Čo darovať pri narodení chlapčeka?

misa195
27. mar 2017

Ahojte 🙂 potrebujem poradit. Moja kamaratka (svagrina) caka chlapceka a coskoro porodi a kedze sa patri nieco darovat pri narodeni, s priatelom (brat jej snubenca) sa nevieme rozhodnut a zaroven potrebujeme poradit co take je najlepsie. Za kazdu odpoved dakujeme 🙂

septemberkl
27. mar 2017

Tak ak môžem dať moje typy, u nás sme sa potešili a využili sme toto: Súpravu detských uteráčikov (praktické), hrací kolotoč nad postieľku ( u nás veľmi obľúbená vec, úplne top, naša malá to zbožňuje), plyšová hračka, ktorá hrá nejakú príjemnú melódiu, hracia deka s hrazdou na ktorú sa dajú zavesiť hračky (to ale využijú až asi v 3. či 4. mesiaci). Nám rodina darovala napr. aj plienky pampers, veľkú krabicu, ale práve tie som nakoniec nevyužila, lebo mi nevyhovovali, takže to sa ťažko odhaduje čo bude mamičke vyhovovať pre bábätko.

ukulela
27. mar 2017

@misa195 podla sumy, aku chcete investovat. ako malickost staci nejaky set oblecenia. ale zo skusenosti nemusia byt najmensie.aspon 62 alebo 68 🙂
ked chcete investovat viac. tak sa opytajte, co by chceli/potrebovali. mozte im objednat ohradku/cestovnu postielku/stolicku. ja som ako zena ocenila velmi vankus na kojenie. alebo satku na nosenie som dostala. sama by som si nekupila a vyuzila som ju nakoniec. a na zaver, plienkami nic nepokazite 🙂 takze ak sa nechcete pytat, tak nejaku sadu oblecka, balik plienok, mozte aj nejake pekne latkove plienky (poziju aj mamy, co balia do papierovych, pod hlavku, na odgrgnutie, byvaju bambusove, s obrazkami, ...) a teda mna velmi potesilo, ked som dostala malickost aj ja ako mama 🙂 vsetci nosili babu a ked doniesli mne, tak to bol pre mna sviatok a radost aj obyc caj na kojenie, alebo krem na ruky.

misa195
autor
27. mar 2017

Super zienky 🙂 som rada ze ste hned odpovedali 🙂 jasne myslim aj na maminu, na tu netreba zabudat ;)

almasiova
27. mar 2017

Spytajte sa co potrebuje. Co este nema. Mozno Vam povie co presne potrebuje. A zalezi aj to kolko chcete minut penazi. Ja som dostala napr.: rozne oblecenie, hrkalky , hracky, postelne do postielky, perinku, plienky pampers, masticky proti zaparenianam, vlhcene utierky, kociar, dostala som aj album na fotky, niekto dal peniaze, kto co chcel. Blizka rodina sa ma ale pytala co nemame, aby neboli zbytocne dve veci rovnake. Takze dufam ze som aspon malilinko poradila. Uz len si vybrat 🙂

septemberkl
27. mar 2017

Mňa ešte napadlo, že som dosť veľa využívala malú nočnú lampu pri vstávaní v noci, a teraz predávajú rôzne pekné aj detské maličké lampy, dotykové, len na také tlmené svetlo.

martinuska
27. mar 2017

Nas sa normalne spytali, co by sme chceli. Cize klasiku: kolotoc nad postielku, hracia deka, kresielko, cestovna postielka, take penove puzzle na zem ( ale teraz by som brala podlozku ), detsku pestunku. Kedze ja som malej vela spievala riekanky od narodenia, tak na 6 mesiacov uz pocuvala spievankovo z CD cka.
Netreba pozerat len na prve mesiace, ja som ocenila aj ked som dostala nieco na neskorsi vek, tanierik s prisavkou, poharik s naustkom, hryzatko, hracku do kocika.

septemberkl
27. mar 2017

Najlepšie je naozaj sa radšej spýtať, aby ste nekúpili niečo čoho bude mať niekoľko kusov. A ešte ma napadlo, že som veľa využívala ohrievač na flase, ale to zase sa asi treba fakt opytat, ci to mamicke bude vyhovovať a či ho bude vôbec potrebovať.

evittam
28. mar 2017

@misa195 My sme dali drobnost pre babo (bodynka-tych nikdy nie je dost a nejaku hracku) a darcekovu poukazku do obchodu s detskym oblecenim,potrebami,....Takto si mozu vybrat co potrebuju.😉

magmolatus
28. mar 2017

@misa195 Mi sme dávali vždy peniaze, nech si rodičia kúpia čo uznajú za vhodné. Plus nejaké hryzátko, macka. Nikdy nie oblečenie.

janulka1802
28. mar 2017

Mohla by byť aj darčeková poukážka na fotenie. To by bola pekná pamiatka.

1988majka
28. mar 2017

Podla mna sa treba hlavne spytat co chcu a ak to ma byt prekvapenie tak nenapadne zistit ci taku vec uz nemaju. A samozrejme aj mamicke daco 🙂 Z toho co sa este nespominalo: z drahsich darcekov -dudlisatka na kojenie, podlozka na hranie, darcekovy poukaz do detskeho obchodu, set na odtlacky ruk a noziciek alebo rucne robeny ramik, pamiatka s menom mierami a datumom narodenia
take mensie prakticke - Hned to bude anjelik /kniha o jedeni od prvych prikrmov az do 6r/ alebo knizka Prakticky navod na dojcenie, Vlhcene utierky, Krem alebo olej na masaz bruska, komplet spaci vak + pyzmko uz vacsia velkost, podlozka do kocika alebo autosedacky proti prehriatiu a poteniu, ak budu nosit napr. termopradlo, kuklu alebo navleky na nosenie

misa195
autor
28. mar 2017

Dakujem vam ste uzasne 🙂 pekny den vsetkym 🙂

jasminet
28. mar 2017

@misa195 mamine dones hrniec poievky nech si zamrazi a ponukni pomoc so zehlenim.... 😉

nikuska744
28. mar 2017

pampersky a vlhčené obrúsky... to ide na tony...

martinuska
28. mar 2017

@jasminet no veris ci nie ale moja mama ma ucila ze ked idem pozriet mamicku s novorodencom tak sa patri doniest aj nieco navarene. Som sa tomu smiala vtedy. A ked mne doniesla krsna hrniec polievky, maso na šťave so zemiakmi a tortu, tak som sa potesila. Rovnako som niesla aj sesternici polievku a aspon nemala starost o varenie na 2 dni.

missdiva
28. mar 2017

@misa195
Co niekoho potesi, ineho nemusi. Ja som raz darovala knizku "Starostlivost o dieta" a nevypalilo to dobre, dotycna si to vzala osobne, spytala sa ma, ci sa domnievam, ze sa bez navodu nedokaze postarat o dieta (ani mi nenapadlo, ze by to mohla vziat takto, takze z mojej skusenosti knizku nekupuj pokial si nie si ista, ze ma knihy rada). Mna osobne by potesili napriklad aj pekne balony alebo kvety, co niekto moze povazovat za totalnu jednorazovu zbytocnost. Naopak zase by ma vyslovene nepotesil vyssie spominany obed nakolko vela potravin nemozem jest a najviac mi chutia veci co si pripravim sama alebo objednam z overenych restauracii (takze by som asi pockala kym odides a hned by to slo do kosa s tym, ze by ma nesmierne mrzelo, ze plytvam jedlom a vyhadzujem nieco s cim blizky clovek stravil kopu casu). Pampersky by som tiez nekupovala, kedze sa neda predpovedat aka znacka sadne jej babatku.
Moj nazor je, ze najlepsie je sa jej opytat 🙂 . Ak povie, ze si nemate robit starosti tak by som kupila darcekovu poukazku do detskeho obchodu, nech si sama vyberie co potrebuje a co sa jej paci. K tomu jej mozes kupit detske jednoduche jednofarebne oblecenie z dobreho materialu alebo hracku, ktora vydava upokojujuce melodie (tym nemas co pokazit). Mame by som kupila nejaku drobnost (podla toho o co sa zaujima).

jasminet
28. mar 2017

@martinuska verim, mne pri prvych dvoch nikto nic nedoniesol. pri tretom svokra nechala navarene na 2 dni kym som prisla z porodnice - uplny raj vtedy 😀

misa195
autor
31. mar 2017

Dakujeme pekne za radi :D

mirdos8
12. apr 2017

myslím, že ak darujete nejakú drobnout, tak je to v pohode.

nikenzi
12. apr 2017

Vyrábam hniezdocka pre babatka. Je to vyborna vec a super nevsedny darcek. Kuk bazarik 🙂