Detský tablet Gogen Maxipes Fík Maxpad9 G3G

denisa121
2. nov 2016

Ahojte...chcem sa opýtať, či náhodou niekto nemáte skúsenosť s týmto tabletom Gogen Maxipes Fík MAXPAD 9 G3G. Chcela by som to pre 6 ročnú dcéru. Všade píšu, že je to v českom jazyku...to vôbec nie je v slovenčine alebo sa tam slovenčina dá dať? Ďakujem za každú odozvu.

hettinka
2. nov 2016

6-ročnej by som žiadny tablet nekupovala ... radšej hocičo iné
ale majú ho určite v HEJ.sk, videla som ho aj na prevádzke a je to taký veľmi jednoduchý tablet, funkcie nič-moc, akurát v ráme z plastu, takže pôsobí nerozbitne...

denisa121
autor
2. nov 2016

@hettinka no tento tablet ma zaujal prave preto, ze ma vela naukovych aplikacii ako napr. pocitanie, anglictinu a proste vsetko co sa tyka vzdelavania... preto nechcem normalny tablet, ale takyto. A da sa prepnut aj do modu bez obmedzeni ...napr. pre rodicov... bezne maily, noviny precitat a tak... A co sa tyka nerozbitosti...je to blbost..lebo obrazovka a zadna cast vobec nie je chranena... A este jedna vec.... moja 6 rocna dcerka si na to setri uz od leta 🙂 a taktiez tablet nenahradza nase kazdodenne citanie a ucenie sa...skor ako spestrenie 🙂

hettinka
2. nov 2016

práve, som písala že "pôsobí" ... ale je jasné, že najzraniteľnejšia časť - obrazovka nie je chránená. Prvý tablet syn zničil tak, že mu na niečo spadlo a urobil dieru spredu do obrazovky 😀 Syn (9r.) má už druhý tablet, obidva mu kupili starí rodičia, a mal takú počiatočnú eufóriu, ktorá veľmi rýchlo opadla a nakoniec ho používam ja na pracovné účely a berieme ho vyslovene na dovolenku, kde nie je PC. Dcéra (15) tiež tablet používala viac-menej ako čítačku, takže ked sa pokazil, rozhodla sa pre elektronickú čítačku + lepší smartfon.

denisa121
autor
3. nov 2016

@hettinka no..tablet kupujeme..lebo si nan sama nasetrila...a verim...ze ked si ho kúpi sama..bude si nan dávať vacsi pozor...ak si ho pokazi..rozbije..bohuzial...ja jej iný nekupim...a chcem kupit aj kvalitné puzdro a chcela by som zohnať aj bezpečnostné sklo ako pri mobiloch...jj..citacka je super...to pouzivam zasa ja...😊

erika789
3. nov 2016

@denisa121 ten tablet zaujal aj mna pre mojho syna práve niečo také zhánam aj ked má malý len 4 roky technike sa pri detoch nevyhneme už teraz malý rád pozerá rozprávky cez mobil či cez tablet, prosím ak ho zozenieš v slovenčine písni, lebo čo som práve googlila všade je len čestina

hettinka
3. nov 2016

Ochranné sklá a puzdra kupujem na všetku elektroniku na aliexpres. Aj na citacku máme odtiaľ.

denisa121
autor
3. nov 2016

@hettinka fakt?musim tam nakuknut..😊

denisa121
autor
3. nov 2016

@erika789 ja som včera písala priamo výrobcovi....a on mi napísal...ze detský aj rodicovsky mod aj ikonky aj všetko v tablete sa dá nastaviť v jazykoch aj na slovenčinu...ale už tie aplikacie maxipes fik sú len v cestine... Viem..ze tab. majú na alza, mall, hej...inde som ho nevidela..

ivuska027
3. nov 2016

Nehnevajte sa na mna, ale tablet pre dieta to je ako by som zakricala do sveta, deti, dajte mi pokoj! Moje deti tablet nemaju, aj keby kukali rozpravky a neviem co este do zblbnutia, ale radsej im dam lego, spolocensku hru, knizku, bicykel, loptu. Su velmi sikovni, nadpriemerne bysti, maju vyvynute logicke myslenie, kreativitu. Schovat to za to, ze nejaku techniku nezastavime je dobry nezmysel. My sme bez toho vsetci vyrastli a nemyslim si, ze sme menejcennejsi alebo hlupejší, ako vacsina neurotickych deti na ihrisku, ktore sa po 1 min nudia, lebo im nic neblika do tvare, nevedia sa rozpravat, komunikovat, hrat... U deti teraz v tomto veku je toto dolezite, nie, ci vedia šťukat do dotykovej obrazovky.

moni244
3. nov 2016

Presne som myslela, ze sa tu zlietnu matky, co sa zasekli v obdobi svojho detstva a vsetko nove, ine, povazuju za dielo diabla 😀 ved nik sa vas nepytal, ci ma kupit 😀 tak chodte moralizovat inde, inac, co vy robite na nete? A nejdete s detmi von? Vodu kazu a vino pije 😀

moni244
3. nov 2016

@denisa121 skoda, ze nie je po sovensky, ale zase Maxipes Fik je ceska rozpravka, tak asi ani v slovencine nebude

ivuska027
3. nov 2016

@moni244 ja som sa nikde nezasekla ani som odnikial nezlietla. Som akurat v robote, odkial prave odchadam a este som si na 5 min zapla konika. Deti mam v skole a skolke, aktualne uz po kruzkoch anglictiny a hudobnej.

moni244
3. nov 2016

@ivuska027 no to uz im len treba, zahltit ich kruzkami 😉

ivuska027
3. nov 2016

@moni244 ešte by som ich mohla capnut na gauč s tabletom v ruke, aby som mala od nich pokoj 😉

denisa121
autor
3. nov 2016

@ivuska027 ako sa nehnevaj....urcite nekupujem dietatu tablet preto..aby som sa im nemusela venovať...ale ja sama viem najlepšie..kolko sa svojim deťom venujem a nepotrebujem sa nikomu spovedat...snad hodim len to...ze dcéra už ako 2 ročná poznala celú abecedu..ako 2,5 ročná už sama písala list jeziskovi len na základe toho..ze som jej diktovala pismena...ako 4 rocna lustila obrazkove krizovky a teraz napr. ma 6 a uz lusti osemsmerovky bez pomoci...a ak by si si ptecitala aj nejaké odbornejsie články...tak by si dosla na to..ze je dôležitá aj táto oblast pre vnímanie a posudenie veci a učenie sa je tiež .......hádzať všetkých do jedného vreca len preto...lebo si to ty myslis...dost trapne...

denisa121
autor
3. nov 2016

@moni244 je to škoda...ale to ma neodradí...a už vooobec nie poznamky hore vyššie premudrelej mamicky...ako môže súdiť niekoho..koho vôbec nepozná a nevie či deti chodia na krutky..ci sa rodina venuje deťom...a proste škoda reci..je to trapne...😆

denisa121
autor
3. nov 2016

@ivuska027 nechapem..naco si sa trepala do tejto diskusie...ked mas s tým problem...prosila som o vyjadrenie tých..ktori s tým majú skúsenosti..tak sa prosím nabudúce neobtazuj prispievat

hettinka
3. nov 2016

@denisa121 áno, na aliexpress majú takéto príslušenstvo za pár eur. Treba si len pozrieť presne typ a k tomu pripísať "protective glass", alebo "case" a zatiaľ mi všetko sadlo. Dcére ma na IPhone odtial asi 5 obalov, tu by som sa nedoplatila. Na čítačku má tiež obal, to prišlo aj s tým sklom a v pohode presne sadlo. Synovi som kupovala na Samsung telefón silikónový obal Mimoňa ... Na Tablet mam aj prídavnú klávesnicu (ale treba mať tablet, ktorý podporuje funkciu USB on the go, teda má aktívny výstup.

Inak, ja by som fakt detský nekupovala, pokial je dcérka šikovná, radšej by som kúpila klasický tablet, stiahla na to aplikácie (výučbové detské ... je ich nespočetné množstvo! a hodí sa aj neskôr. No a obal na to kúpiš hociaký detský...

A čo sa týka odparkovania dieťaťa k tabletu, tak u nás sú na elektroniku časové limity ... cez týžden skoro nič, vlastne len školské úlohy. A cez víkend a prázdniny maximálne hodinka ... oni by tam presedeli aj celý deň, ale však treba dieťa učiť aj tomu, že viem sa zahrať a viem to aj potom odložiť ...
Deti sú vo vývoji a je jasné, že preháňanie im môže aj zdravotne škodiť - trpia oči, šija, aj ruky zo strnulej polohy a monotónneho pohybu.

lubenka01
3. nov 2016
denisa121
autor
4. nov 2016

@hettinka ďakujem za všetky tipy a rady...😊...jasne..ze nebude na tom sedieť v kuse...ved cez týždeň ani na to nie je čas...ulohy, kruzky, kamosky a prechadzky...len cez vik na trocha...a presne..ide o to sa naučiť odložiť to..aj keď nas to veľmi bavi..😊👍

denisa121
autor
4. nov 2016

@lubenka01 na fb si to pozriet neviem...ja tam nie som a ani nechcem...a chcem nový, nie používaný..kvoli zaruke a tiež sa dá počas prvých 18 mesiacov vratit...ale fik za ponuku..😊