Cyklovozíky pre deti: Croozer a Chariot

masenkaa
26. mar 2013

Ake máte skúsenosti s cyklovozikmi Croozer a Chariot? Oplatí sa investovať do Chariotu? Vďaka.

cicamica1980
27. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja som citala kdesi na fore, ze ak chces odpruzenie, treba chariot, lebo k croozeru ho treba dokupovat a potom sa cenovo uz tak neoplati. ja tiez premyslam nad chariotom. ake stare babo tam chces vozit? nasa bude mat v juni 4 mesiace, ale to je asi este skoro - nevies od akeho veku je to vhodne?

zuzsko
27. mar 2013

na stranke cyklovoziky.sk pisu ze od 2 mesiacov, aj skor s nejakou vlozkou 🙂

evelynba
23. mar 2014

@cicamica1980 kludne od 2 mesiacov aj skor, treba ale vlozku do 10 mesiacov (tzv. miminkovnik) dokupit. Ja som kupila croozer za 310euro, charioty su krasne, ale o dost drahsie. Zatial nekupujem odpruzenie, ta vlozka trochu stlmi a chystam sa len na hrazdu a rovne cesty (rakusko a pod.) 😀 Ale ak sa mi to osvedci a nebodaj budem mat neskor druhe dieta, tak kupim chariot pre dve deti.

cicamica1980
24. mar 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@evelynba no na vianoce sme kupili chariot chinook 1 - je bohovsky, uz sme ho aj tento vikend prvy krat skusali, a malej sa pacilo🙂))) som velmi spokojna🙂 /ale bol drahy, uf/

evelynba
24. mar 2014

@cicamica1980 super, tak nech si ho super uzijete, tento vikend bol idealny! Moja budem mat len pol roka, dufam, ze sa jej tiez bude pacit, mal by mi prist niekedy buduci tyzden, lebo som objednavala z CR.

tilly
6. apr 2014

jednoznacne sa oplati investovat do chariotu... a to do CX1.... ja som mala aj croozer a neda sa to porovnat...
jasne, odpruzenie je lepsie, ale to nie je jedina vec...
este je tu kocikovy set, croozer ho sice ma v zaklade, ale je uplne zly... to kolecko sa zasekava, je prilis male, moc hrka, otras... neda sa to pouzivat pravidelne... chariot pouzivam denne ako kocik, super sa to kocikuje a je uzky ako bezny sportovy kocik, cize po obchodoch sa da normalne s tym chodit a nakup das dozadu do batozinoveho priestoru, ale treba davat pozor, lebo ked tam nesedi dieta, tak sa prevracia dozadu...
jogging set nema rucnu brzdu, cize na korculovanie zle... CX ma brzdu na rucke, normalne funkcnu, vybornu...
vetranie... croozer ho nema, co je velmi zle, nam sa tam dieta prehrialo... s CX sme bicyklovali pri mori aj ked bolo 32 stupnov, ma bocne vetranie, daju sa dat prec tie plaste a zostane len sietka, vyborna vec...
chariot je skladnejsi v aute, velmi jednoducho sa sklada...
vyborna je aj tasticka/organizer na rucke, lepsia je plastenka a predna sietka, zachytavanie prednej sietky...

celkovo bol chariot nasa najlepsia investicia, co sa tyka dietata... my ten nas pouzivame takmer denne a zvladneme aj dlhsie bicyklove tury, maly sa v nom uplne bez problemov vyspi aj teraz aj dve hodky, ma 4,5 roka, 106 cm, 17 kg..

sozi
16. máj 2014

Ako pise tilly. Rovnaka skusenost s Chariotom aj u nas. Manzelka sama stale tvrdi, ze to boli najlepsie investovane peniaze do detskeho vybavenia, ake sme mohli urobit. Chariot je proste spicka praktickostou, bezpecnostou, vyuzitelnostou. Pouzivame na turistiku s jogging kitom, na bike po Karpatoch, zvladne aj lepsie lesne cesty, na behanie, aj bezne kocikovanie do zleho pocasia. Ovladatelnost aj v meste je s kocikovym kitom vynikajuca. Vdaka velkym kolesam to ide uplne samo a nase uzasne dierave slovenske chodniky su zrazu prejazdne, ze o jamach ani nevies... oproti normalnym kocikom uplna lahoda. My sme zacali v 2 mesiacoch s miminkovnikom na peso. Asfaltky na bike v 4 mesiacoch. Dnes v 1,5 roku bez problemov na bike aj lepsie lesne cesty.

dazdovka
10. nov 2014

@sozi cauko, prosim ta, jednu vec sa chcem spytat, ci sa da chrbtova opierka polohovat, lebo vacsinou nase deti zvyknu v kociku a pri bikovani zaspat, tak ci sa da spravit leháro 🙂
Diky

sozi
11. nov 2014

V Cougare sa polohovat neda. To sa da len v Chinook-u.
Ale vobec to nepovazujem za nevyhodu. Aj nam v nom syn bezne spava. Dali sme mu do vozika Billa-cke plysove zeleninove potvory, ktorymi mu vzdy vypodlozime hlavicku a spinka si uplne bez problemov.
Zalezi aj, ake male su deti. Kym bol babo do 1 roku, bol v miminkovniku, kde dietatko v podstate lezi a spinka. Od 1 roku uz sedi, ale nie je problem ho vypodlozit tak, aby mal "leharo", kedze priestor na sedenie a nohy je dost velky pre take male dieta.
Treba si zvazit priority. Cougar je sportovy, lahulinky vozik, najspratnejsi aj do kufra auta aj najmodularnejsi (cpolu s CX). Chinook je skor do mesta, sirsi, nie tak univerzalny a o nakych 5 kil tazsi, co zas pre mna nebolo akceptovatelne, kedze chodime hlavne po horach.

dazdovka
11. nov 2014

@cicamica1980 Ahoj, mam jednu otazku na Teba, ak by si bola taka laskava, ci sa da opierka v Chariot-e polohovat? Lebo nase deti, len vyrazime niekam v kociku alebo na biku, velmi rychlo zaspia, okrem toho chcem tam vozit babatko nase... Dik

cicamica1980
11. nov 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@dazdovka ano da, ale nie do uplneho lahu, iba tak trosku - sklon je ovela viac do sedu, ako napr,. v autosedacke/vajicku. urcite to nie je vhodne pre dieta, ktore sa nevie posadit. ale ak sa ti vie dieta same posadit, tak v pohode.... moja tam tiez obcas pospala, ale vacsinou si spanok pôlanujem doma, aby som si oddychla, aby som nemusela pocas dcerinho spanku slapat🙂

cicamica1980
11. nov 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@dazdovka pozeram ze mas 4-5 mesacne babo - to sa este asi nevie posadit, tak odporucam ti az ked sa bude vediet same posadit...

dazdovka
11. nov 2014

@cicamica1980 dakujem za odpovede, ja som dufala, ze sa to da dat do akeho-takeho lahu, skoda. Pekny den zelam, velmi si mi pomohla 🙂

adawada
11. nov 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

urcite sa oplati. Keby nam ho ukradli kupujem novy. Mame chariot CX1 a nedam dopustit. Ak mas dost prislusenstva zvladnes korcule, lyzovanie, bezky, beh, bike a turistiku. Jediny problem vsetkych cyklovozikov je ze sa ti nezmestia do maleho auta.
http://www.sikovnamamina.sk/kupujeme-chariot-cyklovozik/

dazdovka
11. nov 2014

@adawada pouzivali ste aj ten "miminkovnik"? Je to naozaj vhodne pre babatko, nevadi, ze tam prakticky "visi"?

cicamica1980
11. nov 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@dazdovka neda sa, aj ti poviem preco - lebo v lahu by to nebolo bezpecne. ved aj autosedacka je taka "skrupinka" - aby pri naraze dietatko chranila. a cyklovozik je chatrnejsia konstrukcia ako auto, tak preto to proste nemoze byt v lahu. a myslim si, ze neexistuje cyklovozik, kde moze byt dieta v pololahu - ked som pred rokom surfovala, tak nic take na trhu nebolo - podla mna ani nebude, koli bezpecnosti... citam tvoju otazku o miminkovniku, co sa pytas inej mamicky - a aj ti odpoviem: vyrobcovia vyrobia vsetko co chcu ludia. ale kym sa babatko nevie same posadit, tak sa ani do pololahu nema davat - v miminkovniku nelezi, takze kazdy ortoped/fyzioterapeut ti povie, ze to vhodne nie je. ak chces mat fundovanu dpoved na vhodnot miminkovnika pre dieta, co sa same este nevie posadit, logni sa na ceskoeho MK, do fotoblogu MOTORICKY VYVOJ DETI - radi tam fyzioterapeutka - a opytaj sa. ale urcite ti napise, to co ti pisem ja... kym dcera nechodila, tak som tu skupinu velmi casto citala... proste pre dieta, co sa same nevie posadit, je psivne posadzovanie /sed, polosed/ a pod nevhodne. sposobuje to skoliozy....

adawada
11. nov 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

@dazdovka nie podľa mňa nie je dôvod dieťaťu kriviť chrbát, len kvôli tomu, že neviem vydržať, kým bude poriadne sedieť. Prvý raz sme ju tam dali keď mala 8 mesiacov. Veľmi sa jej páčilo. Ale predavaju aj taku vanicku do toho takmer pre novorodencov. ale to sme neskusali. Podla mna nie je dovod. vola sa to baby bivy
http://www.flyingfurniture.com.au/sites/default/files/imagecache/product_full/chariot%20accessories.jpg

sozi
14. nov 2014

@cicamica1980 prepac, ale pises o niecom, s cim ocividne nemas adekvatne skusenosti. Zrejme si nikdy nevidela, ako je dieta zapnute a v akej polohe je v Chariote. Dieta je v miminkovniku zapnute 5-bodovym pasom. Rovnako ako v autosedacke (teda aspon v kvalitnom miminkovniku v Chariote, ostatne nepoznam). Ak sa moze dieta vozit vo vajicku v autosedacke od veku 0, v Chariotackom miminkovniku je daleko-predaleko pohodlnejsie. Nehovoriac o bezpecnosti, ktora je vzdy v pripade nehody auta len o stasti. Kade ides s vozikom vies ovplynit, cestu naplanovat uplne bezpecnu. Dieta v miminkovniku lezi, nie je v ziadnom polosede. Vysku sklonu praveze mozes regulovat nastavenim pripevnovacich pasov. Dieta je vo voziku ovela bezpecnejsie ako v hociktorom kociku. Ani jeden kocik na trhu nedokaze byt ani zdaleka tak bezpecny, ako je Chariot. Rovnako nedokaze byt tak pohodlny pre dieta, ako je prave vdaka polohe a odpruzeniu v Chariote. Tie hrkacie kociky - to je otazka pre doktorov, ci by to nemali zakazat, tam chudinky deti trpia. Sak to trpim aj ja len ked ho chcem vyskusat tlacit, co to narazov prenasa do ruk. A dieta v tom lezi... Vratme sa k fyzio... hladisku - je tu velmi vela nazorov nosit dieta v satke, nedavat ho do kocika. A este tak ani nie 100 rokov dozadu, myslis, ze sa deti vozili v nejakom vozitku podobnom kociku? Nie, tisice rokov sa nosili v satke a spavali v plachtovej koliske. A ludstvo je tu... asi zazrakom. Prave poloha v miminkovniku je presne takato pohodlna a bezpecna pre dieta. Ma plnu podporu pod celym chrbatikom a hlavickou. Druha otazka je na rodica, kade a ako bude s dietatom chodit. Samozrejme ze sa s 2-mesacnym chudatkom nevyberies jazdit po rozoranom poli. Ale na vychadzky lesnymi asfaltovymi cestami, bez dopravy... neexistuje nic pohodlnejsie pre dieta (a to ked zacne prsat snezit, nehovoriac, to je len Chariot bomba oproti vsetkemu), ani pre rodica na tlacenie, ako je Chariot. Ziadny kocik sa neda tak lahulinko tlacit a ovladat ako Chariot vdaka 20palcovym kolesam. Postupne, ako dieta rastie, rozsirujes svoje moznosti, kde sa s vozikom a dietatom a akym sposobom dostanes. Preco by nebol dovod moct sa ist prejst pohodlne do lesa uz ked ma dieta 2-3 mesiace? Nemusime sa pokakuskat z kazdej blbosti podla nejakych uzkostlivych matiek, co si svoje mindraky riesia na forach. Nemyslel som to teraz osobne na nikoho z tohto vlakna.

cicamica1980
14. nov 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@sozi
fyzio hladisko mam odkupminikovane s fyzioterapeutkou - dieta nema byt v sede ani v pololahu, kym sa nevie same posadit. inak hrozi skolioza - to je pravda. proste kym dieta nema spevnene svaliky, aby sa samo z polohy na zemi dostalo do takej polohy, tak v takej polohe nema byt - POTVRDENE FIZIOTERAPEUTKOU

satku s miminkovnikom porovnavat nemozes - v satke je dieta uplne v inej polohe ako v miminkovniku.

ak dieta v miminkovniku lezi ako v kocari t..j. nie je to ziadny polosed/pololah - tak potom ok - miminkovnik som nemala, ale ak je to pololah, tak to vhodne nie je....

chariot mam a som s jim spokojna, ale nedrncala by som tam dieta, ktore sa nevie posadit len koli tomu, ze ja sa potrebujem vozit - a ver tomu, ze mi to velmi chybalo. skolioza dcery mi za to nestoji.
radsej som s nou isla na prechadzku v satke kde mimochodom dieta je ovela lepsie podoprete a je v polohe s kolienkami vyssie ako zadocek - tzv. abdukcna poloha - zrejme mas nedostateocne nastudovane, aky je rozdiel v polohe dietata v mimikovniku a v satke - odporucam dostudovat v skupine Nosime nase deti🙂

naviac dieta ma byt v autosedacke co najmenej - potvrdi ti kazdy ortoped! dieta nema byt v ziadnom pololahu/polosede, kym sa do takej polohy nevie same dostat, ako som pisala.

tazke preto sme my cakali s cyklovyletmi az kym sa dcera vedela zo zeme sama posadit.

cicamica1980
14. nov 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

len pre info
poloha v mimonkovniku /foto 1+2/vs. ergonomicka poloha v satke /foto 3/

k ergonimckej polohe viac aj tu
https://www.modrykonik.sk/blog/cacika/album/spravna-poloha-dietata-v-satke-ao6ccb/
https://www.modrykonik.sk/blog/cacika/article/zaostrene-na-klokanky-6rdhqu/

nazor si samozrejme urobi kazdy sam, kedze sme v demokratickej spolocnosti, ja iba posuvam informacie

pekny den vsetkym

sozi
15. nov 2014

My sme mali miminkovnik nastaveny tak, ze v nom bol ovela nizsie ako na Tvojich obrazkoch. Vyssie bol, az ked bol starsi. A este raz: nepisal som o cyklovyletoch. Ale o vychadzkach peso. Chariot bude vzdy lepsi ako kocik. V satke je dieta rovnako podoprete ako v miminkovniku. Kolko hodin zvladnu deti vo vajickach? Kolko hodin v nevhodnych kocikoch? Kde su tie skoliozy? Dalsich 9 z 10 doktorov bude mat iny nazor... Vsetko je len vecou nazoru, aj medzi doktormi. Ked clovek robi veci so zdravym rozumom, nevyrabajme a nevymyslajme problemy tam, kde nie su.

malubo
6. mar 2018

Prosím vás nepredáva niekto a váš ciklovozyk pre 2 deti? Dakujem