Knihy pre 7 ročnú slečnu

mira23
19. nov 2013

Vianoce sa už blížia (už zas), poraďte nejaké dobré knížky pre 7 ročnú slečnu 🙂 Rada číta, ale asi som na ňu moc náročná, tak sa radšej pýtam 🙂 Minule som jej kúpila Staré grécke báje a povesti, ja si myslím, že to je veľmi dobrá kniha (rada som ju čítala), ale ešte ju nedokázala naplno pochopiť, musíme odložiť do poličky, je to tak pre staršie deti 🙂 Tak hľadám niečo dobré, čo by som jej kúpila, aspoň 2 - 3 knížky, ale aby neboli úplné "leporelá" 🙂 Skôr niečo čitateľné, s textom. Dajte návrhy... (možno aj niečo pre mužíčka). Ďakujeeeem všetkým 🙂

mummy01
19. nov 2013

@mira23 ja som mojej 7rocnej kupila na vianoce Heidi.Moja este sama necita ale teda grecke baje mame aj my ale nerozumie im... 😉

zenazaba
19. nov 2013

ja som v detstve rada čítala Dobšinského rozprávky, Hronského (napr. Slnovratka), Hansa Christiana Andersena a podobné 🙂......a pre mužíčka sa môžete inšpirovať v mojom albume 🙂

hradnapani
19. nov 2013

@mira23 Ja si spominam, ze som ako sedemrocna dostala Pippi dlhu pancuchu a Osmijankove rozpravky a velmi sa mi tie knizky pacili, aj ilustracne, aj obsahom 🙂
Ale neviem no, dnesne deti su uz asi popredu...

zenazaba
19. nov 2013

a milovala som knihu Vrabce majú každý deň nedeľu 😀

mira23
autor
19. nov 2013

@zenazaba Dobšinského to je dobrý nápad, musím sa po niečom poobzerať, to som tiež čítala za mladi a bolo to dobre čitateľné 🙂

pastelka17
19. nov 2013

Skus pozriet v knihkupectve pana Mrkvicku. Ma tam knizky rozdelene podla veku dietata. My sme podla toho kupili zopar kniziek a vsetky mali velky uspech. Drzim palce pri vybere 🙂

simca06022011
19. nov 2013

Podla mna si treba urobit pol hodinku a vybrat nejaku knizku v knihkupectve ak mas cas,a lebo mozno aj pozreit martinus a recenzie na knihy by stacilo. Aj nove knihy su niekedy dobre... a podla mna pochopitelnejsie a realnejsie pre dnesne deti, lebo uz mame aj iny jazyk a aj styl (jasne Macika a kadejake detske stare knizky mame vsetci, ale to je skor podla mna taka melancholia a zvyk... ako keby sme povedali ze po Hemingwayovi sa nic dobre nenapisalo 🙂) ) . Inak mne sa velmi pacil Buratino...🙂)) Ale toho som nevedela zohnat v obchode :( Alebo Pipi dlhu pancuchu 🙂

mira23
autor
19. nov 2013

@hradnapani Pipi sme už čítali, mužíček mal darčekový kupón na knihy z eplanetu, tak sme nakúpili práve pipi, ale to len popri jeho "haraburdách" o počítačoch 😀 No, práve tie dnešné deti, osmijanko by jej už asi nestačil 🙂 Aj ja som náročná, nech má veľkú slovnú zásobu 😀

zenazaba
19. nov 2013

@mira23 ešte mi napadlo........Z poľovníckej kapsy-Rudo Móric.....pre dieťa ako stvorená 🙂

ivana19822
19. nov 2013

@mira23 uf, chyba, novinka http://www2.eplanet.sk/kniha/3x-traja-patraci-z... 🙂 Muzickovi kup prirucku na auto 😀 A nove uteraky, aby sa mal do coho potom z oleja utierat 😀

vevesh
19. nov 2013

@mira23 knihy typu 365 rozpravok na kazdy den (je ich v suc. asi 10 druhov na trhu co viem) - tie su lahko citatelne a nie velmi dlhe, aj knihy od "starej klasiky" napr. daniela hevier, razusova-martakova ci milan rufus, atd. sa dobre citaju mensim detom. dobsinsky je podla mna este narocny na pochopenie u 7r., a este stale mas nejake tie disneyovky, ktore su tiez jednoducho pisane (ale dlhe)... 😉

mira23
autor
19. nov 2013

@ivana19822 Príručku už máme 🙂
@zenazaba Nikde to neviem nájsť, len na sashi som niečo našla 🙂 To už asi nevyrábajú...

zenazaba
19. nov 2013

@mira23 v antikvariátoch.......ja si ich určite plánujem kúpiť do budúcna pre svoje deti. Z poľovníckej kapsy je krásna a poučná kniha, Vrabce majú každý deň nedeľu- zasa veľmi vtipná 🙂

simsalabim
19. nov 2013

Perfektne su knizky od Gabriely Futovej - napr. Brata musis posluchat (hrdinka je prvacka) alebo Moja mama je bosorka.

mira23
autor
19. nov 2013

@zenazaba Tak v tom som asi dosť lenivá 🙂 Nakupujeme balík kníh vždy (pre každého) a máme pokoj a tu u nás by som asi musela prechodiť celý "VUC", aby som antikvariát našla 🙂

povuma
19. nov 2013

@mira23 Deti z Bullerbynu, Danka a Janka, Klára a mátohy, príp. niečo od Futovej ako radí @simsalabim ...ja som tiež chcela byt náročná na syna, ale obracalo sa to proti mne, nechávam jemu na výber, čo chce čítať, ked som mu vybrala ja, niečo naročnejšie, hodil knihu do kuta a nečítal vobec 😒 ja tiež rada striedam žáner, nie vždy mám náladu na historický román, sem tam to preložím Evitovkou, príp. detektívkou...

povuma
19. nov 2013
masinka
19. nov 2013

Pipi bola prva kniha ktoru som ako dieta sama precitala 😀

nasa najstarsia bude mat teraz 7- co malo u nas v poslednej dobe uspech okrem Pipi, boli Nevedkove dobrodruzstva, Emil z Lonebergy, Chrobak Truhlik, Ferdo Mravec a Matko a Kubko 😀
Dobsinskeho , Andersena a Grimmovcov ja osobne prilis v laske nemam.

mira23
autor
19. nov 2013

@masinka Tak to je krásna zbierka, budem si musieť niečo vybrať, aby so nenakupovala na poslednú chvíľu 🙂 Tí Grimmovci ma ale zaujali najviac 🙂