Piklerovej trojuholník

7. júl 2022

Ahojte. Mám otázku na mamičky, ktoré majú doma piklerovej trojuholník a ktoré sa aj do toho rozumejú. Chcela by som pre synčeka, ale neviem sa rozhodnúť odkiaľ to kúpiť, aby to aj bolo kvalitne a hlavne bezpečne. Zvažujem toto: https://www.elisdesign.sk/montessori-piklerovej... , ale nepozdáva sa mi ta brezova preglejka. Ale ja sa do toho až tak nerozumiem. Tak ak by ste vedeli poradiť, dať tip, tak by som bola vďačná. Napríklad majú to aj v lidli, a z masívu, ale neviem či by to bolo bezpečne. Ďakujem

xsuzannex
7. júl 2022

https://brubi.eu/sk/ mame odtialto

laurar1
7. júl 2022

Ja mam odtial, len ten duhovy a je dost pevny a drzi. A mam z tej stranky aj dosku a hojdacku. Ale kludne kup aj z lidla, videla som ho, vyzera dobre a usetris.

larazivago
7. júl 2022

Som si musela otvoriť priložený link, že k čomu je toto dobré. Prečítala som, a moja otázka zostáva nezodpovedaná.

pribinak
7. júl 2022

Za 100 eur kúpiť toto? Nikde nemáš záruku že to dieťa bude baviť. Náklady na výrobu na tuto hračku určite nie sú ani 15%
Keď už by som to kúpila tak jedine z druhej ruky alebo z Lidla

dskjhfdlkdjhl
7. júl 2022

Podla mna je lepsie zobrat denne dieta na ihrisko a nech sa tam vyblbne, toto mne pripada ako dalsia raroha do zbierky.

heleninamama
7. júl 2022

@larazivago
@dskjhfdlkdjhl Baby, ale veď je to montessori - čiže k cene dreva si prirátajte aj toto.😂 😂 😂 A bude mať na instagrame pekné fotky, ako decko stojí na a vedľa rárohy. A keď k tomu matka a majiteľka pridá adekvátny a nevtieravý popis, aké je to úžasné a nápomocné rozvoju dieťaťa, tak hneď máte to materstvo o kus krajšie. 😂

elizabet173
7. júl 2022

@heleninamama kde svacnes stovku tam, nie? A tu mas este pridanu hodnotu, ze ti to bude zavadzat...montessori aktivoty ano, ale tiez s rozumom, ale kupovat kazdu kravinu? Neviem, ako som mohla decko bez toho vychovat

elizabet173
7. júl 2022

@larazivago aj zostane, ale vsetko sa lepsie predava, ked tam supnes, ze je to na rozvoj ....a to mam zopar kurzov montessori za sebou, nie par hodin, par tyzdnov.

akrobrab
7. júl 2022

Elis design je osvedcena znacka, uplne kludne do toho. 🙂
A blbe komentare tu si nevsimaj. 🙂

heleninamama
7. júl 2022

@elizabet173 Ja strašne fandím ľuďom, ktorí dokážu takto bez ublíženia zarábať na ľudskej hlúposti. Moje ziskuchtivé srdce plesá až ľutujem, že nie som stolár. 😂 Ale aby som nebola sviňa, mám doma mačky a myslím, že by to našlo využitie aj ako cestička na parapetu, alebo by som to elegantne oprela o škrábadlo, či postavila na balkón.
V domácnosti s jedným - dvoma deťmi je to fakt pekná a všestranné využiteľná vecička na niekoľko rokov. 😂

dskjhfdlkdjhl
7. júl 2022

@heleninamama vidis, macky by to vyuzili a mozno by sa to uplatnilo aj ako susiak uterakov, resp. odkladisko oblecenia (ako napr. rotoped)😉

dskjhfdlkdjhl
7. júl 2022

@elizabet173 ja stale uvazujem, ze ako som mohla dve deti vychovat bez takychto hovadin😝 Nuz, chodili sme denne na ihrisko, do prirody a ku podivu su obe tvorive, sikovne, o nic neprisli, naopak😉

beata_k
7. júl 2022

A vsimli ste si, ze 100€ je vlastne v cena po zlave?

kate_cs
7. júl 2022

K uštipačným komentárom vyššie sa ani nejdem vyjadrovať, každá mame inú kapacitu…
Môj manžel triangel vyrobil, náklady boli podstatne podstatne nižšie ako cena, za ktorú sa predáva.
Moji chlapci triangel využili od 8.mesiacov a využívajú stále, hoci má starší 3,5 roka. Podľa mňa to inak nie je Montessori, ale ok. Je to skvelé na rozvoj hrubej motoriky, zlepšenie koordinácie a ja neľutujem ani sekundu, že to mame doma. My ho máme zo smrekového dreva-dosky, tá preglejka je zbytočne predražená.

elizabet173
7. júl 2022

@beata_k nie, nevšimla. to vážne?
@kate_cs ale musíš uznať, že hrubá motorika, koordinácia sa dá rozvíjať aj bez tohto krámu. Opakujem, že montessori je do istej miery mojou srdcovkou, ale do istej miery a radím to tu v každej téme, kde maminy nevedia, ako deti zaujať a rozvíjať

elizabet173
7. júl 2022

@dskjhfdlkdjhl my u babky po rebríku do kurína pre vajíčka 😉

beata_k
7. júl 2022

@elizabet173 Ano 😁

kate_cs
7. júl 2022

@elizabet173 veď ja sama som napísala, že toto podľa mňa ani nie je Montessori. Za mňa je toto skvelá vec, lebo sa pri ňom dieťa učí správne postaviť-cez koleno, keď je motivované a moji obaja chlapci sú horolezci. A tak som reagovala na ich záujem o vyliezanie, preliezanie a naozaj ich to zabavilo. Určite lepšie ako keby mi vyliezali na stoličky a stolíky doma. Využíva sa u nás už takmer 3 roky nonstop. Ale súhlasím, že nie je pre každé dieťa a každého rodiča.
Ja som narážala na tie doslova hnusné poznámky vyššie a zosmiešňovanie. Prečo si to ženy-matky navzájom robíme?

domiklik
7. júl 2022

@kate_cs ako si napísala... Každá mame inú kapacitu

lenka1993
7. júl 2022

Ženy čo ste to nemali nepíšte hneď že je to blud. Či je to montesori to neriešim ale moje predcasniatko ktoré cvičilo viac ako rok vojtovku sa pri tom naučilo stať. Aj prvé kroky pri tom urobil. Dnes má 3 a pol a hra sa stále. Aj 8 ročná dokonca.

elizabet173
7. júl 2022

@lenka1993 nemyslím, že niekto písal, že je to blud a ak máš predčasniatko, je dobré čokoľvek, čo ho posunie vpred. Len ja osobne si myslím, že stáť sa dieťa naučí pri čomkoľvek, čo mu poskytne oporu, moje dieťa konkrétne pri sánkach, ktoré dostalo na Vianoce sa naučilo stáť pevne aj okolo nich začalo chodiť. Jasné, že sme ich po Vianociach odpratali, ale vtedy už cupkalo za nimi po vonku držiac sa operadla.
@kate_cs ja by som to tiež nekupovala, nie pre tú cenu, ani pre miesto, ktoré to zaberie, skutočne mi to príde zbytočné. Tomu, aby dieťa nevyliezalo na čokoľvek asi nezabrániš, moje išlo rad radom - sedačka, stolička malá jeho, veľká, schody u svokry, posteľ, to bolo jedno. Nech si urobí každá ako uzná za vhodné, ale skutočne si nemyslím, že bez tohto sa dieťa nebude vyvíjať tým správnym smerom, totižto aj tie pomôcky a hračky montessori sú super, ale tiež sa kopa z nich dá nahradiť a úprimne, niektoré nerozvíjajú nič, lebo sa to deti naučia aj bez nich prirodzeným spôsobom. Naozaj ma montessori roky zaujíma a fascinuje, ale len do určitej miery. To máš ako tú učiacu vežu, je super, kým dieťa príde na to, že sa dá použiť ako rebrík a prvý krát vylezie na linku, do okna...

matildam
7. júl 2022

Skvelá vec, máme doma a malá na ňom lezie asi od roka už niekoľko rokov. Dobré je, že má aj šmýkačku, ktorú využíva ona, dokonca aj my (keď sa s ňou hráme, aby bolo veselo) a využíva to aj pri hraní sa s inými hračkami.
Keď chcel môj muž kúpiť Pikler. trojuholník, bola som najskôr proti (že je to drahé a nie je isté, či to dieťa bude vôbec baviť)... no obavy boli neopodstatnené. Máme ho zložený v komore a v prípade, že má chuť aktívne sa hrať, rozložíme za minútku. Využívame ho hlavne počas daždivých dní, keď sa nedá ísť vyšantiť von. Určite to nie je náhrada za aktívne behanie na det.ihrisku, ale skvelá pomôcka na hranie sa doma. Zaujal zatiaľ všetky deti, ktoré u nás boli na návšteve🙂
Samozrejme, pri malých deťoch je nevyhnutné neustále ich strážiť, aby nespadli.
Mimochodom, nie som žiadny zástanca Montessori hračiek, ale toto je skvelá vec pre aktívne deti!

lucka1523
29. aug 2022

No nie dievčatá, nie je to montesori. Je to PIKLEROVEJ triengel. Montesori bola jedna osoba a Piklerova druhá osoba. Len montesori je móda volať všetko drevené bez ohľadu na to kto to vymyslel.
A k téme, my ho mame tiež aj so smykackou. Syn je hypotonicky takže sa na tom pekne spevnoval a cvičil. Mame to zložené, rozložíme keď máme chuť sa hrať, vonku je škaredo a tak. Bývame v dvojizbovom byte takže tých možnosti keď je škaredo až toľko nie je. Je to drahá sranda, dá sa to samozrejme aj nahradiť a tiež sa mi občas zdá ze by nám stačila len ta doska na smykanie opreta o sedačku ale ja osobne kúpu neľutujem. Vždy sa to dá aj predať ďalej. Ale ak by sme mali dom a záhradu tak vtedy by som to nekupovala.