Odrážadlo Jd Bug

exupery
6. mar 2012

Ahojte,nasej dcere sa chytame kupit odrazadlo,dlho som presvedcena o First biku,ale na nete som nasla toto http://www.worker.sk/2606/odrazadlo-jd-bug ,dalsie,tak by som sa nan chcela spytat,ci ho neviete porovnat s first bikom,ci s nim mate skusenost,vase hodnotenia a podobne,pripadne ktore by ste mi skor odporucili...

koniarova
6. mar 2012

@exupery Vyzerá super. Ak ti ale môžem poradiť, aj ja som najskôr skúšala z netu. Potom ma však manžel odhovoril, že ho treba skúsiť s malým a malo by sa dať aj reklamovať. Tieto vecičky sa vedia dosť často kaziť. Mám to odskúšané, raz brzda, potom rukoväte a podobné somariny. Tak si neviem predstaviť, reklamovať na diaľku. Nakoniec som sa dal prehovoriť a kúpili sme v bicyklovom obchode v HC. Určite vieš v ktorom, je tam len jeden. Som veľmi spokojná. Odrážadlo kvalitné, cena tiež v porovnaní s inými super /tuším nejakých 45 eur/, personál odborníci, vedeli poradiť. Máš to blízko, takže aj servis a reklamácie v pohode. Samozrejme, nechcem odhovárať, ale ak budeš mať cestu okolo predajne, mrkni. Odrážadlo je naozaj kvalitné. 😉 😉

exupery
autor
6. mar 2012

@koniarova tu v hC som bola mrknut na odrazadla,first bike ma aj v aladinnovi,tie z bicykloveho obchodu ,su fajn,ale su na nasu malu velmi tazke vysoke,aj ked maju dobru cenu,mne to skor uz pripada ako bicyklik,a ten mame...ona ma len 87cm,...preto hladam nieco co najmensie a najlahsie

traktor
6. mar 2012

ja som tiez pozerala aj to co si dala link..a aj ine..nakoniec zvitazil first bike..jednak preto, ze mi pisali baby, ktore ho tiez detom kupili a potom preto, ze som si poriadne prestudovala ich stranku, pozrela videa a hlavne ten zatazovy testa to rozhodlo..nelutujem, Maťko sadol, hned sa naucil..je lahucky, sikovny..pre mna to bola dobra investicia

koniarova
6. mar 2012

@exupery Jasné, keď je taký drobec, tak radšej ľahšie. Daj potom info, ako ste sa rozhodli. 😉 😉 😉 😉

silvuskaa
13. mar 2012

@koniarova ahoj kde sa prosim ta nachadza v hc ten obchod? A ake presne odrazadlo ste kupili? dakujem 🙂

kaja73
13. mar 2012

@exupery Tak to je pre nu Strider ako stvoreny-ma sedanku už od cca 24 cm od zeme-moj nan sadol už ako 15m. 🙂
A je uplne lahucky-ma len 3 kila -aj ked ma pevny kovovy ram.
Maly s nim vysiel na obrubnik už v 18m a aj do kopca aj strmeho vyslape bez problemov-tak je lahucke.
Da sa neskor dokupit aj nozna brzda-je lepsia ako rucna-lahsie sa dietatu ovlada .

sammy
13. mar 2012

Baby a nemate skusenost s Puky learner bike? Ja chcem tiez nieco malicke a lahke pre 2-rocnu dceru, no je dost vysoka, ma okolo 90 cm. Ale zatial by toto bolo pre nu akurat. Ten Strider vyzera dobre, ale je drahsi ako Puky

kaja73
13. mar 2012

@exupery http://www.superodrazadlo.sk/video/ tu su videjka.
Moj by s nim aj spal. bola to nasa najlepsia inesticia do "hracky "pre maleho

katy1979
13. mar 2012

@exupery jd bug ma sedanku az od 38cm !!! to veru neviem ci je realne aby tvoja mala pri 87cm mala take dlhe nohy. aku ma vysku rozkroku podla toho treba hladat. first bike s adapterom, najmensie puky ci strider

@sammy s puky budes urcite spokojna a podla vysky rozkroku urcis aj velkost. uz by jej mohlo byt dobre aj to stredne. su to nemci a su kvalitne

exupery
autor
13. mar 2012

@kaja73 vdaka,ale ak som spravne pochopila,nema rucnu brzdu...ci?

adulik23
13. mar 2012

@exupery my ho mame a je uplne super. maly na nom jazdi uz 2 roky a nic sa tam nekazi. a zabrat mu teda dava poriadne.
ja som porovnavala s first bikom ale nenasla som ziadny zasadny rozdiel, takze u nas nakoniec rozhodla cena. 🙂

exupery
autor
13. mar 2012

@adulik23 vdaka,no ja musiomm pozerat hlavne na vysku sedadla,kedze ta nasa je krpec a zatial to vidim na first bike s adapter

kaja73
13. mar 2012

@sammy Moj ma 100cm a vysku sedanky ma teraz nastavenu na cca 36 cm od zeme. Jasne ze aj deti rovnakej vysky mozu mat rozne dlhe nohy,ale 90cm dieta asi potrebuje tak 28-29cm od zeme sedanku-aspon moj to tak mal.
takze pozeraj odrazadla co maju cca taku vysku sedanky.

adulik23
13. mar 2012

@exupery tymto novym first bikom ide sedadlo nizsie. ked som vyberala ja, tak tie starsie tipy sli dole rovnako ako JD, takze nebolo o com.
inac - skusim premerat tu vysku sedadla, lebo mne sa nezda, ze ta najnizsia poloha je 38 cm. podla mna je to nizsie

kaja73
13. mar 2012

@exupery nie nema,ma noznu-zvlast sa dokupuje.
Ale moj napr beha ako blazon na nom a ked poviem stoj,postavi sa a stoji,takže asi ani nebudem brzdu kupovat.
Ozaj sa hned vie zastavit,ledaze by chcel robit neskor "smyky" tie sa s noznou brzou super robia.

kaja73
13. mar 2012

@exupery inak mam aj starsieho syna a rucnu brzdu sa naucil ovadat tak v 4 a pol roku a to denne jazdil na bicku od 20m mesiacov.
Proste to nevedel stlacit 😝 zato torpedovu brzdu ovladal od 3 rokov ,hlavne na super smyky.

katy1979
13. mar 2012

@exupery naco brzda pri 2 rocnom krpcovi???? deti brzdu nepouzivaju lebo to nevedia a brzdia nohami. tak 4 rocne deti vedia ovladat brzdu. si zober ze aj detske bicykle to maju urobene tak aby deti brzdili nohami.

exupery
autor
13. mar 2012

@katy1979 no ved ale nebude natom jazdit len ako 2rocna...a klasicky bicykel detsky uz ma...takze hladam nieco medzi.

stipec
13. mar 2012

Baby v Lidli budu mat odrazadlo s parametrami podobnymi ako First bike s PU kolieskami aj z rovnakeho materialu - sklolaminatova konstrukcia kuknite na www.lidl.sk aktualny letak teraz od stvrtka - mali ich pred Vianocami a toto je dopredaj. Tiez zvazujeme kupu JD Bug ale pojdeme vo stvtok kuknut ten lidlovy first bike - vyzera dobre a davaju na neho zaruku az 5 rokov a ma dokonca vyssiu nosnost ako First bike s PU kolieskami. Dufam, ze ho budu tam mat zmontovany a bude ho moct mala vyskusat🙂

katy1979
13. mar 2012

@exupery len ti ju bude pouzivat tak v 4 rokoch skor nie. tiez mame puky s brzdou ze vsak dieta na nu dorastie. lenze skor z odrazadla vyrastol ab ju mohol pouzivat. raz mu ju muz ukazal a potom brzdil tam kde nemal lebo vsak sranda. vacsina deti v tom veku zacina pouzivat bicykel a ten brzdu ma. Ako kup podla vlastneho uvazenia ja hovorim len z vlastnej skusenosti a nacitanych a napozeranych info od inych.

exupery
autor
13. mar 2012

@stipec ja som ho bola pozerat vtedy pred vianocami a mas pravdu,je to ako first bike pu,nieco podobne...

exupery
autor
13. mar 2012

@katy1979 no uvidim,mozno ju to nebude bavit vobec,a budem predavat,uvidime...ale keby som kupovala bez brzdy,uz by som sla do first biku PU,a ten je aj lacnejsi...tazka volba,synovec pouzival brzdu nemal este ani 3roky,takze je to fakt o dietati

katy1979
13. mar 2012

@exupery vyskuate uvidie. ano je to individualne s tou brzdou ale vacsina hovori ze nie. ak najdes nieco co vam cenovo vyhovuje aj vyskovo tak potom sa da pozerat po tych detailoch ako brzda. urcite sa bez nej prezit da. tak vyberte spravne aby sa malej pacilo a vela najazdenych kilometrov prajeme

zuzanocka11
13. mar 2012

My máme odrázadlo JD Bug Billy ,je to lahucké-je tam kopa plastu,rucnú brzdu má,ale sedatko je dost vysoko,najnizsia poloha je 38 cm ,syn má 2,5 roka a 96 cm ale este musí trosku dorást.Hodnotím toto odrázadlo takto: dizajn moze byt,je lahucké-to sú plusy,inak pomer cena a kvalita -mínus.Takze záver: uz by som to nekúpila. 🤐