Poraďte veľkosť detského bicykla pre 5,5 ročné dieťa

alofinka
22. mar 2022

Mala ma 5,5 roka a doteraz chodila len na malom bicykli s kolieskami, teraz sme jej ich dali dole a bojí sa, a aj je jej malý, tak sme dali dole pedále a ma odražadlo, neviem aký bicykel kúpiť,akú veľkosť kolies

pribinak
22. mar 2022

@alofinka však aké vysoké je dieťa? Väčšina deti má v tomto veku 20tku
Ideálne by bolo ísť s dieťaťom do obchodu nech sa na bike posadí

belllinka
22. mar 2022

@alofinka bicykel sa nekupuje podľa veku, ale podľa výšky. Dieťa má dočiahnuť celými nohami pevne na zem. Veď choďte do predajne, najlepšie je vyskúšať.

alofinka
autor
22. mar 2022

Ma výšku 115

pragmaticka
22. mar 2022

Moja bude mať v apríli 5 a akurát dnes sme skúšali 20tku. Takze 16tku z minulého roka idem predávať.

adriannasvk
22. mar 2022

20 by som zobrala,nas ma cca 118-119 a ma uz 20 a ma este rezervu,ze vieme dat sedadlo nizsie

evkamotka
22. mar 2022

Na to su tabulky, podla vysky velkost. Vygoogli si, iste najdes

lindusss2016
22. mar 2022

@pribinak 5 rocne dvadsiatku? To asi nie...

lindusss2016
22. mar 2022

No ja neviem, moja dcera ma 115 cm a ma 16ku bicykel a vacsi si ani predstavit neviem a to ma hlinikovy, takze je lahucky. Z 20ky by na zem urcite nedociahla. Dieta ms dociahnut oboma nohami pohodlne na cele chodidla. Prekvapuje ma, kolko rodicov kupuje detom velke bicykle a potom vidim, ako jazdia aj s pomocnymi koleckami naklonene, absolutne to straca zmysel, ked dieta nedrzi rovnovahu. So spravnou velkostou bicykla by absolutne nepotrebovali pomocne koliecka

pribinak
22. mar 2022

@lindusss2016 ale áno

lindusss2016
22. mar 2022

@pribinak tak nevravim, ze niekto nrma, ale nemyslim, ze vacsina 5 rocnych deti ma dvadsiatku. Mam velmi dobru kamarstku, ona aj jej muz su obaja bikeri a vyznaju sa do vsetkeho okolo bicyklov. Maju 5 rocneho syna, este je aj dost vysoky na svoj vek a tiez ma stale 16ku. Dvadsiatka ja ozaj obrovsky bike, neviem si ani oredstavit, ako na tom jazdi skolkar 🤷

euka210
22. mar 2022

@alofinka moj na 5r dostal 16 bicykel. 8r mladsi syn na nom este chodi, ale uz sa mu opravuje 20. Ked nema dieta este zrucnosti, tak 16, s velkym mu pojde tazko a musi sa naucit ovladat bicykel.

maris5
22. mar 2022

Nekupujte prilis velky. Ak sa boji, na vacsom sa bude este viac bat. Treba jej dat co najvyssie sedadlo a musi sa osmelit a ziskat istotu.

pragmaticka
23. mar 2022

Baby pre 5r je 16tka fakt malý bicykel. Včera sme ho doma po zime skúšali. Mame doma woom3(na ňom sa učila) co je 16tka a Cube 20tku! Na tom woome mala slapala ako besna, aby to išlo rýchlo. Proste tie kolesa sú na jej silu už malé. Ak chodíte bicyklom po sídlisku malé vzdialenosti asi to nevadí. Ale my zvykneme dávať výlety od 15-25km.sak by sa nenormálne naslapala a nerobilo by jej to ani zabavu. 20tka je pre ňu akurát! V apríli bude mať 5,vyska asi 115!8 ročnej teraz kupujeme 26zoll.

belllinka
23. mar 2022

@pragmaticka fakt? Moja 5-rocna jazdila na 14-ke. Neries roky, ale vysku 🙄

sojorez
23. mar 2022

Treba zohladnit vek, vysku, hmotnost dietata a aj biku a skusenosti. Niektore decka rastu na odrazadle, v troch bikuju bez pomocnych koliesok, pohyb na bicykli maju uz zvladnuty, tak sa popasuju i s vacsim bicyklom. Ak das 5,5 rocnej tycinke, co nevie poriadne slapat do pedalov bicykel vacsi a tazsi, tak ho pleskne do kuta a ostane tam stat cele leto. Na nete su tabulky k vyske dietata, no lepsie je vybrat v predajni alebo z druhej ruky. Od ramu by pod rozkrokom mala mat priestor. V podstate 16 alebo 20, podla jej vysky, stavby tela. Ak je drobna, sla by som do 16tky z druhej ruky, lebo to je fakt bike na jedno leto - ale bude si na nom istejsia nez na velkom. Ak je vyssia, tak 20tku.

sona110
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sona110
23. mar 2022

Určite 20"tku.https://bicykle-eshop.sk/velkost-bicykla

alofinka
autor
24. mar 2022

Nevedela som sa rozhodnúť medzi 16 a 20, tak som jej kúpila 18, a som rada, že som nekúpila väčší, znížili sme sedlo a riditka a ona si pekne šlapala

marion09
20. apr 2022

@pragmaticka ahoj,uz si predala tu 16ku?ak nie poprosim foto do spravy

ajajaj00
20. apr 2022

ahojky nasi mali v januari 5 rokov a kupovali sme 16tku woom paradny sadli a hned vedeli je lahucky

ckatka
20. apr 2022

@pribinak nás päťročný aj všetci jeho spolužiaci majú 16tky, čo sa takto bavíme s rodičmi. 20tky im zvyknú kupovať na šieste narodeniny niekedy aj neskôr

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krstn003
25. aug 2022

16tka je taký ideal