Kupujete vianočné darčeky pre deti do 6 mesiacov?

cheequix
24. nov 2011

Možno vyznie táto otázka trocha blbo, ale predsa sa opýtam - kupujete svojim detičkám (do veku cca 6 mesiacov) nejaké darčeky pod stromček? A ak áno, aké? Ja neviem, či si tá naša malá opica bude ešte niečo vôbec uvedomovať, v čase Vianoc bude mať totiž iba necelých šesť mesiacov.

mia258
24. nov 2011

Ja som kúpila len tak symbolicky, aby aj ona mala niečo pod stromčekom 🙂
Moja mala minulé Vianoce 4mesiace tak si to samozrejme neuvedomovala.

anicka1981
24. nov 2011

ahoj, no mne sa podarilo kupit velke vianocne balenie nutrilonu od 10 mesiaca s tanierokom od aventu zadarmo 😀 ,tak to, kupila som aj vianocne dupacky v ktorych uz bude na mikulaska, a aj potom na stedry den, inac zatial nic take, aj ked babka mu kupla taky maly dubovy stolcek na ktorom bude moct sediet, ked sa nauci chodit, a aj supravu-obedovu, a krsna sanky, 😀

Podla mna bude mat akurat zabavu z toho, ked to budeme rozbalovat a papier bude sustat, a on ho bude trhat 🙂 😅 , a este uz vidim jeho ocicka, ked uvidi stromcek a tolko vela farebnych svetielok,,, a Vianoce hned maju zase zmysel 😵 uz davno som sa na vianoce tak netesila, moj bude mat 13heho dec pol roka 😉 , ale samotne darceky si ucite este neako zvlast uvedomovat nebude,,, aj ked to bude treba vsetko dobre -sustavo zabalit, abu mal zabavu z toho 😀

koralinka
24. nov 2011

my budeme mať 30.12 pol roka a kúpili sme jej autosedačku a pôjdem do dráčika vybrať nejaké hračky čo spievajú, alebo niečo so zvukom - také lubi plus čo sa mi zapáči jej kupim a nejaké to oblečko a tiež sa teším na jej očka ked zbada stromček, šuštiaci papier, sneh - aj ked len z okna, strašne lubi pozerať z okna tak som zvedava 🙂

lenkaks
24. nov 2011

Ahoj,my sme veru nekupovali...Az na prvy rocik dostal darceky.,ale aj tie este nejako nechapal...Ale na druhe narodeniny uz bol nadseny z darcekov 🙂

lucikan
24. nov 2011

moj drobec mal minuly rok dva mesiace a s darcekom som to poriesila tak, ze som mu kupila nadhernu knizku slovenskych rozpravok od Feldeka a do nej dala venovanie, ze "k prvym vianociam". Presne preto, ze si to neuveduje este dieta mi prislo fajn dat nieco, co je "cenne" - nemyslim penazne, ale tak ze ta knizka s tym venovanim bude v nasej (alebo potom leuskovej) kniznici cely zivot, aj s tym peknym venovanim, mne to prijde krasne...a este dostal od tata hryzatko 🙂

gucz
24. nov 2011

ja som dcérke keď boli jej prvé Vianoce kúpila taký hudobný kolotoč, svetrík a cumlík 🙂

stanislavao
24. nov 2011

my sme kupovali, ale tak dietatko z toho nic nema, dostal detsku lampu a neviem ci knizku a valen nafukovaci na lezenie. a druhy dostal hovoriaceho psika od fisher price - je to pekne, farebne, hra to prijemne pesnicky - detom sa zvuky a farby pacia. tak podla mna tie zvukove hracky su fajn pre take male deticky.

hoogy
24. nov 2011

moj maly mal pol roka na mikulasa(pred dvoma rokmi) a veru dobre si uveomoval ze to on dostal ten darcek. aj ked to nebola ta prava radost ako vlani na vianoce,ale videl ze vsetci rozbalujeme tak aj on sa tesil ze nieco dostal. kup mu nejaku hracku ktoru mu davno tuzis kupit a daj mu ju. nemusi byt toho vela,ale obdaruj ho. uvidis bude sa tesit.aj ked ta prava radost pride az dalsie roky ked bude vyskat pod stromcek a nebude vediet co skor. jaj a u nas to este tak robime ze stromce ozdobujeme 23 v noci takze aj stromcek je tak troska darcek kedze ho uvidi az 24 rano 🙂

zuzana76
24. nov 2011

Vianoce sice nie su len o darcekoch a je pravda, ze este ani rocne dieta si Vianoce neuvedomuje, ale mne osobne by nedalo nekupit detom darcek, aj ked len nejaku drobnost, prvy syn dostal na vianoce, ked mal 4 mesiacov fusak , rybicky do vane , leporela, druhy syncek mal na vianoce 5 mesiacov a dostal nejake oblecenie a gumenne zvieratka, maju to zachytene na fotkach a starsi, teraz 4-rocny si ich rad pozera. Ma tam odfotene aj , ked rozbalujeme tie darceky.

adri2211
24. nov 2011

min rok mala dcerka v decembri 6mes,darceky sme jej kupili vsetci,aj ked si moc neuvedomovala co sa deje. tento rok sa velmi tesime na Vianoce,mala bude mat 18mes, to uz bude fajn bude cela stastna 🙂

ani3012
24. nov 2011

kupovali 🙂 hlavne ak som vedela,že to bude skôr či neskôr potrebovať 🙂
si ani neviem predstaviť ,že som nič nekúpila 😒
aj ja sama som mala z jej darčekov radosť 😀

wewe22
24. nov 2011

ja som kupovala drahsie veci na neskorsie pouzitie teraz budem kupovt to co mi chyba ked ze po starsej mame takmer vsetko- kolotoc na postielku a vysielacky pripadne nejaky plysak a pod

monika15
24. nov 2011

ja som tiez kupila symbolicky aby potom videl na fotkach ze aj on nieco dostal pod stromcek, nas mal 4 mesiace...
take hryzatka a tak 🙂

seminkads
24. nov 2011

no urcite by som kupila, nasa mala bude mat na vianoce sice uz 11 mesiacov ale aj tak si to nebude uvedomovat, najviac sa im aj tak budu pacit svetielka na stromceku, stromcek samotny... a ak dostane nejaku novu zaujimavu hracku urcite to postrehne 🙂

edita84
24. nov 2011

Ahoj jasne že kupujeme 🙂 od nás dostane loptu fisher price a od starých rodičov hovoriaceho psíka fisher price síce je na to ešte malý ale bude to dobré na neskôr 🙂

cikyta
24. nov 2011

Nejde o to, či si bude, alebo nebude uvedomovať Vianoce....bábätko je člen rodiny a Vianoce sú rodinná záležitosť. Aj ked bude mať len 6.mesiacov, zasluži si nejaký darček pod stromčekom. Ked len nejaku zvukovu hračku,bábiku atd... Teda aspon u nás to tak je, že v priebehu celého roka kupujeme malej vecičky. Od potrebných, po hračky. Tak prečo by sa mali práve Vianoce preskočiť ? 😅

janka_pn
24. nov 2011

takeho hovoriaceho stlacacieho plysaka a je s nim odfotena 🙂 a par drobnosti od rodiny, inak skor financie a plienky 😉

traktor
24. nov 2011

prislo by mi divne, keby som nekupovala..ved o tom vianoce su..teda AJ o tom..o darcekoch..a nezalezi na veku..ked len drobnost /nieco, co vyuzije teraz, alebo neskôr a samozrejme hracku, ta ku detom skratka patri / , ale uz len pre ten dobry pocit, ze kazdy si ma najst nieco pod stromcekom.. 😉 ..joj..a pomylila som sa..u nas sa darceky nekupuju, nam ich nosi jezisko 😀 😝 😉 😵

medyna
24. nov 2011

Nasa mala mala minule Vianoce presne 3 mesiace a dostala kopu uzitocnych darcekov: hryzatka, hrkalky, silikonovu zubnu kefku na 1. zubky, hovoriaceho Fisher Price psika a do postielky handrovu waldfordsku babiku, ktoru teraz zboznuje 🙂 . Jasne, ze ona z toho vtedy nemala nic, ale postupne sa jej to vsetko "zislo". A my sme sa velmi tesili, ked sme jej davali tie darcek pod stromcek, bolo to vtedy 1.krat a bolo to uuuuzasneeee 😉 .

zuzana17
24. nov 2011

Moja malá sa narodila 15.12. a kúpila som jej ešte pred narodením maličkosť - hryzátko v tvare jahôdky 😉 . Už len pre ten pocit, že každý dostáva darčeky, no a ona už bola na Vianoce s nami 😵

berus222
24. nov 2011

my sme nasmu najmensiemu kupili manducu (ale je to skor darcek pre mna) 😀

luciferkax
24. nov 2011

my kupujeme skôr niečo "užitočné" a k tomu maličkosť, hrkálku? a zabalíme do šuštiaceho veľkého papiera.. tak či tak ten papier teší najvaic .) 🙂 🙂 🙂

katkanova
24. nov 2011

nas chlapcek bude mat tieto vianoce 7 mesiacov a ako darcek mu dam to ze ho budem cely den rosit na rukach a extra sa mu venovat - ked uz nejaky darcek, nech to ma naozaj zmysel, inak podla mna este aj ked maju tak rok houby chapu o vianociach (ale aspon si viac uvedomia to ze dostali daky darcek - uz zacinaju chapat co im patri a co nie). celkove by som sa rada vyhla aj v buducnosti zalahe farebnych krabic pod stromcekom, radi by sme mu dali max 2-3 darceky, ved radost mu mozeme urobit hockedy, vianoce su podla mna o inom

veronikam
24. nov 2011

Podla mna ide o to caro, o tie foto, ako pozera na stromcek a pod nim darceky. Nakupila som hracky, knizky, odrazatko, a potrebne oblecenie. Neviem si predstavit ze by nic nedostal. Dokonca minule Vianoce ked bol iba v brusku dostal drobnosti 😉 , aj na Mikulasa. Teraz som mu na Mikulasa nakupila keksiky, kasu, caj, do balicka este pridam banan, jablcko, proste take co moze papat. Ide o symboliku, o to caro, s manzelom sa na to tesime a je to pre nas dolezite. V dnesnej tazkej dobe sa treba tesit z takychto okamihov a bolo by mi luto keby sme ho o to pripravili.

mariakajelova
24. nov 2011

My sme kupovali malej hračky darmo bude mať len štyri mesiace 🙂. Aj keď si to nebude uvedomovať, predsa budú vianoce. Spravíme jej fotky, aby videla ako sa tvárila 🙂

marecek1
25. nov 2011

ahoj 🙂 aj môj malý mal na Vianoce šesť mesiacov, a darčeky dostal 🙂 🙂 väčšinou hračky od nás, starých rodičov, a tiež nejaké oblečenie... a z niektorých hračiek sa tešil teda náramne, máme krásne fotky, spomienky 🙂 aj keď si určite Vianoce neuvedomoval tak, ako teraz, keď je už väčší (to už píšeme list Ježiškovi 🙂 ), ale boli krááááásne. a naše prvé spoločné, a naozaj si ich neviem predstaviť bez darčekov pod stromčekom. veď nemusíš toho kupovať veľa, presne ako ti radia kočky predo mnou, nejakú hračku, ktorá bude vydávať zvuky, niečo užitočné (sánky - ak ešte nemáte.. ) je veľa možností ...

libka1
25. nov 2011

my kupime, bude mat len 2 mesiace, ale keby nic nedostal starsia dcerka by ho podozrievala ze neposluchal a zato mu Jezisko nic nedoniesol 😀

ivett1
25. nov 2011

jasné, moja dcérka mala tiež pol roka na Vianoce 🙂 a najviac sa jej na darčekoch páčil vianočný papier 😉 a synček mal dokonca len štyri mesiace 😉 a tak ho to všetko zmohlo, že zaspal pod vianočným stromčekom 😉...a okrem nejakých tých hrkálok a hryzátok, dostali aj také praktické vecičky ...oblečko a tak🙂....a teda, aj keď sa nám dospelým zdá, že si to také maličké deti ešte neuvedomujú, tak skúste sledovať, s akým záujmom a prekvapením budú "okukovať" vianočný stromček a skúmať, čo všetko tam visí... 😀 😵

ejuska79
25. nov 2011

jasne, ze hej, ved na to som sa najviac tesila, co uz my dospeli...vianoce su o detoch a pre deti....a co ked si neuvedomuje, ved mame kopec fotiek, uvidi ked vyrastie 🙂)

anjelaa
25. nov 2011

aj ja by som kupila, aj ked si to dieta este neuvedomuje. Vianoce nie su sice o daroch, ale patri to k tomu, ze sa navzajom obdaruvame, tak ja by som nevynechala nase dieta. My by sme mali stravit tieto Vianoce s cerstvo narodenym babatkom, uz ona sama o sebe bude tym najkrajsim vianocnym darom a kedze mam pre nu nakupenych kopu veci, ktore bude potrebovat, niektore z nich symbolicky zabalime a spravime si peknu atmosku 🙂