Dospelácka kolobežka - neviem ako to používať 😃

blunka
20. jún 2019

Mám 37 rokov, 174 cm, 80 kg. Bicyklujem a korčuľujem už roky rokúce.
Kúpila som teraz kolobežku, dnes ju kurier doniesol:
https://kolobezky.heureka.sk/spartan-jumbo-cerv...

Plánovala som že ak bude OK, tak dokúpim ešte jednu (ja+muž).
Len na rekreačne sem tam odvezenie, za dcérou na odražadle. Okruh okolo jazera po asfalte.
Kolobežka je aj pre dospelych do 100 kg a v recenziách bežne píšu k nej aj dospelí muži, že na nej jazdia do prace !!!!!!! Aj som technický typ - isto neni zle zložená 😉
Je to "produkt roku 2018", nevyzerá úplny šmejd.

Som myslela že vybalím a pohoda pofrčím. No HAHAHA.
A už som 3 hodiny vyvalená z toho, že to neviem používať 😃 😃 😃.
Máme spojenú kuchyňu s obyvačkou - takže dĺžka na skúšanie cca 11 metrov + zatačka do chodby. Ani po byte to nejde, som na tom ako dieťa 1x na bicykli.

Labilné, neviem udržať rovnováhu, kymáca sa to, aj riadidlá (skúšala som prestaviť výšku nepomohlo), pripadám si ako keby sa medveď viezol na detskom bicykli. Na spadnutie.
Ako mám dosť kíl, ale keď na tom jazdia chlapi do práce (viacerí) a že SUPER. Jeden písal, že má 95 kg a kolobežka je super. Že ženy jazdia na MHD, poštu, do obchodu s ruksakom.
Som prečítala na heureke (SK aj CZ aj 80 recenzií). Si myslím aký super vynález 😃 😃 😃.
Je to na zabitie po rovnej podlahe doma, vonku jeden kameň / hrboľ a kolobežka stojí a som zabita.

Neviete kde je chyba ???? 🙈
Ak ste niekto jazdil na podobnej (tvrdé kolieska), to ste vedeli hneď, či sa to treba učiť ???
Lebo nemám pocit, že by sa to jazdením moc mohlo zlepšiť.
Neviete ako vysoko majú byť správne riaditka - podľa čoho sa to určuje ?
Alebo či na tom nejak zle stojím ??? Len neviem čo sa dá na tom robiť zle ?
Alebo inú kolobežku kúpiť ? Zas som chcela aby sa to dalo zložiť do auta (2 kolobežky + kočik + odražadlo).

Už sa mi podarilo aj oškreť papierovú zárubňu 😞 za tú chvíľu.
Teraz ju idem zbaliť a schovať, keď príde muž z práce aby nevidel akú blbosť som si kúpila 👏 😃 😃 😃. A zajtra asi šup na kočík a na poštu s ňou vrátiť ju 😃.
Aj by som kupila inu ale už mam STRACH 😃.
Hlavne že som zadrbala 1,5 dňa čítaním recenzií a vyberaním správneho druhu kolobežky.

Babo raď. Díky.

beky1813
20. jún 2019

A co na tom nevies? Jednou nohou sa odrazas, druhou stojíš na nej, ked je dostatočná rychlost, zdvihnes aj druhu hore na kolobezku 😃

eliska13
20. jún 2019

@blunka asi len nezvyk ja často chodím na synovej, ale ak by som mala kúpiť pre dospeláka, tak väčšiu a väčšie kolesá
Riaditka tak, aby si rovno stala nebola zohnuta.tuto nepoznám možno má malé kolieska je labilnejsia možno išli kolobežky cenovo dole my máme našu 3,4 roky a stala 70 eur trocha sa mi zdá tá cena nizka, ale možno je kvalitná
Vezmi ju von vyskúšať doma je to iné😉

blunka
autor
20. jún 2019

@beky1813 no veď tak to robím 😀.

fokuska
20. jún 2019

@blunka A ja ze mas elektricku - na tej mi chvilku trvalo zvyknut si - citivost "plyn", brzda a pod.
Na tejto co nevies? Je to mala, lahka, "hrackarska" kolobezka, na ktorej bez ucenia jazdi aj dieta :D

Inak podla mna riadna blbost, mala som a predala ju, mam elektricku teraz a ta krasne fici a nepridem do prace zadychana a spotena.

blunka
autor
20. jún 2019

@fokuska no veď práve mi príde "hračkarska".
Ako keby si si sadla na bicykel pre 7 ročné dieťa a že voz sa. To radšej pešo isť.
Skrátka sa mi zdá, že PEŠO rýchlym krokom by som išla hodne rychlejšie a hlavne bezpečnejšie. Ja som že to pofrčí ako korčule, ale rýchlejšie (keďže korčule priemer koliesok 90 mm a kolobežka 200 mm).
A ver že dnes pozeram recenzie a videa elektrickych 😃.
Len som chcela aj športovať pri tom. Do prace je elektricka super.

fokuska
20. jún 2019

@blunka Jj lepsie je ist peso ako na takej :D elektricku mam ja kugoo a ta sa sa pouzit ako klasicka kolobezka aj ked je vybita/vypnuta. Niektore znacky zablokuju kolesa a ked ju vybijestak ju nejako musis dotiahnut domov, co je tiez riadna blbost.

blunka
autor
20. jún 2019

@fokuska a cena sa ako pohybuje cca. ?

31majka12
20. jún 2019

@blunka ja som synovi takuto kupovala minuly rok a stala 100e

blunka
autor
20. jún 2019

@fokuska KUGOO S1 ? cca 300 € ?

eliska13
20. jún 2019

@blunka aj my ju máme aj normálnu a teraz elektricku asi 2 m je to paráda😊na poštu, do obchodu, ku kamarátke do vedľajšej dediny ...cenovo je asi najlepšia, keď som porovnávala pomer, výkon sused ju má on je taky technický vseved a namotal má.ale vraj už je aj S2, ale neviem v čom je lepšia
Ak nechceš sa len voziť, tak pôjdeš normálne😊

fokuska
20. jún 2019

@blunka Ano presne ako pises 🙂

iren88
20. jún 2019

nad tým aj ja rozmýšľam, že by sme si ju zaobstarali, rada by som sa vrátila do mládi 🙂 len mi je ľúto toľké peniaze :-/

vierka82
20. jún 2019

Ja mam presne rovnaku a chodim na nej do prace.je perfektna 😊
@blunka

greeny
20. jún 2019

Problém je v rýchlosti.Jasne že keď ides doma pomaly tak nemáš stabilitu.Chod von a rozbehni to

emmka0205
20. jún 2019

Ja mám zase problém s korčulami neviem udržať rovnováhu a na tejto kolobežke brazdim celé mesto a nemám problém na nej voziť aj dcéru. Nemám problém ísť aj veľmi pomaly stále viem udržať rovnováhu. Ja som ju skúšala v byte v obývačke ktorá má 6m. Ale je pravda že musím sa odrážať ľavou nohou, lebo inak idem na nej ako opitá.

jarca1111
20. jún 2019

skus pomocne kolieska 😀😂

blunka
autor
20. jún 2019

@greeny vieš že ma to aj nakoniec napadlo, že možno by to vonku išlo lepšie ?
Ale nechcem s ňou ísť von - už by sa nedala vrátiť.
Lebo zatiaľ som na 99 % za vrátenie, lebo je to dosť zle.

Ale zas keď @emmka0205 píše že jej to aj v byte išlo ...

blunka
autor
20. jún 2019

@emmka0205
A medzi TELOM a RIADITKAMI máš medzeru pri jazde ?
A ak maš, tak aku veľku ? 1cm? 15cm? 30cm? lebo všeliako sa dá na to postaviť.
A neodrážaciu nohu máš na tej doske v strede, či úplne vpredu ?

niečo musím robiť zle ....

emmka0205
21. jún 2019

@blunka netuším koľko cm mám medzeru jednoducho sa postavím tak aby som mala miesto aj pre druhú nohu keď sa poriadne rozbehnem pokiaľ som na kolobežke sama. Ale stále viac menej stojím v strede

janka_v
21. jún 2019

Ty na kolobežke musíš vedieť stáť chvíľu aj sama, nájdi si rovnováhu rak, že jedna noha je stabilnejšia, druhú priložíš. Zväčša noha nie je ani vpredu ani vzadu, ale skôr v strede. Koleno jemne pokrč ako na korčuliach. Váhu skús tlačiť akoby do tej kolobežky, nie na riadítka, ani sa nezakláňaj. A potom samozrejme pri vyššej rýchlosti to ide super.

evitka83
21. jún 2019

@blunka nic si z toho nerob, ja tiez na tom jazdim ako lama. Nahanam sa s dcerou okolo krbu. Moja 5r dcera so spomalenou motorikou jazdi na kolobezke ako dabel, vybera zatacky ako pan a ja pravidelne niekde buram 🤣

tana2403
21. jún 2019

Presne túto istú máme doma. Je perfektná. Kupovala som ju synovi, jazdí na nej bez problémov. Skúšala som aj ja a je v pohode. Síce mi to nejde tak ako deťom 🙂 ale v pohode. Len skús zobrať von a vyskúšať tak ako ti radia dievčatá vyššie.

mareri
25. jún 2019

čo na tom nevieš? Jednu nohu daš na kolobežku a druhou sa pohanaš. Pekne to tvaruje zadok a nohy

essenceee
19. mar 2020

nie je to tažke. Moje deti sa na kolobežke naučili celkom rychlo. jednu nohu na kolobežku a druhou sa odražaš. Nič ťažke to nie je

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabliss
28. máj 2020

@eliska13
@blunka
@fokuska ahojte,viem,že je to staršia diskusia. Ale neporadite mi fintu ako zložiť Kugoo S1? Došla mi včera,je super, ale neviem ju zložiť. Ani sa nepohne, nech tu fialovu packu stlacam akokoľvek. Pozerala som návod,aj niekoľko videi na internete. Podľa mňa to robím správne, ale nejde to. Ďakujem.

fokuska
28. máj 2020

@mabliss Aj mne to islo na zaciatku velmi tazko, myslela som si, ze sa to ani neda :D doteraz ked je to nevyhnutne tak poprosim kolegov alebo mi ju sklada manzel :D

Zapri sa prednym kolesom o stenu alebo nieco pevne a tlac akoby dopredu koleso a riadidla dole smerom k sebe - s tym ze budes nohou tlacit na packu. Neviem inak vysvetlit :D treba na to spravne skoordinovat silu a smer jej posobenia :D

mabliss
28. máj 2020

@fokuska ďakujem,no skúsim..ja ju potrebujem skladať denne,lebo kombinujem dopravu auto+kolobezka. 🙂

eliska13
28. máj 2020

@mabliss ešte to nemáš vybehané ide to ťažko😊

mareri
29. máj 2020

male deti sa naučia na kolobežke velmi rychlo , naučiš sa aj ty, neboj sa