Darček pre bývalú kolegyňu a jej bábätko

jaja1979
19. feb 2018

Poprosim o radu, kedze uz mam vacsie deti: Sme dve kolegyne v praci a mame byvalu kolegynu, s ktorou sme si dobre vychadzali, narodilo sa jej dievcatko a ona nas pozvala na navstevu. Netusim, cim by sme ju potesili, co priniest ako darcek pre nu a pre malu, aby sa potesila, ale aby sme zase nekupili blbosti. Nema to byt nic velke, max do hodnoty 30-40 €. Poradite? Dakujem

janinah
19. feb 2018

Čokolvek,oblečenie ale už väčšie cca na rok,maličkého má určite dosť, plienky,hrkálky,hračky...kozmetiku nie,už má zrejme svoju vybratú a asi neviete akú..a niečo pre mamičku pre potešenie napr. knižku alebo dobrú čokoládu.

deti95060810
19. feb 2018

@jaja1979 pre bábo oblečenie plus nejakú hračku - to máš do 20 e
pre mamičku - kvety plus dezert....aj darčekový košík nie je zle - spravia aj za 15 e....

eliskapa
19. feb 2018

Podla mna od rodiny ma oblecenia dost a sama si isto tiez z radosti nakupila - takze to by som neriesila ... vlhcenkami, plienkami alebo nejakou hrkalkou (ved moze mat aj na neskor) isto nic nepokazis 😉

sashenocka007
19. feb 2018

na smaly zboznoval taku hracku ako zvieracia farma vydavala zvuky zvieratiek a velmi rychlo sa pri tom naucil ako sa volaju aj ake zvuky vydavaju. taka vdacna hracka. alebo potom uspavaci alebo obycajny psik/fenka od fisher price aj to je velmi pekny darcek ktorym nic nepokazite

marylynn
19. feb 2018

Žirafa Sophie. Sami by sme si to nekúpili, ale ako darček to bola skvelá vec. 🙂

leren1
19. feb 2018

Plienkovu tortu ...potesi kazdu mamicku 🙂

bosoriak
19. feb 2018

Mne raz kamarati dali darcekovu poukazku do internetovej lekarne, to bol snad najlepsi darcek aky som kedy dostala, nesrandujem. Sama som si v klude vybrala to, co sa mi zislo.

A mna vzdy rozculovalo, ze vsetci nosili len tomu uvrieskanemu smradochovi v perinke a maminke ze by doniesli daco dobreho, to nic. Takze urcite aspon Vineu, pripadne nejake dobre caje, cokoladu a pod.

deti95060810
19. feb 2018

@bosoriak mňa zas rozčuľovalo ako všetci gratulovali ocinkovi že sa narodil syn a na mňa sa každý ..... - mne ani kvet...😨

zara0201
19. feb 2018

@jaja1979 ja som bola najvdacnejsia za plienky pripadne vlhcene obrusky.
Body-ciek, hrkaliek, stipcov na cumle a gumenych kaciciek ci plysakov dostal milion a rozdali sme to dalej. Bolo to neprakticke, kopilo sa to a nepouzili sme to.
Darcekova poukazka do drogerie ci lekarne by bola fajn.

zara0201
19. feb 2018

Este dodam ze sa u nas "stretli" 3 vaky na spanie. Fakt blbost, to ako ked na svadbe dostanes 3 sady koreniciek.

katrin21
19. feb 2018

mne kolegyne byvale doniesli oblecko ( radsej vacsie, lebo na ten cas vacsinou uz kazdy ma kupene ) pre malu a nejaku hracku 🙂 uplne super... potesilo 🙂

vandicka7
19. feb 2018

Asi nejake oblecenie, mozno plienocky, vlhcene utierky to sa kazdej mamine zide a jej nejaku malickost, nejaky kvietok alebo nieco take 🙂

fkata
19. feb 2018

Keď sa nám narodil malý, každý mi nosil oblečenie, cumlíky a fľašky, takže dodnes mám slušnú zásobu pre 10 detí.
Osobne si myslím, že oblečenia a hračiek má každá mamina viac než dosť a každý má vlastný štýl, vkus, takže by som skôr stavila na nejakú už tu spomínanú plienkovú tortu, príp. darčekovú poukážku a ona si kúpi to, čo potrebuje.

lavieenrose
20. feb 2018

ja by som plienky ani vlhcene nedavala ak maminka uz ma nejaku znacku zauzivanu nemusi to prospiet babatku..vlhcene som niky nezmenila a ked som menila plienky tak to odniesla ritka...mali sme problem vyminut plienky z torty lebo sa strasne zaparila z pampersiek

mishelita
20. feb 2018

Ja by som pozrela sadu na odtlačky rúk. Existujú aj také farby,nemusí to byť sadra. Alebo sa dá spraviť kniha/cd s menom dieťaťa,ktoré mu môže čítať. Inak aj ten poukaz do lekárne je super napad.vzdy nieco treba. Alebo jej zaplatiť rodinné fotenie 😉

yanni
20. feb 2018

Necitala som vsetky odpovede ale padlo mi do oka, ze sa tu vela odporuca plienky. no ja never, ja by som plienky nekupovala. len año na 100 % viete, ake mamicka pouziva. Kazda mama pouziva ine plienky popr. nemusis kazdemu dietatu sadnut ta ktora znacka.
ved sa priamo opytajte mamicke, co by ju potesilo.

Ja by som sa tien priklonila k nejakej penaznej poukazke. Napr. drogeria. Zlozte sa na polovicu, date kazda 20-25 E a küpte poukazku. A drogeriovou nic nepokazite, popripade do retazca, kde najviac ludia chodia na nakupy a kde maju viac menej vsetko : Tesco, Kaufland....

bialica
20. feb 2018

ja teraz riešim niečo podobné, ale pre krstnú našich detí a zoznam mám zatiaľ nasledujúci... organizér na plienky (priložím aj foto), plienky, krém Bepanten, posteľné obliečky pre maličkú, nejaké oblečko, ale väčšie, sieťku na ovocie (u nás sa to veľmi osvedčilo, mám ročného syna) a plus uháčkovala som chobotnicu 🙂 a ešte uvažujem nad knihou od Farkašovej Som nový človiečik (kedže som si u nej všimla knihu Som mama) ... a ako tak čítam niektoré komentáre, priložím aj niečo pre maminku 🙂 napr. hroznovú šťavu od Matyšáka a niečo sladké

mufka1
20. feb 2018

Ja by som mamičke kúpila dezert ,čokoládu a babetku by som radšej dala 30 az 40e do obálky aby mu sama kupili co potrebuje lebo kupit zlu kozmetiku alebo plienky oblečie nevieš ci take už nema, fľašku a take tie nie pokial nevieš ako pouziva .

sandral
20. feb 2018

Ja by som sa na rovinu opýtala mamičky, čo potrebuje, príp. darčekový poukaz. Mňa sa kolegyne opýtali tiež a bola som rada, lebo už aj tak mi rodina a priatelia pokúpili kopec zbytočností.
Oblečenie a hračky by som nekupovala, viem podľa seba, že nie vždy sa mi páči ani to, čo malému kúpia starý rodičia.
Plienky a kozmetika je tiež individuálne, každá má osvedčenú značku.
Od jednej známej sme dostali plienkovú tortu, ktorú mám ešte stále v celku a to má syn už 3 roky. Mala som vlastnú značku a dostatok plienok ešte pre pôrodom a jednorázovky som používala iba výnimočne.

alobalka
20. feb 2018

@jaja1979 mne poukazka príde neosobna, normálne by som sa opýtala mamičky čo by chcela v tej cca hodnote, alebo mňa by potešili kvalitnejšie vlhcene obrusky, pekné oblečenie (pozor aby ste sa trafili do ročného obdobia velkostne). Ešte ma napadli kvalitné kožené capacky, detská manikura, mamine nejaká mini kozmetika (loccitane, manufaktura. ..)

yanni
20. feb 2018

@alobalka Si si ista, ze manicuur, kozmetiku atd. mamicka este nema. Ved to dieta je uz na svete. Tak si myslim, ze mamicka tietozakladne veci uz ma. Tiez napr. kozmetika pre babo, no neviem, my sme do roka nepouzivali nic, len cistu vodu a obcas na ritku sudocreme. Kozmetika mamicke: ja by som nebola nejak nadsena, keby mi niekto kupil nieco, co vobec nepouzivam (uz sa mi to stylo, darovala som dalej, kedze by som to len vyhodila).

sandral
20. feb 2018

Manikúru som mala ako prvú, čo som kúpila. Osobne by som s kozmetiky nebola nadšená, mám vlastnú a ak parfémom sa mám problém trafiť aj ja sama.

yanni
20. feb 2018

Ja by som sa rovno opytala, zavolala atd. "Cau Anka, pocuj, ja nemam ani sajnu, co doniest. (Anka samozrejme povie, aaa nic, co si budete robit starosti, mna posesi, ze pridete na kafco). Aaaaale no, co by sa ti zislo? Neostychaj sa. Nehceme doniest blbost, co ti bude stat v skrini atd....)

Mna sa napr. kolegyne, v zastupeni sefom, opytali, co by sa mi zislo. Bolo to pred odchodom na matersku. Ja som rovno povedala, ze vlastne uz vsetko mame. Nakoniec som tiez dostala poukazku a symbolicky cumel, ktory dcera (ma uz 2,5 roka) nikdy nemala ale ma ho original zabaleny v spomienkovom kufriku. Poukazke som sa potesila. Samozrejme nepouzila hned, mala je letna, kupila som zan v zime zimny overal a este nejake drobnosti. neviem, co by som robila s kwantum plienok, kozmetiky, cumlov, flsae uz vobec (mali sme dve svoje a nikdy nepouzili) atd.


@jaja1979

yanni
20. feb 2018

A este, moja najlepsia kamoska dalej dala 50 E, ze na sporenie. Hned povedala, ze vie, ze uz aj tak vsetko mam, nech dam malej na sporenie. Bolo to este v nemocnici. Prve "kojunky", s ktorymi sme jej zalozili konto. a odvtedy sa to tam riadne rozrastlo.

monika_baricic
20. feb 2018

Ja by som dala darcekovu poukazku - bud do detskeho obchodu, alebo do DMky - maminka si nakupi sama co potrebuje. Pre mna plienkova torta bola katastrofa, ak ti daruju plienky ktore nepouzivas lebo tvojmu malemu nesedia tak to je cele zle. Oblecenia maju isto dost. Za mna - Najviac som sa vzdy potesila poukazkam na nakup pre drobca. A samozrejme maminu potesi nejaky cajik, cokolada... 😊

andula09
20. feb 2018

Tie plienkové torty sú taká klasika alebo sa potom sa jej rovno spýtať čo praktické potrebuje, či jej akurát niečo doma nedošlo a tak 🙂

petrofka
20. feb 2018

To podla mna vsetko ma. Buď sa jej opytajte alebo kupte nieco, co vyuzije neskor lebo to určite este nema. Toto bola fakt skvela hracka, paci sa aj dievcatam aj chlapcom. A za zvusne peniazky kupte nieco mamicke (kozmetiku najlepsie, lebo sa iato nestiha starat o seba ked ma doma male babo, nejaky denny, nocny krem abo tak). Určite nie cokoladu lebo ak koji, tak si ju zrejme ani neda. Alebo kupte poukazku niekde na feedo.sk a vyberie si nieco sama 🙂

ludkka0407
20. feb 2018

Mne tiez byvale kolegyne doniesli oblecko pre malu,uz vacsie na rok,rok a pol,dve hracky aj nejake susienky na prve zubky a pre mna cokolaaaadu,mnaaam☺

erickatt
20. feb 2018

@jaja1979 ja som dala mini balik fotenia. Tusim 30 eur?? A termin na cely rok

d_ika
20. feb 2018

Mna od kamarátky veľmi potešila bambusovými osuška a šatka Xkko, dá sa dlho využiť a ja som veľmi spokojná s kvalitou 😉

http://www.kikko.sk

potešia aj knižky pre deti alebo darčekova poukážka a mamina si vyberie čo treba 👍