Drevené chodítko Krtek

katrinka8
7. okt 2014

Ahojte babule, máte niekto skúsenosti s používaním tzv. chodítka? Nemyslím teraz toľko diskutované chodítka, kde dieťatko sedí. Mám na mysli toto: http://www.dvedeti.cz/zbozi/10789/Bino---Dreven...
Kúpili sme synčekovi, má 10 mesiacov, samostatne chodí okolo nábytku už dlhšiu dobu. Pôvodne sme si mysleli, že sa skôr bude hrať s tými prvkami na tom vozíčku (čo sa aj hrá) a že to chodenie si teda nechá na obdobie, keď už bude sa učiť chodiť samostatne. Ale už zo 3 dni sa sám aj dožaduje chodiť s týmto "vozíčkom", je to stabilné, udržalo to aj mňa, keď som sa oprela. Chytí si to, sám sa postaví, tlačí pred sebou a pomaly si s tým kráča (idem za ním, akurát mu pomáham "kormidlovať", inak ide sám, bez pomoci či držania inou osobou). Možno hlúpa otázka, nemôže mu to nejako negatívne ovplyvniť chôdzu, že získa zle návyky alebo napr. z ortopedického hľadiska? Človek je už úplne zmagorený z týchto dnešných všetkých varovaní ohľadne detí a ich vývoja.
Inak, klasické chodítko (to na sedenie) sme nikdy nemali a ani nepoužívali.

ana_aja
7. okt 2014

@katrinka8 Tiež naša chodila dlho popri nábytku ale sama sa nepúšťala a my sme ju do ničoho netlačili ani sme ju nenaťahovali ako opičku ako som to u niektorých nedočkavých rodičov videla. Kúpili sme tiež chodítko a o 2 dni na to už chodila sama. Už pol roka chodí a chodí veľmi pekne, žiadne problémy s chodením sme nespozorovali. Takže z našej skúsenosti doporúčam takého chodítka.

snopkulka
7. okt 2014

Ahoj, máme veeeľmi podobné tomu krtkovmu, ale je trochu "ťažkopádne", takže sa nemusíš báť, že sa rozbehne a malý nebude za ním stíhať 😀 Náš má v zadku vrtuľu, takže uprednostňuje umelohmotné, tomu idú kolieska veľmi rýchlo, ale jemu sa to páči 🙂 Toto nie je také to klasické chodítko, ktoré ortopédi neodporúčajú - nesedí v ňom. Len niečo tlačí pred sebou a snaží sa sám udržať rovnováhu.
A nič si z toho nerob, zmagorené sme viaceré 😀 príliš veľa informácií zo všetkých strán... a teraz raď babo, že? 😔 😀 😀

katrinka8
autor
7. okt 2014

@snopkulka - no veď 😀 Pri dcérke sme nemali, a tento náš krpánik je tiež taký akčný. A to som si naivne myslela, že už ma nič moc pri druhom neprekvapí, čo sa takýchto pomôcok týka 😀 Toto mu veru ide tak celkom pomalšie, že mu to neuteká, len to nevie ešte kormidlovať, tak chodí len rovno, kým ho dáky kus nábytku nezastaví 😀o
Babule, ďakujem za ozrejmenie 🙂

bubelko
7. okt 2014

@katrinka8 ja som si pozicala podobne od susedky ked mi mladsi syn zacal presuvat po byte stolicky . parkovanie stoliciek v chodbe som povazovala za nebezpecnejsie ako takyto vozicek. 😉

katrinka8
autor
7. okt 2014

@bubelko - 😀 To je fakt. Náš takto u rodičov posúva stoličku na kŕmenie. Normálne stoličky máme dosť ťažké, tak mu to, našťastie, nejde 🙂