Má niekto skúsenosti s helmou proti nárazu?

beru30
8. aug 2010

Ahojte,
rozmyslam nad helmou proti narazu pre dieta, plazi sa, je dost akcny a kazdy den si narazi hlavu. Existuje helma na hlavu do interieru, ale zda sa mi dost hruba a nas maly nema rad vsetko co sa zapina tesne pod krkom.

quetinka28
8. aug 2010

Ahoj,ja som ju kupila na internete cez inzerát,podla mňa je super.malá ma 10 mesiacov,všade lezie,všetko chce preskumať a žiaden pád ju neodradí,neobsedí ani sekundu a najradšej skúma všetko okrem hračiek a hlavne sama 🙂 máme prilbu asi mesiac,buchne sa aj teraz,udrie si ručičku,nožku, ale už je opatrnejšia,no stále sa stáva,že v zápale hry narazí hlavku alebo spadne.je hrubá ale ľahká,keď je veľmi teplo tak sa jej vlásky spotia.ja jej ju zapnem trošku volnejšie,sem tam protestuje ale pri hre na nu veľmi rýchlo zabudne.

aero
8. aug 2010

načo prilbu 😲 ,až tak ich netreba rozmaznávať
myslím si , že dieťa by bolo opatrnejšie , keby sa udrelo druhý krát by dávalo pozor
a však určite nenecháš dieťa , aby skákalo zo skaly...... 😀

monika55
8. aug 2010

ahoj,ja mam doma tiez strasne "akcne dieta" ,tiez sa udieral o hlavicku,ale prebolelo a asi o dva mes. si daval taky pozor,ze ked aj padal,hlavicku zdvihol a neboli ziadne bolacky 🙂 moj nazor prilbu netreba 😵 ahoj.

traktor
9. aug 2010

...ani podla mna prilbu nie..a u nas boli pady, hrce, ..a postupne si zacal davat pozor....v tomto pocasi sa mu bude len potit hlavicka a potom , to by ju musel mat na hlavicke nonstop..pretoze ci vonku, ci vnutri ..vsade ti moze spadnut a neviem si predtavit, ze by ju moje dieta malo na hlavicke nonstop...po dalsie, ked ju nebude mat, skor si zacne davat pozor...lebo zisti , ze bum boli 😉 ...ja uz len cakam, kedy vymyslia prilby aj pre starsie deti..vsak predsa aj tie padaju pri hre... 😉 /a chranice na kolienka , aby si ich neoskrelo, vankusik na prdelku- .../...beru, myslim, ze si vystacite aj bez prilby - neboj o chvilku sa nauci padat a bude to uz ok 🙂

mia88
9. aug 2010

Prilba pre tak male dietatko narobi viac skody ako uzitku. Tvoria sa mu totizto reflexy, postupne sa uci ze pri pade treba chranit hlavu, ze sa treba pozerat pred seba a odhadnut vzdialenost od predmetu aby sa nebuchol, ked mu das prilbu tak ho nic nezaboli a pojde hlava nehlava, co bude dost nebezpecne ked sa zacne stavat a chodit, vtedy bude padov este viac a tu prilbu nemoze mat nonstop, bez reflexov a opatrnosti sa ti potom zrani aj v postielke.
Aj ked sa ti zda ze velmi place a boli ho to, neboj ziadny vazny uraz mu nehrozi, detska hlavicka je do roka makka a nezrastena aj koli tomu aby vydrzala taketo caste buchnutia
Suhlasim s tym co pisali baby a hlavne @traktor to super vystihla s tym vankusikom na prdelku. Vyrobcovia radi zneuzivaju ze matky su ochotne investovat vela penazi do svojich deti a predavaju helmicky, voditka, prekladace detskeho placu ( zaplace a na displeji zasvieti mam hlad) a ine straasnepotrebne blbosti

luciaanna
9. aug 2010

Podľa mňa úplná zbytočnosť, s prilbou sa nenaučí, ako a kde si má dávať pozor.....Myslím, že každé bábo sa riadne napadá, kým sa naučí poriadne behať, ale oni majú hlavičky na to prispôsobené.... 😉 . Treba pofúkať, pomojkať a ide sa ďalej 🙂 .

zuzula25
9. aug 2010

urcite nie,ani lekari neodporucaju,detska lebka je stale otvorena(pri porode aby presla hlavicka porodnymi cestami a priroda je tak dokonala,ze zrasta az do 18 mesiaca..pri naraze hlavicky sa kosticky pohnu a nenastane otrasenie mozgu)a dieta sa nenauci si davat pozor a neuciti bolest ked mu nieco tlmi.
tod moj nazor 😉

evkacka
9. aug 2010

tiež som rozmýšlala nad prilbou, lebo naša Adel bola a je kamikadze 😀 včas som si ale prečítala članok myslím že v mama a ja aká je veru prilba skôr nebezpečná ako užitočná ☹
hned ako sa začala stavať na nohy prvé čo som robila som ju naučila ako padať 😀 mala z toho zábavu a hned vedela že treba centrovať pád na riťulku, kde sadla na makku plienočku 😎 sama som ju odsacovala ked sa pridržala nábytku a spojili sme to s hrou, za pol dňa vedela ako padať 😀 😀 síce sa nedá obrátiť každy pad na ritulku, ale krásne je učiť dieťatko ako zahojí bibičko maminkine pofúkanie 😵
každá chceme len to naj pre naše detičky, ale naozaj ked bude staršie nevysvetlíš mu, že davaj pozor, už nemáš prilbu...je to ako s "páli" môžeš vysvetlovať čo je to pali pali ale dá si ozajstný pozor až ked sa popáli 🙂
takže nemaj strach, miminká sa rýchlo učia aj to čo je bolesť a len tak sa naučia, takže prilbu radšej nekupuj ale skuste trenovať pády a motoriku dieťatka, tým že bude predmety obchádzať a vyhýbať sa bibičkám, prajem vela šťastia a čo najmenej fúkančekov 😲 😵

moniqe3
12. aug 2010

Ja mám osobnú skúsenosť a veľmi kladnú. Neviem si ju vynachváliť. Viki začala chodiť ako 9 mesačná!!! Takže bola ešte hlúpučka a nedávala si pozor. Helmičku si nedávala dole a veľa krát nám pomohla. Keď už bola menej motorná tak sme jej už prestali dávať. Vôbec jej nebránilo vo vytváraní reflexov. Tak či onak si začala dávať pozor. Ja len vrelo odporúčam. Aj pri druhom ju určite budem využívať.