Názor na bábiky, oblečenie, hry, doplnky Monster High

martina2006
11. dec 2013

Babeny napíšte mi prosím vás váš názor na MONSTERKY.Môj bývalý manžel na mňa včera vyskočil,že sa dcére nemám opovážiť kúpiť monsterku,lebo psychológovia sú proti týmto bábikám.Minule prišla k nemu v tričku s monsterkami,tak,že ho išiel šľak trafiť,keď to na nej videl oblečené.Dcérka má 7 rokov po monsterke veľmi túži,už ju má kúpenú,dostane ju pod stromček.Dostane aj iné veci ako je kabelka,tričko,osuška s monsterkami.U otca ich má zakázané,tak chcem vedieť váš názor,lebo mne to príde padnuté na hlavu ako sa k tomu stavia jej otec.

luba28
11. dec 2013

@martina2006 ja neviem,moja dcera ich ma tiez,ale mne je to strasidelne,ved to neni ani babika,ale strasidlo,....ale je to teraz in,..... 🙂

zuzkaanicka
11. dec 2013

@martina2006 Moja dcera ich ma tiez ... nepacia sa mi, ale ja sa s nimi nehram a tipujem, ze ani Tvoj byvaly manzel sa s nimi nechysta hrat 😅 ... nemyslim si, ze by takato (sice nepekna) babika mohla nejako negativne ovplynit dieta, deti ovplyvnuju ovela viac ine veci 😉

martina2006
autor
11. dec 2013

@zuzkaanicka dam mu precitat tvoj prispevok hlavne tu cast,ze deti ovplyvnuju ovela viac ine veci.Ibaze on je tak duty,ze to ani nepochopi 🙂

zuzkaanicka
11. dec 2013

@martina2006 no, neviem, ci chlap takehoto typu oceni nieco, co napisala zena 😅 ... ale kludne mu povedz, ze tieto maskary (ja ich tak volam) doma mame a manzelovi sa tiez nepacia, ale neriesi to ... a pri pohlade na takuto babiku moze mat kazda zena hned vyssie sebavedomie, tak naozaj nechapem, ako by nas to mohlo poskodit 😅 ... jedine, ze by Tvoj byvaly manzel nemal rad sebavedome zeny a mozno aj preto je uz byvaly 😅

simonka3
11. dec 2013

Ahoj mne sa tiez nepacia,vyzeraju hrozne,ale prislo to do mody tak co uz.Kamoskina dcera ma 6 rokov a tiez ich spori

1katkas
11. dec 2013

mam dceru sice este babatko, ale dufam, ze tie monsterky v buducnosti nebude chciet..videla som to minule v tescu a nepaci sa mi to..babika ,a byt pekna a nie ako nejaky zombik

marusik
11. dec 2013

Neviem, čomu dobrému učia tie monsterky a nevidím vhodný spôsob na hru s nimi. Ani ja osobne sa na ne neviem pozerať, prídu mi strašné; dcérke by som ich nedovolila. Deti je treba učiť krásnu, aby vedeli oceniť to, čo má hodnotu... čo je krásne, to človeka povznáša a zušľachťuje. Niekomu to môže byť jedno, mne teda jedno nie je, či svoju dcéru budem napr. aj hračkami učiť citu pre krásu a jemnosť - čo by malo byť pre ženu niečo charakteristické. Moja má síce len 4 roky, ale v hračkárstve sa učíme oceniť hračky, ktoré sú naozaj vkusné, majú niečo do seba a tie, ktoré sú tuctové, so strašnými očami a inými čudesnými detailami. Na monsterky sama hovorí, že sa jej nepáčia, lebo "majú v očiach niečo škaredé"...

sojana
11. dec 2013

@martina2006 moja ma tiež 7r. a má 2 monsterky + do školy obedár a flašu a na vianoce dostane penaženku,hodinky,tričko jej sa velmi páčia,tak prečo ju nepotešit? 🙂 a neovplyvnili ju vobec,ani sa nemaluje na čierno,ani žiadne retaze na krku 😉

nikoleta15
11. dec 2013

Moja je do monsteriek celkom zblaznena.ma 6.nevidim v tom nic zle,stiahla som jej z netu vsetky dostupne rozpravky a rada si ich pozeram s nou.nie su strasidelne,su mile a rozpravkove.niekolko monster babik dostane aj od jeziska,kedze sa pacia aj mne🙂.

sympa1
11. dec 2013

teraz to leti..moje deti maju tiez babiky aj albumy...mne sa tie babiky celkom pacia...nezanechava to na nich ziadne stopy 😉 su to len hracky...a deti to vedia

standu
11. dec 2013

Mne samej sa pacia 🙂 nasa dcera ma 5 rokov a jednu ma, druhu najde pod stromcekom. preboha nerobte tragediu je to len hracka... nuz, comu dobremu ucia Barbie napriklad??? ja v tom vidim to iste, aj sposob hry je rovnaky s babikou ci ma pekne blondave vlasky cukrikove siatky, alebo je to kostricka;)) u nas su monsterka a barbina kamosky, idu spolu na prechadzku, piju kavicku a tak 🙂

sonagolisova
11. dec 2013

celkom rada by som si precitala to co psychologovia hovoria na monster babiky 🙂 to uz by potom mali stiahnut rovno z obchodu vsetky bojove PC hry a zbrane pre chlapcov..lebo co ked sa vsetci zmenia na psychopatov a vystrielaju polovicu rodiny...... niekedy zasnem co ludia dokazu vypustit z ust...s byvalym manzelom by som sa dohodla, ( ak dcerka tu babiku skutocne chce) ze jej ju kupis a bude sa s nou hravat u teba...on ked ju nechce kupit , samozrejme nemusi..nech jej vyberie hracku podla vlastneho uvazenia

sonagolisova
11. dec 2013

@marusik suhlasim , ze deti treba viest ku krase ale co je vlastne krasne....kazdemu sa predsa paci nieco ine...bolo by predsa strasne keby sme vsetci nosili to iste a doma by nam viseli tie iste obrazy a vozili by sme sa na 1 type aut 🙂 berte s nadsazkou..mne sa osobne tiez pacia...a co sa bude pacit mojej dcere ked vyratie uvidime....urcite jej nemienim predpisovat co sa jej ma pacit lebo sa to paci mne....rozhodne sa z nej chystam vzchovat cloveka s vlastnym vkusom a vlastnymi nazormi 🙂 a babiky su predsa len babiky...ci ruzove alebo cierne...ide o to aby dieta pri hre vedelo zapojit svoju fantaziu 🙂

radkanika
11. dec 2013

@marusik dovolim si trosku nesuhlasit s tym, ze deti treba ucit len vkusu a vztahu ku krasnym veciam a to preto, ze deti tym ucis k perfekcionalizmu. Jedine, co sa tym dosiahne je, ze budu chciet byt dokonale a byt dokonalym proste nejde. V puberte budu mat mindraky z toho, ze nevyzeraju ako dokonala Barbie, budu narocne na seba, z toho vznikaju anorexie, licenie sa hadam uz v 10.rokoch, len dokonale a znackove oblecenie a proste byt za kazdu cenu ta naj... nehovoriac o tom, ze stracaju uctu k tym ludom, ktori nedostali do vienka tej krasy prilis vela. Z toho vznika odpor, pohrdavost, nenavist ci vysmievanie sa inym a pod. Moja dcera ma 6 rokov, Monsterky sa jej pacia. Tiez sa mi zdali strasidelne, ked som ich prvy krat videla a povedala som si, ze teda toto dufam moja chciet nebude...no stalo sa, chcela. A napriek tomu, ze sa mi tie hracky nepacili, nechcela som ju nejako ukratit, kedze cela jej trieda v skolke na tom ficala a ked jej spoluziacka pozicala DVD, pozrela som si to s nou. Dovolim si povedat, ze su to nahodou pekne rozpravky a vdaka tomu som pochopila, preco sa to dievcatkam tak paci. Aj male deti maju dost toho vidiet vsade len tie super blondave Barbie vsetky na jedno kopyto, konecne prislo nieco ine. Nie su zle, su to v rozpravke kamaratky, ktore si pomahaju a stoja jedna za druhou atd. Aj ked nevyzeraju na prvy pohlad skvelo. Dcerka ma momentalne uz 4 monsterky, piatu si najde pod stromcekom a to jej kupil manzel...dokonca ma vsetky serie dvd, co doteraz su a tiez jej ich kupil manzel. Ma aj tricko, aj saty monsteriek. A? samozrejme, ma mnozstvo krasnych Barbie, plysacikov a kadecoho ineho, hra sa so vsetkym. Niekedy je dobre snazit sa na veci pozriet tymi ich detskymi ockami.

radkanika
11. dec 2013

@marusik a mam z tvojho pisania pocit, ze svojej dcere tak trochu vnucujes svoj nazor, slova ako "nedovolim jej ich, ucim ju ocenit krasu hraciek v hrackarstve"...dieta je dieta, ma rozvijat svoju fantaziu. Neviem si predstavit, keby tvoja dcerka trebars monsterkam casom podlahla (mozno vdaka inym kamaratkam) a tuzila by po nich, ako by sa citila, keby jej povies, ze ju mat nesmie a nebude, lebo tebe sa nepaci (ber to len ako priklad)...to mi pride ako ze nesmie sa hrat s cim ona chce, iba s tym, co jej ty vyberies? ano, treba deti usmernovat a treba ich ucit, co smu a co nie, ale nemyslim si, ze az takto extremne. Ja by som dcerke teda nezakazala tuzit po niecom, aj ked je mala, ma pravo mat svoj nazor, svoje pocity a svoje tuzby.

radkanika
11. dec 2013

@marusik A predsa este nieco...to,ze nieco nie je pekne, neznamena automaticky, ze je to zle. Ci podla teba ano?

reisi
11. dec 2013

Mne sa monsterky najskor velmi nepacili, dcerke zase pravy opak, pochytila ju monstermania. A tak sme babiky kupovali pri roznych prilezitostiach, tiez rozne doplnky, proste vsetko co bolo dostupne na trhu bolo doma. Presne pred rokom to u nas gradovalo. A po roku ju monstermania presla. Uplne prirodzene ju prestali bavit a vratila sa k prirode, ku zvieratkam. Nic strasne sa nestalo., ze sa rok hravala s monsterkami. Keby jej ich zakazujem a nedovolim este stale by po nich tuzila , tie spatne babiky by mala zidealizovane., takto mame vybavene. 😀

sissy27
11. dec 2013

@martina2006 jáááááj no, aby sa milosťpán nepototo... ešte že tranformery, nerdy, starwars a iné chalanské hračky sú estetické a milé 😝
ja teda tiež nie som z monsteriek 2x nadšená, ale tak dcéra je za nimi zbláznená, v škole so spolužiačkami sa všetko točí len okolo monsteriek a teda u nás to nejaké pozitívum predsa len malo - konečne prečítala sama od seba knihu, práve Monster High... nevedela som ju nijako presvedčiť k čítaniu, až konečne kniha o monsterkách (normálna kniha, dievčenský román, nie komiks alebo časopis) a rozčítala sa tak, že ostáva už len pár kníh v knižnici a starý telefónny zoznam 😀
rovnako som nebola svojho času nadšená z littlest pet shop zvieratiek, ale keď vidím, že decko sa s tým vyhrá, váži si to (ani jedna nie je zničená,poškodená), tak prečo nie.. nebudem jej nasilu vnucovať "krásnu" hračku, keď má niekde ležať v kúte a zapadať prachom...
@marusik hmmm a čo je krásne? tak všeobecne, podľa šablóny? niekomu sa páči opera, niekomu to trhá uši, čo teraz? pre teba je možno krásne niečo, čo je pre iného gýč... máš 4ročnú, ale počkaj, keď bude mať 8 - 10 - 12 rokov, bude chcieť mať aj ona to, čo majú spolužiačky, pretože bude chcieť byť súčasťou kolektívu... nehovorím, že kúpim všetko čo si moja princezná zmyslí, ani zďaleka, je mnoho "mánií", ktoré som uťala v zárodku (napr. hanah montana), ale zase aby som decku striktne diktovala čo sa mu má páčiť a čo nie, no to neviem či by som si neskôr netrieskala hlavu o stenu... aj deťom treba nechať nejaký priestor na vlastný názor, vkus, fantáziu... a že si nevieš predstaviť, ako sa dá hrať s monsterkami? no pozývam ťa k nám v niektoré "monster" popoludnie, a budeš možno aj príjemne prekvapená - baby si trénujú fantáziu, navrhujú oblečenie, skúšajú šiť, hrajú divadielko, vymýšľajú scénky, to všetko s monsterkami... áno, dalo by sa to aj s barbinami alebo maňuškami, ale keď ich to baví takto, tak nech... decká spia normálne, nemajú žiadne sebadeštruktívne ani agresívne sklony.... a aby som nezabudla, my v ich veku sme mali Addams family a iné seriály, postavičky a teda nemám pocit, že by to napáchalo na našej generácii nejaké nenapraviteľné škody...

dari226
11. dec 2013

moja ich chcela tiez ,ale no lebky a taketo nechutnosti naozaj nemusim.to ,ze ich predavaju neznamena ,ze aj ja musim ist s "modou"

raffaella
11. dec 2013

tak moja mala podlahla monstermanii a to nema ani 4 roky 😉 dostane to od starych rodicov na Vianoce. My ju celkovo vedieme ku tomu, ze nezalezi na tom, ci je clovek tucny ci chudy, ci je potetovany alebo je to dokonala barbie. V skolke maju ucitela Anglicana s piercingami na tvari a potetovaneho, dalsiu ucitelku aziatku ktora ma doslova polku tela potetovanu a tiez to mala neriesi, berie to uplne prirodzene ako ich sucast. Pozerame a pocuvame rozne rockove a punkove pesnicky, takisto ako aj Spievankovo. Pokial nieco nevyvolava zbytocnu agresiu ci nenavist, nevidim na tom nic zle. Toto su len neskodne babiky, ktore nie su dokonale ako barbie, ale su inak dobre. Treba deti ucit na to, ze to ze niekto ma ciro na hlave a je potetovany nerovna sa ze je hlupy alebo zly.

lumiras
11. dec 2013

Ani nám s mn sa zo začiatku nepáčili, ale keď sme ju dcére kúpili,po veľkom naliehaní, že už všetky dievčatá v triede majú a ... , zistili sme že nie je až taká škaredá ako sa na prvý pohľad môže zdať. tiež má aj iné veci s týmto motívom a nie je to vôbec také strašidelné, prikladám aj názor psychológov pre tvojho ex. 🙂
http://www.cas.sk/clanok/246303/mozu-upirske-ba...

mirkave
11. dec 2013

A napriklad babika barbie je podla neho ok? Ved to je vychudnuta ceckata vymalovana a oblecena babika ako ku*va. Od obycajnej normalnej realnej zeny ma tiez barbie daleko. Na monsterku aspon mozes povedat,ze je vymyslena postavicka. Tiez som ich nechcela,ale uz ma dcera peknu zbierku a pod strom dostane dalsie

dufka31
11. dec 2013

Vies niekedy treba vediet citat medzi riadkami...Je to teraz in to hej, ako aj na vacsine oblecka mas patcipe hviezdy na oblecku damskom, panskom detskom lebky...a aj tie babiky ako zombie. Pozerate baby len na oplatku-povrch a za clonu uz nevidite. AK by moja chcela tie prisery, zakazem, ale vysvetlim aj preco. Zatial ma prvu Barbie a sa jej strasne tesi. Inac ak kupujes a nosis na sebe take veci tiez to nieco znamena...Skryty vyznam...ako su aj teraz in sovickove hodinky na krk...sova je symbol niecoho zleho a v mnohych kulturach je skoro ako posol smrti. Tak smelo kup dcerke aj sovickove pyzamko vsak je to zlateeeeee. :D

dejnas
11. dec 2013

@martina2006 pravdupovediac som celkom rada, že našu malú zatiaľ táto "monstermánia" obišla, dúfam, že obíde úplne....
ak Ti to pomôže - môjmu manželovi sú tiež tieto bábiky úplne proti srsti a teda je to úplne rozumný, zdravo zmýšľajúci chlap! ja jeho názor rešpektujem, tak ako on rešpektuje tie moje...
myslím, že ak by došlo k situácii, že dcérke by srdiečko veľmi pišťalo po takej bábike, tak síce s hundraním a nevôľou, akceptoval by jej kúpu, v zmysle nič sa nemá preháňať, teda určite by sme nenakúpili k nej ďalšie osušky, deky, pyžamá a pod. 😅
pokiaľ má k tej hračke taký odpor, tak sa proste dohodnite s malou, že k ockovi si bude brať iné hračky.... nie klamať, to určite nie, priznať, že má aj takú bábiku, ale zbytočne teda nevíriť hladinu vášní a emócií.... doma nech sa dcérka hrá kedy chce a koľko chce 😉

jankatrnka1
12. dec 2013

nahodou su velmi mile, nie su ani zamracene ani nerobia zlo, a skus vysvetlit dietatu ze je to zle ked ich maju skoro vsetky dievcata, ja som bola najskor tiez proti ale ked som ju uz drzala v ruke odbalenu...nieje to take skarede uz sa mi celkom aj pacia

tamarka
12. dec 2013

@martina2006 tiež si nemyslím, že by to malo nejaký zlý vplyv na psychiku alebo zdravý vývoj.... My ich máme doma 5 😀 . Zo začiatku ani mne neprišli ako nejaké pekné, ale nemala som proti nim nič. Ani manžel, ten si skor robí srandu 😉 Hlavne že sa našim babám pačia 🙂 Tvoj ex možno zmení názor...

marusik
12. dec 2013

@radkanika ja dieťaťu nezakazujem túžiť po niečom, to istotne nie. Túžby sú prirodzené, rozumiem tomu a viem to akceptovať. Rozpprávame sa o túžbach, kto čo chce, niekedy si riadne zafantazírujeme🙂 Snažím sa ale, aby vedela rozoznať, ktoré túžby sú dobré a ktoré nie, že sú túžby, ktoré sú splniteľné, a niektoré nie... Niekto jej neberie právo na názor, túžby či pocity... aj jej obľpbenú ružovú farbu akceptujem, hoci mi je tak proti srsti🙂
A nikde netvrdím, že niečo, čo nie je pekné, hneď znamená, že je to zlé... hovorím o tom, že krása človeka zušľachťuje... pre mňa to sú hodnoty postavené na vyššej priečke.
Ja si vážim život a nevidím dôvod, prečo by som mala mať doma hračky či iné veci so symbolmi smrti... pre mňa symbol niečo znamená... Nikomu nevnucujem svoj názor, u nás doma je to takto. Názov témy predsa hovorí o názoroch 😉

radkanika
12. dec 2013

@marusik Ano, to ja chapem a u nas je to rovnako, no reagovala som na to, ze ak by predsa len tvoja mala po tom zatuzila, ako by si ty reagovala, pretoze si vyssie pisala, ze by si jej to nekupila. Mnoho dievcatiek tie babiky ma, ale nemyslim si, ze by ich ktorakolvek z nich spajala so smrtou. Asi by si skor pochopila, keby si tie rozpravky videla, je tazke to vysvetlit, ale podstata nich je velmi pekna, ako som uz pisala - priatelstvo, sudrznost, pomahanie si... Chapem, ze kto rozpravku nevidel, zda sa mu to pritiahnute za vlasy atd., tiez som takto reagovala. No vzdy sa snazim dcerku pochopit, preco co chce, preco sa jej cosi paci a hladim na to jej ocami a vtedy mi davaju niektore veci taky zmysel, aky my dospeli tazko sami pochopime.

radkanika
12. dec 2013

@marusik mimochodom, moja bola tiez neskutocne zatazena na ruzovu, ale postupne ju to prechadza, odkedy je skolacka. Deti sa vzajomne velmi ovplyvnuju.

martina2006
autor
12. dec 2013

Dakujem babeny za nazory.Na niektore nebudem reagovat...Mate take nazory na hracky a ostatne veci ako aj ja.Samozrejme,ze k otcovi jej tie hracky nebudem davat,len mi je luto malej,ze nebude chciet otcovi povedat co dostala u mamky,lebo jej to zakazuje ako keby to bolo nieco nemyslitelne.Odporucim mu psychologa ked sa cez to nebude vediet preniest 😀