Kolobežka pre 3-ročnú

lllperko
3. jún 2024

Ahojte, prosím poraďte akú kolobežku kúpiť pre 3-ročnú slečnu (naj v zemitých farbách). S akou máte skúsenosti? Alebo radšej odrážadlo?

zuzanaete
3. jún 2024

Zaklad je odrazadlo. Super priprava na bike. Kolobezka jednostranne zatazuje svaly, ta je vhodna len na obcasne pouzivanie.

lllperko
autor
3. jún 2024

@zuzanaete tak toto je dobrý point, vôbec som nad tým takto neuvažovala, ďakujem

nykkushka
3. jún 2024

@lllperko presne ako je spomenuté vyššie, základ je odrážadlo, pevné, žiadne plastové. Ideálne na štýl bicyklu. Na ňom sa parádne naučí držať stabilitu a rovnováhu a následne bicykel.
Ja osobne by som kolobežky vymazala z existencie ľudstva 🤦🏼‍♀️🤣 pre mňa tak zbytočná a nebezpečná vec 😐. Pre deti úplne nevhodná

biglovemom
3. jún 2024

Dcera mi napriklad odmietala odrazadlo.

V necelych 3r zacala 2kolesovou kolobezkou, v 3,5 roku bicyklovala jak diva ( bez pomocnych)
Na kolobezke doteraz ide do skolky, ked ideme na ihrisko tiez ju bere.
Neviem co je na tom nebezpecne, nebezpecne je aj odrazadlo ,aj bike aj vselico ine.

biglovemom
3. jún 2024

No ale zabudla som,ak pojdes do odrazadla ja odporucim s brzdou, nech ma malu predpripavu na bicykel

nykkushka
3. jún 2024

@biglovemom podľa mňa je nebezpečné na tom práve to, že málokedy vidím dieťa /dospelého na kolobežka mať prilbu. A aj taký obyčajný pád na kolobežke môže skončiť tragický. Keď idú po chodníku, je to riziko pre chodcov a na cestu nepatria.
Ale ako píšem, je to len môj pocit a ja nášmu synovi kolobežku nemám v pláne kúpiť 😉😊

biglovemom
3. jún 2024

@nykkushka treba prilbu nosit, ci kolo,ci bike….👌🏻
Po chodniku jazdi aj moja na bike.ked ja som pesi.je to aj z velkej casti o vychove.
Ked sa ucila bicyklovat zapozerala sa, zrazu dole kopec zazmatkovala a bum do steny hlavou (prilba je Samozrejmost)
Zato pisem, „vsetko“ je nebezpecne.😊
Treba dieta ucit cestnej premavke,prilbu nosit, a riziko zranenia sa rapidne znizi.
A sem tam ked sa daco udeje- patri to k tomu🫣

nwnw
4. jún 2024

@nykkushka aj ja som ich vymazala az do bodu, ked moje extrem aktivne dieta to chcelo na dni deti skusit a to sklamanie zo sameho seba, ze krpci to vedia a on 5r velkac nie! Nuz nakoniec som to zlo kupila 😂. Deti sa aj tak radsej bicykluju.