Moje dieťa je zberateľ. Čo zbiera vaše dieťa?

maggie2
10. aug 2011

Chcem sa podeliť o skúsenosti s mamičkami, ktorých dieťa okolo 5-7 rokov je malý zberateľ. Moja dcéra zbiera zvieratká Littlest Pet Shop. Zbiera ich intenzívne cca už vyše pol roka. Horšie je to, že si vyžaduje aby sme jej ich hocikedy kupovali. Keďže doteraz bolo zvykom, že hračky dostávala len raz za 2-3 mesiace, (príležitosť sa vždy nájde, narodeniny, MDD, Vianoce, Veľká noc, výročie krstu a pod.) takto ich dostáva aj niekoľkokrát do mesiaca. Navyše to nie je lacná záležitosť. Na jednej strane chápem túto zberateľskú vášeň, ale na druhej strane mám obavy, či to nie je prehnané, resp. nemám predstavu, do akej miery to bude ešte únosné. Ak jej odmietnem kúpiť zvieratko, je mi to ľúto, lebo si predstavím, že bude frustrovaná a bude mať pocit nesplnenej túžby, na druhej strane nechcem, aby si zvykla, že dostane všetko len tak ľahko. Nutno dodať, že žiada výlučne LPS a temer žiadne iné hračky, na oblečení jej takisto zatiaľ nezáleží. Presne vie ktoré zvieratká má a ktoré nemá, má v tom prehľad, nosí si ich so sebou keď niekam ideme, hrá sa s nimi každý deň. Zbierajú aj Vaše deti nejaké konkrétne hračky, či iné?

aduskatt
10. aug 2011

moj syn zbiera, tiez je to nakladne.....su to auta z casopisov, takze kupujeme pravidelne, ale za zasluhy🙂)proste nieco za nieco..........to je jedno, staci drobnost, s cim moze pomoct

bodka70
10. aug 2011

ahoj, ak môžem poradiť, my už sme zberateľstvom LPS prešli a pomaly už to odchádza - dcérky majú 7,5 a 10,5 rokov, najviac ich o bavilo pred cca 2 rokmi. ešte si občas nejakého kúpia (zo svojho vreckového) ale už málokedy. Majú ich dokopy cca 40 kusov. Neviem koľko má tvoja dcérka rokov, ale aj čo majú LPS dcérky kamarátiek, tak ich to držalo maximálne do 9-10 rokov. Takže radila by som ti, aby si dcérku v nákupoch brzdila a udržala to v prijateľnej miere, aby sa ti nakoniec doma neváľali stovky LPS, s ktorými sa o pár rokov nik nebude hrať. Navyše deti potom zvyknú prejsť na zbieranie iných vecí, to čo akurát "letí" medzi ich rovesníkmi a ak bude navyknutá, že jej v tomto stále vyhoviete, tak bude problém jej vysvetliť, že ďalšiu nákladnú "zberateľskú vášeň" jej nemienite financovať. 😉.
Ináč existuje aj lacnejší variant zbierania - na rozličných serveroch pre deti (napr. na mimibazári) ponúkajú tieto "zvery" 😀 na výmenu, alebo niekto odpredáva zbierku, ak už to deti nezaujíma. Čo tak zapojiť dcérku do tohto, môže si s niekým vymienať LPS, ak má napr. nejaké rovnaké či podobné kusy alebo jej ich kúpiť za podstatne lacnejší peniaz.

maggie2
autor
10. aug 2011

@bodka70 Ďakujem za radu. Problém je, že už teraz ich má okolo 40 kúskov. Samozrejme že sledujem aj e-bay, ona totiž si vyberá, nechce len hocijaké, má svoje, mne nie celkom známe kritériá (i keď väčšina sú psy). Takže tak, píšeš že ešte treba rátať zopár rokov, čo to deti baví. To budú asi fakt stovky. Inak ku jej cti slúži, že si ich naozaj šanuje a že sa len tak neváľajú kade tade. No, jediné čo ma utešuje, že je to značkové a teda v budúcnosti sa bude prípadne dať i (slušne) predať. Vymieňanie nehrozí, je strašne háklivá na svoje veci a nechce sa ničoho vzdať, čo už je raz patrí.

bodka70
11. aug 2011

@maggie2 , myslím že to netreba nejako hrotiť, ak nie je inak náročná na iné hračky 😉 . Keby si jej napríklad stanovila limit -napr. jeden kus mesačne + čo jej niekto kúpi na narodky a meniny a pod. - časom ich myslím bude vyžadovať čoraz menej. U nás pomohlo aj to, že dievčatá začali chodiť do školy, na krúžky, majú aj veľa iných záujmov - športujú, chodia na turistiku, tancujú, veľa si čítajú, máme doma psíka (živého 😉 ) atď. - tak už sú tie záujmy trochu viac rozptýlené a nezaujímajú ich len LPS. Ináč moje si zbierali aj magnetky z kostíkov, Sonička si zbiera aj servítky, rôzne nálepky, ten záujem o zvieratká sa prejavil nielen v LPS, ale veľa si o nich číta, zbiera si a nalepuje obrázky psíkov, kreslí si ich a podobne. 🙂 .
Myslím, že tvoja dcérka má ešte celkom neškodnú záľubu, veď je to milé, stačí to ukočírovať tak, aby bola ona aj vy spokojní. 😉

lleniak
11. aug 2011

juuuj, u nas sa tak zbieraju vlaciky (Thomas and Friends)...uz ich mame tiez zo 40 a synator ma dlllhy zoznam tych, ktore este nevlastni a chcel by. ale ja som mala stastie a kupila/dostala som vacsinu z druhej ruky. rovnako kolajnice a serepeticky na drahu. kedze predpokladam, ze sa to u nas uzivi este dalsich 3-5 rokov kvoli mladsiemu a potom sa to da posunut dalej, tak ho v tom brzdim len do tej miery, ze nenakupujeme impulzivne v hrackarstve vzdy, ked si spomenie a niektore vlaciky sme kupili pre braceka. ja som tiez taky zberatel (u mna su to knihy), takze mam pochopenie 😅

titkovamiriam
11. aug 2011

jej a ja sa tesim az zacne nieco zbierat nieco Marek 😀 😀 😀 Starši synovia bolo zberatelia tak od 6-11 rokov,zbierali sme pokemonov,pogy,cecka,rozne samolepkove albumy,listy do encyklopedii z edicie atlas a podobne.Milan zbieral este male puzzle-take len tie male krabicky cca 48 kuskov,mal toho asi 60-80 kusov.Samozrejme kinder vajcia-to mame doma za dve kartonove krabice a samozrejme sa zbieraju dodnes.

Ked si spomeniem ja som zbierala znamky a to tiež nieco stalo,tak v tom nevidim ziadny problém 🙂

elise
11. aug 2011

my máme vášeň spaiderman, zbierame všetkočo sa spaidermana týka 🙂

adri266
11. aug 2011

Tak toto mame aj doma, ale okrem dcerky je zberatel aj tatko, a aj ja 🙂.
Dcerka ma mozno stovku roznych dinosaurov, takisto ma LPS, ale len zopar kusov, natrafila som lacno na internete, kupila viac kusov a teraz jej priebezne davam, ked si zasluzi. Nastastie, nikdy v obchode nevystrajala, ze nieco chce a ja som jej to nechcela kupit. Povedala som, ze je to drahe, ze az na narodeniny a ona to vie pochopit. Ale tiez to beriem tak, ze ked ju to omrzi, tak to predam dalej, nech sa potesia aj ine deti. A najnovsie chce BAkugany 🙄 , kedze ich ma bratranec, a ona je skor na chlapcenske hracky (babiky nehrozia, skor auta, tanky...). Ale u nas su neskutocne drahe, takze to ma tiez vysvetlene, ze az na narodky...
A Tvoj 'problem' by sa podla mna mal dat vyriesit. Dcerka je predsa vo veku, keby uz mala vediet pochopit, ze nie vzdy sa da vsetko kupit. Pripadne, ak jej predsa len chces kupit nieco, hladaj v bazaroch, kde vyjdu zvieratka okolo 1 E. Lebo podla mna je to stale ten lepsi pripad, kedze to budes mat moznost v buducnosti predat, ako vsetky tie ostatne lacne hracky, s ktorymi sa dieta chvilku pohra a pokazi sa to.

miriiama
30. dec 2011

@maggie2 ja zbieram vreckove kalendariky tak ak mate doma mohli byste mi poslat ?? dakujem

katecameron
30. dec 2011

moj chlapcisko je riadny zberatel zbira vsetko co moze naposledy ukoristil svokre gombíky ze vraj to su jeho diamanty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zbiera vsetko co druhy nechcu 😀 😀 😀 😀 😀 ako smetiar

vickyzv
28. jan 2013

@miriiama Aj ja zbieram vreckové kalendáriky. Nemáš nejaké na výmenu?

dinusko
4. máj 2013

Ahojte zbiera niekto z vas teda ma doma zbierku starych telefonnych kariet???mam ich doma asi 100 dakuejm

animalnalepky
21. máj 2013

Ahojte,
chcela by som poprosiť, či by niekto nedaroval malej zberateľke do albumíku nepotrebné maličké kartičkové kalendáriky. Môžu byť rôzne motívy, rovnaké aj viac kusov, tohtoročné i staršie. Na výmenu máme zatiaľ iba máličko, len nedávno sme začali zbierať. Veľmi pekne ďakujeme za ochotu a rozšírenie zbierky. 🙂

salamistka
21. máj 2013

moja začala zbierať kocky toaletného papiera 🙂 sú farebné, s rôznymi motívmi a tiež sa mi páčia

kacenas10
5. jún 2013

@dinusko
ponukas telefonne karty?

hela88
20. okt 2013

My zbierame karticky hokejistov. Aby to nebolo take lahke, tak len nejaky druh americkych 😉

dinusko
4. jan 2014

ja ponukam na predaj telefonne karty mam ich asi 130 Grecke,česke,Slovenske,Talianske,
Zbiera niekto vyzitky alebo kalendariky???
🙂

dinusko
4. jan 2014

@animalnalepky
Ahojček ja mam doma kalendariky

dinusko
4. jan 2014

@miriiama
Ahojček ja mam doma vreckove kalendariky

samajama
4. jan 2014

Tak to moje decka od malicka zbieraju kinderka.Starsi uz ma14 rokou a zakazdym ked ma nove kinderko posunie to mladsiemu synovy.Za 14 rokou toho nieje malo.ZO zo zaciatku ich mali na policiach ale to utieranie prachu sa nedalo ,teraz ich mavaju v krabiciach od lizatiek a z casu na cas sa s nimi hra

miro365
23. jan 2014

ak niekto zbierate kalendariky, tak sa mi ozvite...ked som bol maly, tak som zbieral a mam plnu krabicu, ktora mi aj tak uz len zavadzia...vacsinou su to kalendariky z prelomu storoci, ale mam aj niektore fakt stare vzacne kusky a vsetko ochotne darujem 😉 reagujem len na mail

kockapetra
28. jan 2014

my zbierame nalepky hokejistov,a mame aj na vymenu,obaly z milky,a nivea kody.

patrga
19. mar 2016

Lákadlo pre zberateľov Kinder Disney Princezny v ružových Maxi Kinder vajíčkach ...

https://www.youtube.com/watch?v=o1mF9fpx7MA
patrga
9. feb 2017

Máte rovnaké hobby ako my? Kinder hračky, LEGO a anglický jazyk?
Ponúkame 3v1 a tešíme sa na vás na:
kinderlegofan.blogspot.com
https://youtube/user/kinderfaninka