Kvalitná značka bicykla

fifina75
14. jún 2021

Ahojte
Viete mi odporučiť nejakú dobrú a kvalitnú značku dámskeho bicykla s možnosťou pripevnenie detskej sedačky.

paulinkaa2
14. jún 2021

@fifina75 ahoj síce poradiť neviem. Ale kupujte bike že hneď vyskúšate aj sedacku.
Ja mam zn. Cuba a sedí mi len zadná. Predné som mala 2 tipy a nesedeli

fifina75
autor
14. jún 2021

@paulinkaa2 ďakujem za poznámku chceme kúpiť bike aj sedačku naraz v jednom obchode aby to tam aj pripevnili.

janinka007
15. jún 2021

CTM ja slušná značka

stary_ujco
15. jún 2021

Ma to byť bicykel horský, mestský,...
Koľko chces investovať? Koľko a kam s tým plánuješ jazdiť?

zafir01
15. jún 2021

@fifina75 nenapísala si nič o tom po akých cestách chceš bicyklovať. A aký objem km a ani budget . My mame doma napr celoodpruzenu meridu ta 1700e. Ale aj obyčajný kellys za 500. Malého vozím od jeho cca 1 roka v sedačke. Občas ho vložíme v cyklovoziku a napr minulý rok sme s ním na jazdili takmer 1 tis km.

tinqua
15. jún 2021

Ja mám horský Trek roscoe 7, skvelý bicykel a malú vozime v cyklovoziku.

fifina75
autor
16. jún 2021

@stary_ujco skôr mestský bicykel, cena Max. 800€, Väčšinou po meste prípadne asfaltky v prírode nič terénne náročné

jarkam84
17. jún 2021

Treba ísť do kamennej predajne, tam ti chlapi určite lepšie poradia ako dámy na MK, aj si ho kľudne vyskúšaš, aj doplnky poradia. Žiadne Sportisimo, Decathlon či Intersport, ale kamenná
CYKLO predajňa, najlepšie taká, ktorá zamestnáva aj svojho mechanika. Kvalitných značiek je veľa Dema, Trek, Specialized, Giant.

stary_ujco
17. jún 2021

@jarkam84 za 800 eur žiadny specialized ani trek. Lebo bude mat za 300 eur značku a za zvysok onicom bicykel...
Pekne dema, CTM, kellys,... Decathlon by som nehejtoval, tie drahsie modely majú skvelý pomer ceny a výkonu. Tesco a ine hypermarkety predavajuce olpran, leaderfox a laserdisc samozrejme vynechať.
Osobne by som šiel do klasickeho horského bicykla s damskym znizenym ramom kvoli nastupovaniu so sedackou. Treba nájsť model, ktorý ma pohodlne vystrete sedenie. Odpruzeny predok, pevný zadok. Terenne pneumatiky prehodiť za niečo s menej draplavym dezenom, ale zachovať sirku pneumatiky. Aby to bolo pohodlné jazdenie. Trekingovy bicykel má zbytočne veľké a úzke kolesa, v meste nie je taky obratný.
Koncepcia mestskeho styloveho bicykla v akoze retro style je teraz moderna, ale realne sa dá používať v amsterdame a kodani. A ešte v Trnave. Vsade inde je to na prvom kopceku trápenie a dama bude opachu tlačiť aj s prutenym kosickom, namiesto toho aby na normalne sprevodovanom bicykli zaradila ľahší prevod a bez fucania to vypedalovala.

slovakboy
17. jún 2021

@fifina75 na značke bicykla až tak nezáleží ako na použitých súčiastkach. Jazdil som závodne a viem že od 500€ už sa dá do bicykla dupnúť aj športovo. Všetko pod 500€ sa rýchlo výťahá a opotrebuje. 800€ je horná hranica ale môžu v nej byť už aj tie doplnky ako košík vozík atd. Páčia sa mi tie mestské dámske bicykle s veľkými kolesami a mäkkým sedadlom. Riaditká mierne zahnuté dozadu. Zvonček svetlo a vystreté sedenie. Blatníky. No to môže stať aj tých 800€. Kolesa hrubšie ale s jemným dezénom nie drapáky to hučí a má veľký odpor. Tenké kolesa sú zase tvrdé a s hrubšími sa dá ist po prašnych cestách v pohode. Pekne sú už tie vnútorne prehadzovačky čo sú v náboji kolesa. Len bolo by dobre ak by to malo viac prevodov ako len 3. Príliš veľa prevodov je zbytočnosť.

janulka1802
17. jún 2021

@slovakboy presne taký mám a súhlasím ja mám 5 rýchlostí, ale ideál by bol 8. Mám pashley.

ndrag
17. jún 2021

drzim palce, momentalne je kupit bicykel nadludsky vykon, alebo otazkou stastia. Vsade maju vsetko vypredane kvoli korone :(.

fifina75
autor
17. jún 2021

@ndrag ďakujem pekne akurát dnes sme kúpili posledný kus čo mali skladom inak by sme čakali min. do konca júla.

fifina75
autor
17. jún 2021
essenceee
7. júl 2021

woom, rascal,frog, early rider. Je ich vela 🙂

stary_ujco
8. júl 2021

@essenceee dotycna sa pytala na damsky bicykel. Woom a early rider asi nebudu práve to, co by mala hľadať...

erikama8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stary_ujco
24. aug 2022

@erikama8
1. Diskusia je rok stará
2. Dotyčná uz bicykel kúpila
3. Zháňala dámsky bicykel. Early rider uz svojim nazvom evokuje, že vyrába detské bicykle... ;)