Kniha rozprávok na dobrú noc pre dvojročného

andisko
1. dec 2014

Ahojte, nevedeli by ste mi poradit knizku s tvrdymi stranami (ako mava leporelo), kde by bola rozpravka s peknymi lahko pochopitelnymi obrazkami? Maly ma 2 roky a vacsina tych tvrdych kniziek su take, ze to nie je pribeh, ale na jednej strane traktor, na druhej auto apod. Pripadne tam byvaju riekanky... ale nieco take ako kratku rozpravku na dobru noc zhanam. A aby aj z tych obrazkov bol pochopitelny pribeh, aby tam neboli len na okrasu. Aby ilustracia bola lahko pochopitelna a pribeh sa dal volne prerozpravat aj podla ilustracii. Dakujem vam za tipy a pekny vecer zelam.

nicicka
1. dec 2014

No to by aj mna zaujimalo 🙂

martina646
1. dec 2014

Ja podla nasej vlastnej skusenosti odporucam zapisat sa s dietatkom do kniznice. Mozete mat stale inu knizku, moze si ju dietatko vybrat same. Ja som s dcerkou zacala chodit skor, ako mala dva roky, bol prave marec, tak to bolo take symbolicke a od toho dna vecer citame. Do kniznice chodime cca 1x za mesiac. Vzdy sa velmi tesi, mame u nas taku miestnost pre najmensich citatelov. Vie rozoznat, ze to a to je knizka z kniznice a chape, ze ju treba vratit aj pre ine deticky a poziciame zase inu. Vyberame hlavne podla obrazkov, lebo este realne necitame, len si komentujeme obrazky, Ale aj kniha riekaniek ju zaujala a tam som veru aj citala, lebo riekanky su rytmicke, velmi skoro vedela aj slova doplnat a su tam s nimi suvisiace obrazky. Mame aj doma vela knih, ale ziadna ju nebavi dlho, takze kniznicu povazujem za NAJ volbu. Nehovoriac o tom, ze navstevy kniznice uz v takom utlom veku buduju pozitivny vztah ku kniham. Ty si to ale asi chcela ako darcek, vsak? Mozno som neporadila darcek, ale naozaj odporucam na spestrenie. Momentalne mame najoblubenejsie knihy "Zuzanka", nie je tam ani autor uvedeny a je ich viac dielov.

monika0612
1. dec 2014

@andisko Ahoj. My máme knižky Zajko Robko a Červenú čiapočku, ktoré vydalo Ottovo nakladateľstvo. Je tam krátky príbeh. My si už Čegvenú čiiapočku rozprávame podľa ilustrácií. Malej hovorím príbeh a ona my ukazuje obrázky. 🙂

kadri
1. dec 2014

@andisko klasika - moj macik, zabiatko, utopeny mesiacik, zatulane husatko. je aj cela edicia rozpravok ako cervena ciapocka, tri prasiatka... z novsich su rozne pribehy o zvieratkach, mali sme ovecka a husenicka, psicek tlapka, neposlusne kaciatko, o jezkovi zo zahrady - take male formaty do ruky. vsetko sme kupovali v kamennych obchodoch, treba sa popozerat, niektore sa daju kupit aj cez net 🙂 kniznica je fajn, ale take male deti maju radi svoju knizku a citaju ju stale dookola

http://www.abcknihy.sk/Kniha/o-jezkovi-zo-zahra...

janinah
1. dec 2014
jul11
1. dec 2014

@andisko Krtko od Millera.su verzie len s obrazkami,s versami,kratkymi vetami ale aj dlhe rozpravky.mame vsetky verzie mala ma 2,5roka a cita uz sama.tie versovane si pamata a rozprava si sama

ivetoy
1. dec 2014

@andisko to aj ja hladam..

ivetoy
1. dec 2014

@kadri tie knihy mam doma mali ich v lidli za 2 eura...asi 4 druhy.mame jezka a kacicku,. 🙂

trdlo
1. dec 2014

Tato je super http://www.martinus.sk/?uItem=177343 Rozpravky su kratke, vela obrazkov, krasne ilustracie..Urcite odporucam

evikadca
2. dec 2014

Súhlasím s jul11, tiež máme doma Krtka od Millera asi 3 diely, pekne sa to tam rýmuje a malý to hneď vedel naspamäť. A sestra mi požičala http://www.martinus.sk/?uItem=177343. Je úplne super, tiež ju radi čítame. Ale asi ako prvú knižku na čítanie sme mali od vydavateľstva Matys-3D Zvieratká. Je tvrdá, s niektorými zvieratkami sa dá hýbať a veršíky sa ľahko a rýchlo dajú zapamätať

ivetoy
19. dec 2014

teraz maju v lidli...som kupila vcera 18.12....bezte tam