Čo k narodeninám pre trojročné dievčatko, ktoré má všetko?

tinka9000
13. aug 2013

Prosím o radu, cez víkend ideme na oslavu 3.r.dievčatku, bude tam plno ľudí s darčekmi a už teraz má všetko, od trampolíny, cez elektrické auto po lego, bábiky, kuchynky, kočíky, maľovánky, knižky a neviem čo všetko. Vôbec netuším, čo by takéto dieťa ešte mohlo potešiť, privítam akékoľvek originálne nápady či vlastnú skúsenosť, ďakujem.

uankab
13. aug 2013

@tinka9000 , moja dcerka ma velmi rada tvorive veci... tak by som mozno pozerala nejake goralky na navliekanie, nieco co si moze sama nalepit, vystrihnut s pomocou, namalovat atd... knizky s nalepkami su tiez velmi dobry darcek.. alebo potom este nejaku hru...

janinah
13. aug 2013

to je smutné a trocha nemúdre,že už má všetko 😒 možno lístky na nejakú detskú akciu,podujatie,divadielko

tinka9000
autor
13. aug 2013

@uankab Ďakujem, tiež rozmýšľam nad niečím takým tvorivým, rada podporujem kreativitu u detí a nejaký "zmysluplné hračky".

brulka
13. aug 2013

po dohode s rodicmi nejake zvieratko 😉

tinka9000
autor
13. aug 2013

@janinah súhlasím, tiež si myslím že je to dosť veľká chyba že má všetko, také dieťa ani nemá po čom túžiť, nuž je to jedináčik. Človek aj chce potešiť to dieťa a nekúpiť fakt hocičo len aby kúpil, ale je to veľmi ťažké v takýchto prípadoch. Ďakujem tá detská akcia je dobrý nápad, skúsim niečo v okolí pohľadať.

tinka9000
autor
13. aug 2013

@brulka no neviem, aj mi prišlo smiešne, lebo je to trojgeneračný dom, majú rybky, 2 psov a mačku. a tuším ešte škrečka, tak by ma asi s dalším zverom otočili vo dverách, hoci inak by to bolo určite milé🙂 Ďakujem

brulka
13. aug 2013

aha 😅 tak ma skutocne vsetko 🤐

tinka9000
autor
13. aug 2013

@brulka 🙂 no veď to!!! všetky možné kolobežky, trojkolky, bicykel no všetko, už človek fakt nevie čo vymyslieť pre také dieťa, ale ja to nechápem, ako sa pri jednom dieťati vo veku 3 rokov môže objaviť naozaj všetko...My sme malej 15 mes. doteraz kúpili asi 3 hračky a aj tak najväčšia zábava je demolovať byt všeobecne, čo ani netuším že sa dá zdemolovať a rozoberať, a utekať mi von a zbierať kamienky a objavovať trávu a na hračky aj rozprávky mi zvysoka kašle🙂

jana121212
13. aug 2013

urcite nema vsetko a mozno ju potesi nejaka lacna "blbost" viac ako drahe veci, len treba hladat. v lidli maju toto http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-0BD64F69-EF... , ale neviem odhadnut, ci je to pre 3-rocne dieta. ak rada kresli, tak by som jej kupila nejaku naozaj hrubu vymalovavanku, pripadne dve ciste tricka a k tomu fixky na textil, nech si tricka pokresli sama. alebo peciatky na peciatkovanie. alebo farby na sklo a k tomu nejake pohariky. pripadne existuje taka tabulova farba, ktorou mozes natriet pohar z vonku a ona si ho bude moct kriedou popisat. alebo skus pozriet tuto na stranke http://www.elastoform.cz/produkty/kancelar-skol... je to taka pomocka na kreslenie kvetiniek. ja ju nepoznam, tak neviem ci ju taketo veci bavia. ak nie, tak by som mozno skusila hupacku (ak nema) ,pripadne siet do zahrady alebo su aj siete na zavesenie v byte. m

barboratokei
13. aug 2013

Ak si z Bratislavy tak skus ihrysko.sk pripadne permanentka do detského zábavného centra.

tinka9000
autor
13. aug 2013

@jana121212 super nápady, ďakujem pekne, idem to popozerať, len musím to asi niekde v kamennom obchode zohnať bo do konca týždňa by mi to asi z netu už neprišlo. Kde by som mohla zohnať tie fixky na textil či farby? Možno v pantha rei:

tinka9000
autor
13. aug 2013

@barboratokei BB ale aj tu dačo také máme tak mrknem, vďaka🙂

cawes
13. aug 2013

@tinka9000 no ja byt tebou, tak zavolam jej mame a spytam sa ci je nieco co by chcela aby si nekupila blbost. Ja osobne to tak robim vzdy ci uz to dieta vsetko ma ci nie, a tiez som rada ked mi kamosky zavolaju a spytaju sa nez aby priniesli xy hraciek. teraz mal maly rok a riesila som tento problem, tak som povedala jednej kamoske ze chce maly boby car a druhej lego duplo a ostatnym peniaze ze ideme z malym na prvu dovolenku, babky a dedkovia a krstny mu daju tiez asi peniaze lebo mi bude treba pokupovat zimne oblecenie. Na vianoce to riesim tak istak vzdy zavolam kamoskam co chcu a oni volaju mne 😀

anjelicek26
13. aug 2013

@tinka9000 - nie je dobre, ze trojrocne dieta uz ma vsetko. Zvieratko je pri trojrocnom dietati skor obet.. senzibilita tak malych deti pre potreby macata/steniatka/zajacika je velmi mala a aj rychlo stracaju zaujem.

Co ti mozem poradit, daruj jej svoj cas, vezmi ju do kina, na plavaren... to si uzije viac ako nejaku xy-tu hracku, co skonci v kute po chvili.

alabama0011
13. aug 2013

@tinka9000 ak si rada kresli, tak skus nejaku magneticku tabulu na kreslenie, da sa na nu pisat zotieratelnymi fixkami plus davat magnetky.. ale mozno uz taku ma ;))

tinka9000
autor
13. aug 2013

@cawes áno takto to riešim s ostatnými kamoškami že sa vyskladáme na niečo, čo to dieťa chce, ale táto kamoška povie nech sa netrápime s darčekmi a nekupujeme, ale tak skúsim ešte či predsa neporadí.

tinka9000
autor
13. aug 2013

@anjelicek26 s týmto absolútne súhlasím.

tinka9000
autor
13. aug 2013

@alabama0011 aj tabuľu má🙂

cawes
13. aug 2013

@tinka9000 no ak by neporadila, tak kupim neake farbicky a omalovavanku a dam malej peniaze a hotovo. Ak ma naozaj vsetko ako vravis je to tazke nieco vymysliet, ak nevies s cim sa dieta hra atd .

alabama0011
13. aug 2013

@tinka9000 tak potom uz len nejake plavanie alebo tanecnu 🙂)

tinka9000
autor
13. aug 2013

@anjelicek26 ja to fakt tiež nechápem, tiež mám úplne iný názor na výchovu dieťaťa a nehahádzať ho hračkami, ale skôr chodíme do divadla, plávať, do herne a na ihrisko a kade tade, moju ani veľmi hračky nezaujímajú, ale keby si to videla, u tohto dieťaťa, hrúza, hrúza hračiek a všetkého...

tinka9000
autor
13. aug 2013

@cawes no takými to omaľovánkami a nejakou kabelôčkou a gorálkami som to vyriešila minulý rok. No porozmýšľam a asi skúsim fakt niečo kreatívne aspoň, nejakú hru a nejakú knižku s nálepkami či tými detskými hrami, prípadne nejaké to podujatie detské pozriem. Ďakujem pekne za rady,všetkým maminkám.

k_a_j_k_a
13. aug 2013

@tinka9000 co tak kupit nejaky super bublifuk? Deti maju take veci radi, zabavi ich to a ked sa s tym prestanu hrat, tak to nezavadza, lebo je to vec, ktora sa proste neodklada 🙂
A k tomu nejake to trojbalenie spodneho pradla - princeznove/minnie ponozticky alebo gatky 🙂 ved nejde o to, kolko a za kolko toho dostane, ale hlavne nech sa to paci tomu dievcatku.

quaxi
13. aug 2013

U nas je oblubene davat take veci, co sa lahko pominaju, napr. plastelinu, nalepky, prstove farby, kriedy, fixky (super su zvyraznovace, deti zaujme nezvycajna farba), svietiace tycinky (tie co sa zlomia a potom par hodin svietia), samofarbiace peciatky - ak ma nieco z toho oblubene, tak sa to stale mina a rodicia budu radi, ze nemusia kupovat, aj dieta sa potesi novemu kusu. Navyse na taketo veci mozes minut lubovolnu sumu, kolko sa ti zda vhodne. Lenze taketo hracky vacsinou vyzaduju, aby sa rodic dietatu trochu venoval - nachystal mu pracovny priestor, ukazal ako s cim robit... a mam pocit ze zrovna ti, co deti zahrnaju hrackami, im casto nie su ochotni venovat ani tych 5min na nachystanie nejakej tvorivejsej hry 😒

sisamato
13. aug 2013

Co znamena ze ma vsetko? ja sa drzim zasady Toma Hudgkinsa: cim menej tym lepsie...co potom bude chciet ked bude mat 6?

sisamato
13. aug 2013

Snazime sa co najmenej hraciek, skor viest deti ku zvieratam, a pestovaniu...vcera mi moja 3rocna pomahala utierat riad, poliat kvety...pre mna a aj pre nu si myslim ze je to lepsie ako materialne statky...mladsi 2 rocny ma dnes dostal ked som este rano povedala ze ked pojdeme z ihriska tak nazberame morcatu travu. Ja som na to zabudla a on par metrov pred blokom zacal trhat travu...ako si to zapametal... 🙂

acer11
13. aug 2013

čo tak jazdenie na koníkoch niekde na ranči.....

baklik
13. aug 2013

ak chces nieco tvorive, tak existuju take kartonove domceky cca 1 meter vysoke, ktore si dieta posklada a same vymaluje. len neviem, ci to v BB niekde kupis. na nete to maju, rozne, najlacnejsie za 16 eur, najdrahsie cca 35 eur. aj jedna baba na MK to ma v ponuke.

svano
13. aug 2013

Porozmýšľaj nad nad CD, alebo DVD s pesničkami zo Spievankova, deťom sa páčia.