Darčeky pre 17 a 13 ročné deti

kdebolotambolo
22. dec 2013

Aké darčeky ste kupili svojím ratolestiam ? ja všetko idem kupovať až zajtra,ako sa hovori na poslednu chviľu :D tak sa necham inšpirovať vami,mam syna 17ročného a dcérku 13ročnu 🙂

sissy27
22. dec 2013

@kdebolotambolo tak tvoje ratolesti už asi na ježiška neveria, tak v pohode sa ich môžeš spýtať, čo by im spravilo radosť a skúsiť zohnať, resp. ty by si mala lepšie vedieť o ich záujmoch, ako my... nepíšeš, do akej sumy by si sa chcela zmestiť, ale synátora by v pohode podľa mňa potešila obálka s hotovosťou (viem, také neosobné, ale zase kúpi si niečo, čo chce sám a od rodičov by sa toho možno nedočkal) a pre dcéru napr. aj darčeková karta do obchodu s handrami, knižky, kozmetika...
otázne je, čo ešte zajtra zoženieš 😝

kdebolotambolo
autor
22. dec 2013

@sissy27 rozmyšľala som aj nad finančnou hotovosťou,kedže to už pre tak veľké deti je problém nájsť vec ktorú by si naozaj želali,a keby sa ich pytam čo chcu,tak by to už nebolo prekvapenie,ale asi sa skor obratim na to finančné,skor ma zaujimalo ako sa stým vysporiadavaju iné mamičky

sissy27
22. dec 2013

@kdebolotambolo tak ja osobne uprednostím vec, ktorú naozaj chcem, pred prekvapením, ktoré bude možno sklamaním...ale myslím si, že tak ako každý aj tvoje deti v priebehu roka povedali, že jááááj toto by som chcela, alebo spolužiak má niečo, čo by som aj ja bral a podobne... a teda ako sa s tým vysporiadajú iné mamičky, ti podľa mňa môže byť srdečne jedno, veď nesúťažíme, či? hlavne každá má iné možnosti, nemá podľa mňa zmysel riešiť, čo bude pod stromčekom u iných, ktorých ani nepoznáš...

jankastubka
22. dec 2013

My sme si odmalicka doma kreslili, co si zelame od jeziska, zachovala som si to doteraz a kreslime si aj s manzelom. Takto sa kupujuci vie inspirovat, co si dany clovek praje. A pritom stale je to zahalene tajomstvom a prekvapenim.

charaka
22. dec 2013

ako dievca by ma urcite potesilo predplatne nejakeho casopisu... ja som v tom veku casopisovala ostosest, knizky su super... nejake tinedzerske alebo podla zalub... ja mam velmi rada aj puzzle a spolocenske hry, nic nepokazis kozmetikou vo forme darcekovej poukazky alebo nejaka bizuteria, doplnky do vlasov...pre chalana nemam sajnu... nejake PC hry, tiez knihy... kazdopadne prajem krasne vianoce 🙂

janinah
22. dec 2013

niečo podľa ich záujmov napr. lyž.okuliare,svetlo na bicykel,nový dres...a potom také všeobecné ako kozmetika,kniha,rodinná spoloč. hra,kabela,taška,šál,šatka....moje o.i. dostanú aj darčekové poukazy

ask
22. dec 2013

Mam 16r syna a 13r dceru 🙂 .... zakladny (nakladny) darcek si povedali sami-syn mobil, dcera snowboard a k tomu drobne prekvapenia... bundu, kozmetiku, knihu, nahrdelnik a u nas nechybaju ani stieracie zreby🙂

evina313
22. dec 2013

moj syn chcel obal na gitaru a struny 😀 ale ako prekvapko bude 20 kg čistej váhy jednoručkových činiek 😀
zaujmy nema skoro žiadne,iba PC, sem tam gitara, hudba... kedysi chodil chvilu do posilky, ale asi iba 3 mesiace, tak možno aspon toto bude inšpiracia. som zvedava, ako sa zatvari ked to bude rozbalovat 😀 u nas to vacsnou býva že si povie čo chce + nejake mensie prekvapko.
možno niečo na čítanie...napr. kniha Zaklinač, tu teraz číta.
ask - dobre že si mi pripomenula žreby, tento rok by chýbali 😉

vamajka
22. dec 2013

@kdebolotambolo nie je to trochu neskoro? Ja som svojim detom kupovala uz od oktobra. Starsi {15} rad cita takze vela knih, spolocenske hry elektronicky terc suveniry FC barcelona mladsi {7} este veri na jeziska takze pisal o stosest rozne spolocenske hry, kniha, taska do skoly, lego a ine drobnosti. Pamatam sa, ze ked som mala asi 17 tak som dostala peniaze a bola som sklamana ja mam radsej prekvapenia a zostalo mi to doteraz takze manzel sa kazdy rok dost dost natrapi 😉 Ale sthnut to za 1 den je nezodpovedne hlavne ked sa to tyka vlastnych deti. No ale mozno si kazdy tak nezaklada na Vianociach ako my.

jana5555
22. dec 2013

Nežijeme ani v Indii ani v Ugande, tak nechápem, prečo by sa nedali darčeky kupovať aj na poslednú chvíľu, kľudne ešte aj 24. doobeda sa dá, čo je na tom nezodpovedné,veď čo sa budeme stresovať už od októbra?Vianoce sú hlavne o láske a pokoji a nie o supermarketových stresoch už tri mesiace predtým 🙂

h2
23. dec 2013

@jana5555 Môj názor: Nie je nezodpovedné ísť kupovať na poslednú chvíľu. Ale to, že autorka témy ešte ani nevie, čo kúpiť. Ak má niekto jasnú predstavu, čo chce, tak proste ide a kúpi. Ale ak nevie, tak ju bude dnes, deň pred Vianocami, čakať bezcieľne blúdenie po obchodoch, nervy, stres, že teraz už MUSÍM niečo kúpiť. A skočí sa to nákupom zo zúfalstva, kúpi HOCIČO, len aby niečo bolo.
@kdebolotambolo A aby bol z tejto mojej odpovede aspoň nejaký úžitok, tak nejaké tipy: syn: príslušenstvo k PC, alebo mobilu, športová výstroj, knihy, oblečenie ; dcéra: oblečenie, kozmetika (už pokojne aj nejaká dekoratívna), bižutéria, kabelka, ale možno predsa len ešte aj nejaký ten plyšák (ja som mala rada plyšákov do pomerne vysokého veku). Ale my Tvoje deti nepoznáme, tak je to na Tebe, držím palce. 🙂

jana5555
23. dec 2013

@h2 🙂 a vy ste veštica Teodora, že viete už dopredu, že to nakupovanie by malo taký scenár? 🙂 a keby chcela počúvať kritiku o nezodpovednosti, tak by išla asi do témy ,,Zasypte ma kritikou o nezodpovednosti" 😀

h2
24. dec 2013

@jana5555 Zdravím! 🙂 Vykáte, tak ani ja nebudem tykať, nech nie som neslušná. Pôvodne som chcela napísať niečo úúúplne iné, no ale radšej Vám zaželám veselé Vianoce, pokoj a pohodu a mier v duši. Všetko dobré! 🙂

horalka123456
17. nov 2015

Viete rodičia sa má pýtali čo chcem na Vianoce tak som hľadala na nete nejaké nápady ale na miesto toho som si prečítala príspevky zúfalých rodičov o tom čo majú kúpiť na Vianoce ....Vy nebývate s vašimi deťmi v jednom dome?! Však sa pozrite aký makeup vaša dcéra používa ,čo číta aké značky má rada .chodte s ňou na nákupy a všímajte si! Čo je natom take tažké ? Viem že som v oneskorení dvoch či troch rokov ale ak to niekto raz uvidí tak použite moju radu a snažte sa odpozorovať čo my tinegery mame radi.

muzr
18. nov 2015

@horalka123456 celkom som sa pobavila. Tak ty nevies, co chces na Vianoce - musis si to googlit, ale rodicia to samozrejme maju vediet 🙂

horalka123456
26. nov 2015

😂😂😂Ježiš čo za preklep som sem len dala! Sorry za prehnanú reakciu ... 😅