Odrážadlo s brzdou pre 3-ročnú

lllperko
5. júl 2024

Ahojte, poradte prosim nejake odrazadlo (balance bike) pre 3 rocnu slecnu, s ktorym ste spoko.

Dakujeem ;)

mogaa
5. júl 2024

@lllperko hlavne sa nezameriavaj na tie s brzdou......dieťa na odrážadle brzdí nohami🙂
ja som kúpila najlacnejšie, naučila sa na ňom a bolo to super.....bolo trošku väčšie ako tie klasické, ale potom nemala problém naučiť sa na bicykli

lllperko
autor
5. júl 2024

@mogaa tazko je vybrat z tolkych moznosti. Najprv som vybrala bez brzdy, taky s kosickom, potom som ale citala, ze lepsi je s brzdou, aby sa dieta naucilo brzdit ako na bicykli. Vy vravite ze zas brzdu az tak netreba. Takze uz som kompletne zmatena teraz :D

patka06
5. júl 2024

@lllperko ani na bicykli nie je pre malé dieťa dobrá brzda na riaditkach, odrážadlo určite bez brzdy

januska12323
5. júl 2024

Brzdu netreba.

mogaa
5. júl 2024

@lllperko dieťa nevie súbežne používať nohy a aj brzdu, hlavne zo začiatku nie....potom sa naučí ale už má problém zabrzdiť nohami🙂keď padá rssp. vbehne na kameń alebo do priekopy, najbezpečnejšie ja brzdiť nohami, nie brzdou

anavixy
5. júl 2024

Ale ano, ono sa naozaj odporuca cykloodrazadlo s brzdou uz od malicka (kvoli tomu aby sa rovno ucilo brzdit brzou a nebrzdilo nohami cim si vytvara nespravny pohybovy vzorec a nici topanky, vsak?). Ci to dieta realne bude pouzivat, ci to bude vediet pouzivat je uz otazne a zavisi asi hlavne od konkretneho dietata a rodica. Takze musis sa rozhodnut ci chces aby sa ucilo na brzdu alebo ti nebude vadit brzdenie nohami. Trojrocna by uz mohla vediet ze brzda je na brzdenie a vedome ju aspon skusat pouzivat. No a otazka je este kolko chces investovat, lebo vies kupit cykloodrazadlo aj za 50€ ak za 250€, na pohlad mozno na par detailov rovnake, rozdiely su potom v takych “inych” parametroch, vaha, material, brzda atd., iste je to aj o znacke. Odporucania najdes napr na profiloch fyzioterapeutov, ale teda ak ti stace obycajne za par €c tak tam podla mna az take rozdiely nie su medzi jednotlivymi a isla by som podla dizajnu.
Kuk tu, vo vybere stories hore ma prispevky k cykloodrazadlam 🙂
https://www.instagram.com/editaproskova_fyziopo...

zuzanka.zuzu
5. júl 2024

woom 1+ a teda môj brzdiť rukami nevie 🙈 čo bude dosť problém keď prejde na bike 🙄 predtým sme mali FW, čiže za mňa nesúhlasím s komentármi vyššie, uvažuješ správne

mogaa
5. júl 2024

@zuzanka.zuzu nebude to až taký problém, lebo základ aby vedel jazdiť na bicykli je rovnováha a tú bude mať z odrážadla.....bicykel sa kupuje väčším deťom a tie už brzdu budú vedieť použiť aj keď možno zo začiatku budú brzdiť tým že dajú nohy na zem ako pri odrážadle.....ale keďže im budú zavadzať pedále, naučia sa pracovať rýchlo aj s brzdou....ono je to určite jednoduchšie pracovať s brzdou keď má dieťa okolo 5rokov ako u trojročného dieťaťa

zuzanka.zuzu
5. júl 2024

@mogaa no ja mám doma 3,5r čiže toho "menšieho" 😁 ale troška ľutujem že sme woom 1+ nekúpili už skôr a nechali ho tak dlho na FW, máme doma aj bike woom 3 a teda veru toto leto to na bike ešte nevidím 🤷 rovnováhu má skvelú keďže na 1+ si vykladá nohy na ten surf ale brzdiť nevie (aj dnes sme boli na 1+ a brzdí nohami aj v kritických situáciách, vôbec nepoužil ruky ani keď sme mu to rýchlo kričali)

pralinka86
5. júl 2024

Ja by som pozerala na vahu nech je co najlahsie, nech sa aj jej dobre ide a aj dobre nosi/ťaha, ak by bolo zle.. Ide o balanc, nech sa nauci, potom to pôjde lahsie/rychlejsie na bicykli
Na bicykli pride na to, ako sa pouziva brzda, uz bude dieta vacsie, pochopí to rýchlo, aj ked bude zo začiatku brzdit nohami
Alebo mozno uz mozte skusit aj rovno bicykel, neviem ako je pohybovo na tom alebo ci počkať este radsej a začať odrazadlom

cookie29
5. júl 2024

Ake velke dieta? Lebo vek nic neznamena. Priklad moje starsie lietalo na odrazadle v 18m. To iste odrazadlo je teraz pre moje 3r...

janocka
5. júl 2024

Moje deti som od zaciatku ucila, ze sa brzdi brzdou a nie nohami a teda brzdu pouzivali. Mali odrazadlo firstbike a bolo velmi dobre - lahke, dobre sa drzalo pri prenasani, volant sa dal otocit iba do urciteho uhla… kupovala som ho pred vyse 10r. a dodnes koluje po rodine a okrem vyblednutia mu nic nie je. Uz odvozilo 5 deti a toto leto sa na nom vozi 6.

katarina_sm
5. júl 2024

@lllperko cykloodrazadlo s brzdou, zn. yedoo, woom, rascal.

angel993
5. júl 2024

@lllperko my sme kúpili odrážadlo bez brzdy Kinderkraft, to mal od 2 rokov. Od 4 rokov má woom 2 a brzdiť sa naučil hneď.

amelie2017
5. júl 2024

My sme teraz kupili synovi na 3. narodeniny tento bicykel/odrazadlo 2v1 z decathlonu. Pedale sa daju lahko nahodit/zhodit.

lllperko
autor
6. júl 2024

Ďakujem vaam vsetkym velmi pekne za cenne rady 🙂

zdenkak87
6. júl 2024

@lllperko nas ma 2 roky a 9 mesiacov, na cykloodrazadle jazdil asi od 20 mesiacov a brzdil stale nohami, odniesli si to topanky (velmi vela parov topanok v kosi). Teraz uz asi mesiac jazdi na bicykli a normalne brzdi brzdou-naucil sa to hned takze ziadny problem aj ked ju na odrazadle nepouzival. Mal ju tam ale aj ked sme tu pripominali nepouzival ju.