Poznáte túto vianočnú rozprávku?

talula
6. dec 2011

Stale hladam kreslenu rozpravku, ktoru som raz videla. Bola o chudobnej zene, ktora uz nemala pniaze na darcek pre svojho manzela, tak predala svoje krasne dlhe vlasy, aby mu kupila niaku skatulku na jeho hodiny, ktore zdedil. Pri stedrovecernej veceri rozdali darceky a dostala krasnu sponu do vlasov od svojho manzela, ktory jej ju kupil za svoje hodinky 🙂
Ak to poznate, dajte mi prosim vediet. Ked mate typ aj na inu peknu rozpravku, ktoru sa oplati vidiet napiste.
Dakujeeem 🙂

aurum_8
6. dec 2011

Ahoj, mne sa pacila rozpravka Červené čižmičky a Maly pastierik v podaní Františka Kovára, ale neviem, kde by som ich mohla stiahut ☹ .. Dufam, ze ich budu davat aspon v telke 🙂

parak
27. nov 2012

Červené čižmičky je možné pozrieť na Youtube v nemčine pod názvom "Die Roten Stiefel". Ja som ju len počula v rádiu tiež od Frantirška Kovára a máme doma knižku z bazáru. A tiež veľmi dávno asi pred 25rokmi som videla ale hraný spomínaný film o chudobných manželoch ako sa navzájom obdarovali. odvtedy som to nevidela, myslím, že sa volal Hans a Helga ale nie som si istá. Bol to najkrajší vianočný film aký som videla. Škoda, ža také filmy nedávajú v telke.

parak
29. nov 2012

Tiež v angličtine pod názvom "Red boots for christmas". A ešte je veľmi pokná vianočná rozprávka "Vánoční dort" zo série Hermie a přátele v češtine, ale len na dvd.

babuliatko_mamuliatk
11. dec 2012

@talula ahoj, presne tuto rozpravku aj ja hladam, našla si ako sa vola? 🙂

talula
autor
11. dec 2012

@babuliatko_mamuliatk este nie a to som ju zacala hladat uz minuly rok... 🙂 no snad ju raz najdeme a aj si ju pozrieme 🙂

babuliatko_mamuliatk
11. dec 2012

@talula no ja som konečne našla aspon jednu rozpravku čo som chcela - tajomna zahrada, ale tuto chcem tiež a neviem nazov :( ani v televizore ju nedavali a taaaaak by som ju chcela vidieť :( musim skušať asi aj ja lepšie hladať 🙂

parak
18. jan 2013

Pozrite The Gigt of the Magi na youtube. Je tam vo viacerých verziach. Je to poviedka od O. Henryho.

ekka20
29. dec 2013