Hravé učenie od Albi

natali.83
12. dec 2017

Ahojte.
Kúpila som dcérke na Vianoce knihu Hravé učenie z edície Kúzelné čítanie od Albi. Vyskúšala som ju a nepozdáva sa mi, ako funguje. Prosím tie, čo túto knihu vlastnia, viete mi odpovedať? Reaguje každý obrázok inak v rôznych režimoch (opis, dialógy, pesničky)? Naša kniha totiž reaguje pri niektorých obrázkoch tým istým textom bez ohľadu na zvolený režim. Napr. hneď po otvorení strana vpravo kartičky - pri opise povie "zelená kartička", ale pri note a dialógoch tiež. Nemalo by to reagovať inak? Zdá sa mi, že už som počula aj reakciu "vareška" a teraz stále len "zelená kartička". Nemohli by ste mi to niekto porovnať s vašou knihou? Ak to má byť inak, pôjdem vrátiť, len musím mať istotu. Na iných stranách totiž pri opise pomenuje obrázok, pri note vydá zvuk, ale nie je to tak pri každom obrázku. Budem veľmi vďačná.

334momo
12. dec 2017

Dobry večer.No my ju mame,nie som z nej uplne nadšena,čakala som niečo ine,ale svet zvierat je super.No k veci...ked priložite ceruzku na tu zelenu farbu tak ppvie zelena kartička a ked ju priložite na tu ,,varešku,,alebo teda obrazok ktory je na tej kartičke,tak vam pomenuje čo tam je nakreslene

natali.83
autor
12. dec 2017

@334momo Ďakujem, toto mi čiastočne pomohlo. No a keď máte režim "nota", tak tiež len pomenuje obrázok? Myslela som, že zahrá pesničku.

mimka161
12. dec 2017

Ja som ju tiez kupila segre pod stromcek tak som zvedava

natali.83
autor
12. dec 2017

Som z tej knihy zmätená. Neviem, či mám chybný kus alebo to takto má byť. V knihe Svet zvierat v jednom režime pomenuje zviera, v druhom o ňom povie niečo viac a ďalšom prehrá zvuk zvieraťa. Tu sú obrázky, na ktoré sú reakcie rovnaké v rôznych režimoch. Len to nie sú všetky, tak neviem, či to nie je úmysel.

kormelia11
12. dec 2017

@natali.83 zajtra sa vám na to môžem pozrieť ak sa mi ozvete aby som nezabudla

natali.83
autor
13. dec 2017

@kormelia11 Dobrý deň. Tak sa pripomínam. 🙂 Môžete sa na knižku pozrieť, keď budete mať čas? Napr. pri ročných obdobiach mi na tých malých tmavých obrázkoch na strane vpravo začne hrať hudbu v každom režime. Myslela som, že režim "kniha" povie názov.

334momo
13. dec 2017

Aj mne to tak robi,pri každom režime iba hra hudba na čiernych obrazkoch

natali.83
autor
13. dec 2017

@334momo Takže to vyzerá tak, že je to úmysel, resp. to nedoriešili.

deti95060810
13. dec 2017

@natali.83 nedorobok za drahý peniaz....😉

334momo
13. dec 2017

Asi ano :-/

lulu369
13. dec 2017

Ja som spokojná, ale my máme angličtinu, svet zvierat. Dobré na tom je, že dieťa si tam môže robiť testy....ale hravé učenie nemáme, tak tu neporadim

natali.83
autor
13. dec 2017

Svet zvierat máme aj my, tam to funguje podľa predstáv. Mne sa myšlienka tej knihy páči, len pri tomto Hravom učení je to také nedotiahnuté.

334momo
13. dec 2017

Ano,Hrave učenie je pre mňa sklamanie,svet zvierat super

elena_c
13. dec 2017

Ahojte baby, ja som práve dnes bola reklamovať Hravé učenie, tiež nám to nefunguje, dokonca nám to rozpráva časti z inej knižky ktorú máme. Nefungovalo to ani na knižke ktorú mali v kníhkupectve, tak sme mysleli, ze chyba je v pere (synovi párkrát padlo) ale vidím že nie som jediná, tak možno je fakt chyba v tej knihe. :(

natali.83
autor
14. dec 2017

@elena_c Ja som skúšala aj stiahnuť súbor priamo zo stránky, že možno je v pere nejaká staršia verzia, ale nepomohlo to.

kormelia11
14. dec 2017

@natali.83 nám to tiež hraje hudbu v každom režime túto knihu sme veľmi ani neskumali ta pocka už na mladšieho aké naša miluje tu so zvieratami ta je super všetci sme sa s ňou hrali 😂

janocka1
14. dec 2017

@natali.83 hm, dik za info, ja som to zvazovala kupit dcerke pod stromcek (hrave ucenie), mozno sa zameram na tie zvieratka,

@elena_c ako ste dopadli pri reklamacii?

elena_c
14. dec 2017

@janocka1
@natali.83 u nás sa nakoniec ukázalo, že problém bol v tom, že sme ceruzku museli resetovať a pritom sa vymazal zvukový súbor pre hravé učenie. Pomohlo znovu ho nahrať. Ale tá kniha je tak či tak divná, nereaguje tak ako by som čakala. Napríklad tie ročné obdobia, to je úplne divné, tam to v jednom režime stále hrá len nejakú pesničku :(

zuzkagu
14. dec 2017

No baby ste má vôbec nepotešili. Mama ju kúpila synovi plus dcére som dokupila ľudské telo. Som zvedavá. To bude sklamanie za tie prachy.

macik166
14. dec 2017

ja som kúpila hravá angličtina... tak to som zvedavá tiež...napíšem po Vianociach

kormelia11
14. dec 2017

@zuzkagu myslím ze nebudete sklamaní sú to dobre knihy to hravé učenie je možno slabšie ale ostatne sú dobré hlavne so zvieratami ta u nás na najväčší úspech s tou sa hraje celá rodina aj my s manželom 😂 mame všetky knihy albi pod stromček dostanú nové vydania za nás odporúčam jedine pernikovu Chalupku nemáme ta sa nám nepacila

tinulka174
14. dec 2017

Tak my máme svet zvierat,ľudské telo, a hravé učenie...
Všetko funguje tak ako má ( zvuky,kvíz,pomenúva obrázky)
Môjho drobca to veľmi bavi...
Top je svet zvierat,potom ľudské telo ale to by som skôr odporučila pre staršie deti ( môj má 4,5r) ale baví ho to...
U nás je to top hračka...

larosabigi
14. dec 2017

Ja som rozhodovala medzi týmto a hovoriace knihy z www.hovoriaceknihy.sk a som veľmi spokojná ľahko sa ovláda a zvládne to aj môj ani nie 3 ročný syn. Od Albi sa mi zdala komplikovaná

natali.83
autor
14. dec 2017

Nápad je to dobrý, Svet zvierat je super. Len to Hravé učenie som si predstavovala, že bude fungovať rovnako a nie je to tak.
@tinulka174 Vám v Hravom učení funguje každý obrázok v každom režime? Napr. pri ročných obdobiach tie malé čierne obrázky hrajú len hudbu... Alebo strany "u lekára" sú bez hudby, len pomenovanie alebo dialógy.

tinulka174
22. dec 2017

@natali.83
Všetko pekne popisuje...
Napr. u lekára ( popis- Kubko je u lekára a ide sa očkovať....)
Všetky časti pomenuje a potom je tam kvíz...

lulistek
22. dec 2017

@natali.83 aj nám hra hudba pri tých ročných obdobiach. Tiež rozmýšľam niekedy či to tak má byť. My ju máme už rok tu knižku a funguje to pri kvizoch asi na to sú tam tie obrázky i keď mozhli to vymyslieť lepšie ale perníková chalúpka je super a pod stromčekom bude aj knižka Slovensko tak som zvedavá

natali.83
autor
22. dec 2017

Ďakujem vám všetkým. Knižku som nereklamovala, nakoľko nie som presvedčená o tom, že je chybná. Skôr je to len nedomyslené. Teda oproti Svetu zvierat. Pri niektorých obrázkoch je len hudba, niekde len popis, ... ale kvíz funguje. Hádam sa to dcérke bude páčiť. Deti zrejme neriešia, či má jeden obrázok v troch rôznych režimoch tri rôzne reakcie. 🙂

macik166
27. dec 2017

Tak ja som kúpila Hravú angličtinu...Ako prikladám pero na anglické obrázky, začne mi tam hovoriť Juraj Jánošík, Božena Slančíková Timrava...Proste otras...Sklamanie obrovské

moonlighting
27. dec 2017

Presne tak ako uviedla larosabigi, rozhodovala som sa medzi Albi a Irs a po naštudovaní týchto dvoch variánt vyhrala Irs.

maris5
27. dec 2017

Knizka hrave ucenie je pre deti od 3 rokov, mozno preto je tam viac hudby. Dieta ma inu pozornost ako deti 5+ pre ktore je urcena kniha svet zvierat