Piano alebo keyboard?

atypic
7. jan 2012

Dobrý deň,
Uvažujem nad kúpou bud piana alebo keyboardu ale velmi sa do toho nevyznam aky je v tom rozdiel..
Taktiež potrebujem určite niečo cenovo nie veĺmi drahe.
Hlavne by som potrebovala viediet aky je rozdiel či už medzi digitalnym pianom, elektrickym pianom, alebo keyboardom.
A ako velmi zaleži na tom ci ma kladivkovu mechaniku alebo nie.

maznacik007
7. jan 2012

Vsetko zavisi od toho na co ho chces vyuzit... pokial si chces len tak doma pre zabavku brnkat tak si kup nejaky keyboard do 100 EUR...

my sme kupovali dcere keyboard rozhodli sme sa pre neho na odporucanie ucitela zo ZUS kde uz rok a pol chodila na teoriu... kupovali sme YAMAHU 710 a s komplet vybavou stojan pedal sluchatka atd.. nas vysla 1000 EUR piano bolo o kusok lacnejsie ale nie o vela... my sme sa rozhodli pre keyboard kvoli tomu ze ma viac funkcii a je lepsie vyuzitelny... podla nas... dcera na nom rada hrava cvici kazdy den a sama si aj vytvara podklady pre pesnicky.... a to este neni ani rok co ho mame doma...
najlepsie by bolo keby si zasla do vacsich hudobnin a tam si pozrela piano keyboard a tak a tam ti presne poradia co by bolo vhodne pre teba ale piano nie je lacny spas a ani dobry keyboard