Hudobný kolotoč pre bábätko

hviezdickka
14. feb 2016

Ahojte, mamicky 🙂 chcem sa opytat na kolotoc pre babatko. Na internete ich je velmi vela s roznymi moznostami. Urcite chcem taky, ktory ma melodie. Viem, ze tu temy o kolotoci pre babatko uz su. Mna vsak zaujima konkretne pocet melodii a svetielka. Davam sem link, aby ste vedeli, co myslim.

https://www.alza.sk/hracky/hudobny-kolotoc-s-mp...

Niektore vsak maju 4 melodie (2 na noc a 2 na den), ine maju 8 alebo 10 melodii. A niektore dokonca vlastnu MP3 do ktorej si mozete nahrat vlastne pesnicky. S cim mate skusenost? Je lepsie kupit s viacerymi melodiami alebo stacia napr. 4? Neomrzia tie 4 melodie po case babatko?

Niektore maju taktiez svetielka na den/noc. Cez den blikaju svetielka v rytme pesnicky a v noci jemne svietia. Nebude sa babatko bat, ked budu na neho tie svetielka blikat? Samozrejme, ze to nebude blikat ako na diskoteke, no nie som si celkom ista ci je to vhodne/potrebne.

Nechcem kupit kolotoc, a potom zistim, ze som kupila zbytocne drahy s viacerymi melodiami, pricom by mi ich stacilo len par. Len pre info, malicky este nie je na svete a samozrejme mu nebudem davat kolotoc hned po porode. Chcem si vsak uz teraz sledovat ponuky, niekedy su vyhodnejsie ceny. Nechcem to zasa riesit po porode, pretoze potom na to mozno ani nebudem mat cas. Dakujem 😉

hviezdickka
autor
14. feb 2016

A este sa chcem opytat, ako dlho by tie melodie mali hrat - 10, 20, 30 minut?

limetka69
14. feb 2016

Tak neviem asi ti neporadim, tie, este len cakam, ale uz som viackrat citala, ze deti sa tych melodii bali, lebo boli hlasne. Tak na tvojom mieste vyberam taky aby sa dal regulovat zvuk 🙂

petulda333
14. feb 2016

Tak moj ma obycajny,s jednou melodiou,bez svetirlok a regulatora hlasitosti a je spokojny,pozera alo sa toci a pesnicka ho uspava takze ja som spokojna a zatial ho to po 2mes neomrzelo

sense
14. feb 2016

U nas bol kolotoc uplne zbytocna vec najprv sa ho bala a potom ju nezaujimal

zanetamatej
14. feb 2016

Moj malý má 2 mesiace a už pár týždňov máme kolotoč od Fisher Price - Rainforest. Tiež som dlho hľadala a nakoniec sme kúpili ten, je super no púšťam ho malému len cez deň keď ho chcem zabaviť- má pekné 3 melodie po 15 min a zvuky pralesa, a čo je hlavné pestré farby,a hýbe sa tam veľa vecí, svetlá nemá len jedno malé a malý na to vydrží pozerať dlho,páči sa mu.Má diaľkové ovládanie. 🙂

zanetamatej
14. feb 2016

Ale kúpila som ho použitý za 20e už sa tuším nepredáva

nelinka2009
14. feb 2016

My sme nemali ziadny amyslim, ze sme len usetrili

nevelyn
14. feb 2016

My sme mali tento http://www.hej.sk/kolotoc-nad-postylku-tiny-lov... , ale ta cena je tam predrazena, za novy som platila myslim 60 EUR. Vydrzi hrat 40 minut, hlasitost sa moze regulovat a dieta sa moze hrat is hracou skrinkou. Pre mna uplne najlepsia vec z celej vybavicky, cenu nelutujem, pretoze mala nan cumela niekedy i 3x denne po polhodine, pritom sa bavila stlacanim a kopanim do hracej skrinky. Vydrzal to vsetko bez ujmy.

siska53
14. feb 2016

@hviezdickka my sme mali uplne jednoduchy, 4zvieratka a asi 3melodie sa prehravali. Uplne to stacilo. Ja by som svetielkujici nechcela. Bolo tam len takr malicke tlmene svetlo zboku na tej hracej skrinke.
Casom sa kolotoc pokazil a pouzili sme len hraciu skrinku pri malej,dalsi sme ani nekupovali,ona bola kolikova a teda v postielke len tak lezat prve 4 mesiace ani nevydrzala.
Podla mna treba nieco jednoduche,aby babatko nemalo prilis vela podnetov naraz.
A maly to zacal vnimat az tak po 6.tyzdni zivota. A ani prilis casto som mu to nepustala.

hviezdickka
autor
3. mar 2016

dakujem vam 🙂 este ma napadlo, ci sa daju tie hracky dat z hudobneho kolotoca dole (aby som ich mohla vyprat) a ci sa da miesto nich zavesit nejaka ina hracka.. tento konkretne sa mi zapacil

https://www.alza.sk/hracky/kolotoc-3v1-rainfore...

hviezdickka
autor
3. mar 2016

@zanetamatej akurat citam znova prispevky a pozeram, ze asi hovoris o tom kolotoci, ktory som sem prave pridala... je to on?

meusicka
3. mar 2016

ahoj, ja som mala kolotoc s jendou melodiou a upne nam stacil. co somn si cenila bolo, ze na nom boli plysaciky pripevnene suchym zipsom takze ked sa mala rozhodla a zacala sa natahovat a podarilo sa jej chytit tak jej proste hracka ostalav rucke a sa s nou pekne hrala a nemohla sa udriet. neinvestovala by som do drahych kolotocov, moja dcera ked si zmyslela chytila to takou silou, ze ho cely potom na seba stiahla, takze som jej ho potom musela zrusit. ale s hrackami z neho sa hrala este hodne dlho aj po tom.

hviezdickka
autor
11. mar 2016

jaaj, mamicky/tehulky ja este stale riesim ten kolotoc pre malickeho 😀 mozno tato informacia niekomu pomoze.. vraj sa nema kupovat urcite kolotoc s akymikolvek svetielkami.. babatko to vraj drazdi, nakolko v brusku bolo v tme.. a nemal by mat ani melodie, pretoze ak sa babatko nauci zaspavat pri melodiach, tak uz nebude chciet zaspat inak.. to aspon tvrdili porodne asistentky

hviezdickka
autor
17. mar 2016

mamicky, bola som v obchode kde som fyzicky videla par kolotocov a hrazdiciek pre deti.. hracky, ktore boli na kolotococh/hrazdickach zavesene, si dieta nemohlo k sebe pritiahnut, snurka bola pevna.. myslela som si, ze tie snurky su natahovacie a babatko si moze hracku pritiahnut uplne k sebe.. maju vsetky kolotoce/hrazdicky tu snurku pevnu? dakujem

ikissedagirl
17. mar 2016

Kazde babo je ine a (ne)vyhovuje mu iny kolotoc. Takze sice mozes vyberat akokolvek precizne a nakoniec to moze byt zbytocne. My sme mali kolotoc chicco, ktory sa sam spusti,ked dieta mrnci. Bohuzial sa spustal kedykolvek, aj ked dieta nepohnute spalo a ja som spala v inej miestnosti https://www.google.sk/search?q=kolotoc+chicco&c...
Takze toto jedine by som ti odporucila ako realnu nevyhodu. Lebo ak kolotoc zobudi spiace dieta, tak to nastve 🙂

katka1981
17. mar 2016

My sme mali krasny Fisher Price, najkrajsi aky vtedy bol a uzivali sme si to my s manzelom, babo to nevnimalo, potom sme ho predali. http://pre-najmensich.heureka.sk/fisher-price-k...

alpenskinka
31. aug 2016

Predam kolotoc fisher price motylikov nepouzivany takmer vobec dcera bema zaujem 😁Viac info sprava dakujem