polozit hracky okolo neho. Ja som sla cestou second hand a drevene hracky vacsinou.

sorayaardente
21. júl 2023

Najlepšia hráčka vysávač,otváranie suflikov,skriniek,moje líčidlá atď 😏 hračky sú zbytočnosť

sorayaardente
21. júl 2023

Hej,ešte štipce a kamene a také

malaadka
21. júl 2023

Detska kuchynka je u nas najviac vyuzivana hracka. 😁

pettom19
21. júl 2023

Vsetky druhy ovladacov, kuchynske nacinie, kabliky, kluce, kuchynske spotrebice, vysavac atd., proste hocico, co vydava zvuk a svieti, ale nesmie to byt detska hracka, lebo to je nezaujimave... Vsetky hracky, knizky su v krabiciach, kedze s tym sa vyhra max minutu a ide dalej... Este ako tak activity board, inak len nehracky. Typicky chlapec 🤷.

douc
21. júl 2023

hrnce a pokrievky vyhádzať 😀

eskop
21. júl 2023

Ja som tiež bola pre motivovaná a nakúpila som plno haraburd hlavne drevené.. A nakoniec sa hrala so všetkým čo svietilo, blikalo, hralo, suchotalo.. Za mňa bolo najlepšie taky uspavaci macik co hral melódie a svietil a koala - hrkalka tiež hralo hudbu kadejaké zvuky. A max také co chytí do rúčky

maruska2269
21. júl 2023

Aktualne mam 10 mesiačnu Eli a najviac ju zabavia hračky - nehračky . Kable, moja kabelka, vareška, plastove flaše 🙂 ale leď už hračky tak take č o vydavaju zvuk a keď čitame knižky tak tiež pekne sedi a pozera obrazky.

zoja1234
21. júl 2023

Aj náš nám kašle na dráhe a kupeme hračky, najradšej má (volám to) "predmety dennej potreby" 😂😂😂

waldosinka
21. júl 2023

S ničím. 😂 klasické veci do odmacnosti
Ma 4 roky a stále sa s ničím nehrá ( dievca)
Ešte mám chlapca 2 roky ten fičí na autách dráhach. Smyklavkach vrtuľníky bagre... atď.

Ps. Podlozku na hranie určite kup. Predídete hlavne úrazom. A vyclenis bezpečné miesto na hranie
Odporúčam lalalu parklon

darijja
21. júl 2023

Hryzatko..hrazdicka.. sustiace knizky..hracia deka...hraci klavirik... hraci macko.. zavesna hrkalka... interaktivka kocka (na kazdej strane je nieco ine,napr.zrkadlo, piskatko,...) ....toto vsetko pouzivame.. kazde ju bavi 15min... a tocime toto dokola. Zatial to staci. Bude mat 7m. Do kuchyne ju rozhodne capkat a nicit nepustim ;)

maaamiii
21. júl 2023

U staršej boli hrkálky, kocky a loptičky strata financii. Naj top hračka bola flauta a ústna harmonika. A to jej ostalo dodnes.
Zvedavá som u mladšej, čo bude v tom veku baviť ju.
A este ju bavila zvukova knižka od fisher price s riekankami. "Hodiny robia tik-tak, myš vliezla do hodín..." som počula asi miliardakrát 😂

tamvtme
21. júl 2023

U nas dost ficali take tie stohovacie kelimky

duppka13
21. júl 2023

Do roka sme mali malo hraciek z vlastnej vole, potom nam aj vela nosili a pre mna velakrat to boli zbytocnosti, hlavne svokra sa v tom vyziva. Za mna co sme vyuzili najviac bola podlozka na zem penova, podlozka s hrazdickou to sme raz zabudli ked sme cestovali a bola som bez toho hotova. Potom obycajna veza kelimky z ikea s tym sa hrala nonstop, lopticka taka duta aby sa dala uchopit z dm, taky mini klavir co mal tri tlacitka a sam hral melodie to islo tiez nonstop, mojkac ktoreho miluje doteraz, hrkalka a knizky. Najvacsie zbytocnosti plysaky, babiky, hovoriace hracky, lego (do roka), drobne hracky skladajuce sa z vela casti (to budes len upratovat vkuse), knihy do vody uplna blbost

marcella1979
21. júl 2023

oball, podložka na hranie od fisher price s roznymi zavesnymi hrackami vratane minizrkadielka a hrajuceho leva, ktory funguje tak, ze dieta mu prejde po brusku a zacne hrať rozne piesne. drevene auticka, stohovacia veža ( odporucam kartonovu, lebo drevena moze dietatu velmi ublizit, ked spadne), sustiace hracky( motyl, kocka, zajko, karty s cislami od FP), knizky so zvukmi, velke plastove mega kocky, montessori gulka na vkladanie, hadzanie -farebne gulicky do vazy, peniazky do pokladnicky, ... a velku rozkladaciu podlozku 2cm hrubu o velkosti cca 2m na 2,5m, aby nebolo chladno od dlazky. ak bude zaujem, vsetko mam k dispozicii 😁

mamusa123456789
21. júl 2023

Varechy, pokrývky, hrnce, ručný mixér a topka bola toastovac. Keď už to musia byť hračky tak najstaršia sa prehrala s knizkami (stavala si z nich ohrádky), syn s bábikami a najmenšia miluje autíčka od bábätká a všetci traja lego duplo... Ale teda vybavenie kuchyne bolo a stále aj je topka a nepomohlo nám ani namontovat tie zábrany na nábytok na dvierka, mali sme 2 druhý, oba vedela krpata otvoriť do 2 týždňov, takže už sú odstránené, mala 14 mesiacov, keď sa to naučila

dzejsik
22. júl 2023

z hraciek lopta, knizky s jednoduchymi obrazkami, take tie kruzky co sa nastokuju podla velkosti a auticka starsieho syna, ako tak kocky na stavanie veze, ale ovela radsej ju stavia z roliek toaletneho papiera 😁 potom uz frci skor na kuchynskych suplikoch, rad vysava a zameta … starsi syn ma lego a teraz v roku a pol uz skusa spajat kocky (ale radsej to bura)

zuzulka558
22. júl 2023

Nehracky alebo hračky staršej, mam od kamarátky po malej načo kupovať ale skoro vôbec nemala záujem

evkatk
22. júl 2023

Malé dieťa treba od prvých týždňov viesť k rozumnému hraniu sa. Tým sa vyvýja mozog, konštruktívne myslenie a rozvážnosť. Nechať dieťa len tak hrať sa s hocičím samo, je vrcholne nezodpovedné. Čo sa z takého dieťaťa vychová? Vychovala som 3 deti a prešlo mojimimi rukami aj štvoro vnúčat. Ak sme sa rozhodli mať deti, musíme sa obetovať. Ja osobne pre svojich deťoch a neskôr vnúčatách som prešla na 3 - max. 4 hodinový nočný spánok. Keď deti spali, potichu som v noci upratovala, žehlila, varila, aby som sa celý deň mohla venovať dieťaťu. A so žiadnym nikdy neboli problémy ani v učení, správaní, nevieme, čo sú to problémy v puberte.