Odporučte stolové strúhadlo

davmar
27. okt 2016

Viete odporučiť dobré stolové strúhadlo (pripevňuje sa na stôl), ktoré zastrúha rôzne typy pasteliek (klasické, trojhranné, hrubé,....) Lustrujem net a sú dosť veľké cenové rozdiely, takže aj v kvalite budú asi rozdiely. Poraďte!
Napr.
http://www.ofisprofis.sk/struhadla/41450-struha...

ajsha123
2. dec 2018

Zdravim, našli ste nejaké dobré stolové strúhadlo? Hľadám aj ja, radšej by som elektrické, ale také, čo má vo vnútri oceľové čepele...

janulik2008
3. dec 2018

koh i noor struhadlo je super 🙂

ajsha123
3. dec 2018

@janulik2008 to mechanické?

janulik2008
3. dec 2018

@ajsha123 ano je super 🙂

tribratri
3. dec 2018

@ajsha123 frezky alebo cepele? podla mna frezky su lepsie, mensia sanca zlomit tuhu a nezatupia sa tak skoro

ajsha123
3. dec 2018

@tribratri ja sa v tom az tak nevyznam, ale aby tam bol ten mechanizmus s ozubenymi kolieskami a oceľovými nožmi. Tak, ako ma to koh i nor struhadlo. To mi tiez ukazovala pani v predajni a velmi ho chvalila, jedina nevýhoda, ze sa musi mechanicky prichytit o stôl a to nemám kde... Manžel preto radil radsej elektrické... Ale nesmie byt vo vnutri klasicke strúhadlo

tribratri
3. dec 2018

@ajsha123 frezkove (to sede) je take s tym nozom v spirale, je to ako viac nozov zatocenych do seba. to je to lepsie. to cierne je naprd, su tam obycajne struhatka co sa tocia dokola.

inak to sede mame, struha fajn, da sa nastavit stupen naostrenia a automaticky vypne po zastruhani. ALE. strasne narocny na baterky, zere jak stado krav. Lepsie je ho mat v elektrike cez adapter, ale ten neni v cene. stal nas asi 20 eur.

ajsha123
3. dec 2018

Jej, presne na take sivé som pozerala, ale cez internet, naživo som ho nevidela. Vela popisu tam k nemu nie je, tak som rada, ze aspoň nejaké recenzie ☺️.
Daju sa na nom struhat rozne druhy farbiciek? teda rôzne hrúbky? nestruha viac, ako treba? Este som nikdy s elektrickým nerobila, tak neviem, ci točí, struha stale dookola, alebo samo vypne. Co vtedy, ked sa tuha lame, lebo je vo vnútri polamana? nezasekava sa tam?
Predavacka mi hovorila, ze len jediny raz objednavala elektricke stolove struhadlo, frezove, pre skolku, ale to stalo vyse 80 eur... to je pre nas ako rodinu nerealne...
Este k tomu sivé mu, je voľne položené na stole, alebo tam musí byt uchytene?

tribratri
4. dec 2018

@ajsha123 k tomu sedemu co mame doma: daju sa tenke a hrube, mm teraz neviem. hore je taky posuvny ony, s tym sa prepina hrubka ceruzky. pri struhani vypne sam automaticky podla stupna zaostrenia, to sa da stelovat. na polamane tuhy je dole nejake tlacitko na uvolnenie, ale nejak som ho nepochopil. je volne polozene na stole, da sa pripojit adapter na 6V (nebol v cene).

ajsha123
5. dec 2018

A zmestia sa do toho otvoru aj tie hrube ceruzky? co maju cca 1,2 cm priemer? Lebo mame doma vselijake ceruzky, aj tenke, aj stredne (stabilo), aj hrubsie ... aj trojhranne, aj 6-hranne... A ak mam kupit elektrické struhadlo, tak urcite chcem take, do ktoreho sa zmestia vsetky tie ceruzky... Dakujem.

tribratri
5. dec 2018

@ajsha123 mensi otvor je na 8mm, vacsi 10mm, takze tie 1.2mm nepojdu

ajsha123
5. dec 2018

@tribratri dakujem velmi pekne za rady ☺️

ajsha123
24. sep 2020

@tribratri Ahoj, môžem ešte raz k tomu sedemu struhadlu? Včera sme ho kúpili. Ale nefunguje. Alebo nezvláda batetky. Kupim adapter, len som chcela vedieť, ci sa to nejako zapína, alebo sa len farbicka vopcha do otvoru a začne struhat samé? Ďakujem.

tribratri
24. sep 2020

@ajsha123 Nezapina sa nijako, staci strcit ceruzku. Len treba mat dobre baterky (nie zinkovo uhlikove, treba alkalicke) a spravne otocene. Alebo ten adapter na 6V.

ajsha123
24. sep 2020

@tribratri ďakujem. Aj som si myslela, ze problém je v baterkach... Kupim adapter