Kolobežka pre 3-ročného chlapca

14. jún 2023

poradte prosim kolobezku 3 kolesovu pre 3 rocneho chlapca - najlepsie lahko sladnu, a keby svietili kolieska to by bolo super. dakujem

simona20201309
14. jún 2023

Maximálna spokojnosť.
Kolieska svietia 😀
https://www.decathlon.sk/p/301795-34048_detska-...

zuzuliennka1
14. jún 2023

@simona20201309 tuto ma aj syn 🙂 perfektne to bolo hlavne na jesen, ked sa skoro stmievalo - tie kolieska svietia hadam aj na 100m 😁

annm81
14. jún 2023

Podľa mňa sú tie trojkolesové úplne nanič, zvlášť ak majú dve kolieska vzadu. A ak to má byť pre trojročného, o to skôr by som vybrala klasickú dvojkolesovú, ktorá niečo vydrží a povozí sa na nej zopár rokov, táto je celkom fajn

https://www.decathlon.sk/p/6382-14492_detska-ko...

ildiko36
14. jún 2023

Ja som kupovala v lidli, som spokojna

janinah
14. jún 2023

Pre 3 r žiadnu... bicykel s pom.kolieskami je bezpečnejší

slniecko5
14. jún 2023

@simona20201309 máme tu istú z Lidla, malý má takmer 5 a jeho bratia sú freestyle kolobežkari, takže pre neho je táto ideálna, lebo na tie rôzne kúsky je veľmi stabilná. Zbožňuje ju. Má doma 2kolesovu už, ale nechce ju.

autor
14. jún 2023

@annm81 je rozdiel 3 rocne dieta ako 3 rocne.. moj je opatrny, pomalicky ide aj na odrazadle . On by na 2 kolesovej ist nevedel. preto zhanal 3 kolesovu

autor
14. jún 2023

@simona20201309 dakujem za tip. tuto som pozerala, nakoniec ju asi vyberiem.

simona20201309
14. jún 2023

Jednoznačne je na začiatok lepšia trojkolesová. Na 2kolesovú je už potrebná zručnosť, rovnováhu a odvahu. Ale ak sú deti čo to zvládnu aj v 3r tak super. Ja som ešte nevidela také malé dieťa na 2kolesovej.
Aj keď je pravda, že dcéra si už pýtala 2kolesovú, ale počítam s tým, že ostane ležať v garáži, keď zistí ten rozdiel.

simona20201309
14. jún 2023

@janinah 😀 ako by som počula moju 81r babičku 🙏 úplne!

janinah
14. jún 2023

@simona20201309 áno? aj babka robila s detskými úrazmi? alebo asi len má životné skúsenosti a chce ich niekomu zmysluplne odovzdať....

simona20201309
14. jún 2023

@janinah nie. Aj babka mala názor, je najlepšie je sedieť doma a nič ti nehrozí...

janinah
14. jún 2023

@simona20201309 to nie je môj prípad..ale asi by to chcelo niečo ako čítanie s porozumením...inak povedané kto chce.ten pochopí....

simona20201309
14. jún 2023

@janinah nie, len už budeš asi starší ročník, keďže máš také názory ako si tu prezentovala. Pomocné kolieska sa už daaavno vôbec neodporucaju. Kolobežka je na rozvoj rovnováhy a koordinacie pohybov veľmi vhodná. Tak ak robíš na urazovke, verím ze sa často stretavas s urazmi, ale to neznamená, že teraz majú deti chodiť len na trojkolkach

zuzuliennka1
14. jún 2023

@janinah zaujimalo by ma, ze preco a ako 3koles. kolobezka suvisi s urazmi?
o nic viac ako bicykel. Dokazem este pochopit nie uplne vhodne davat kolobezky cerstvym malym chodcom, kvoli jednostrannemu zatazeniu, kedze sa na kolobezke kazdy odraza len jednou nohou.
ale pri 3r dietati, kedy je chodza uz davno zastabilizovana, svaly precvicene,.. na poobedne vychadzky/ihrisko,.. pricom dieta na tom nejazdi hodiny a hodiny bez prestavky - nerozumiem, co je tak tragicke na 3koles. kolobezke

annm81
15. jún 2023

Samozrejme, ty si dieťa poznáš najlepšie, ale osobne by som sa nebála tej dvojkolesovej. U nás drvivá väčšina detí na takú prechádza medzi 3. a 4. rokom. Nepredstavuj si, že tie deti jazdia hneď tak, že mávajú obe nohy súčasne na doske. Spočiatku majú len jednu nohu na doske a druhou robia maličké kroky., pomaličky tie kroky predlžujú a až po dlhšej dobe na tom reálne jazdia. Na dvojkolesovej je výhoda tá, že je omnoho lepšia na tréning rovnováhy, keďže deti do toho zapájajú celé telo vrátane rúk a najmä tie trojkolesové sú strašne nemotorné, ak dieťa chce ísť aj inak ako rovno. Kolieska, najmä zadné často prekážajú pri odrážaní.

@janinah Myslím, že dosť preháňaš. Dnes kopec trojročných jazdí na bicykli bez pomocných koliesok a drvivá väčšina zvláda bicyklové odrážadlo. Od 4. rokov sa učia korčulovať, lyžovať, plávať... tá kolobežka je naozaj neškodná, napriek tomu, že je tam isté malé riziko úrazu, ktoré je ale pri každom pohybe... a bez pohybu tu je zasa veľmi vysoké riziko obezity a chorôb, taký už je život.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz