Chereks verzus Tata Rings rukávniky

anjelik1991
21. jún 2023

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s rukávnikmi Chereks alebo Tata Rings? Syn má 2,5 roka. Nechodil na kurz plávania, chodíme len bežne na kúpaliska a do detských bazénov, tak mám dilemu ktoré kúpiť? Máte skúsenosť? Ďakujem 🙂

chcemradu
21. jún 2023

@anjelik1991 medzi tými dvomi by som sa rozhodla pre chereks, už len preto, že aj keď sa stane, že praskne, udrží ho polystyrén.
Ale nie každé dieťa ich obľubuje. Moji ich nemuseli, sú dosť veľké, mohutné a ruky mali v neprirodzenej polohe. Asi by som si požičala od niekoho vyskúšať, a tak kúpila. Nie sú najlacnejšie.

diaalex
21. jún 2023

@anjelik1991 keď už tak odporúčam Skruttenringen a ešte sú o 5€ lacnejšie

anavixy
21. jún 2023

@chcemradu ale ved tata rings maju to iste vnutro ci nie?
Ja tiez riesim presne tuto dilemu 🙈 cenovo to az taky rozdiel nie je, vizualne uz trochu hej a v (ne)praktickosti asi len v tej velkosti 🤷🏻‍♀️ ja sa obavam ci v tom bude vediet drzat hlavu nad hladinou, no snad hej🙈

chcemradu
21. jún 2023

@anavixy aha. Tak v popise nepísalo. Len že nafukovacie. 😃 Či bude vedieť držať hlavu. No mal by pochopiť systém. Má mať rozpazene ruky a udržať hlavu nad vodou. Môj starší sa skoro utopil aj so cherek, presne pre toto, že musel mať ruky od seba a nejak mu to vadilo, tak sa prehol a napil vody.

anjelik1991
autor
21. jún 2023

@chcemradu áno mám obavy, že ich nebude chcieť nosiť. Ale tak vyskúšame a keď tak posuniem ďalej

anjelik1991
autor
21. jún 2023

@anavixy vidíš niekde rozmery? Lebo ja len na tie chereks, že majú priemer 20 CM. Kúpila by som radšej s menším obvodom a hrúbkou

viestta
21. jún 2023

@anjelik1991 my sme mali nejake taketo, tiez penove ale nie su take objemne
https://www.plutvy.sk/plavecke-rukavniky/detske...

anavixy
21. jún 2023

@anjelik1991 vedela som ze niekde som o tej velkosti citala ale nevedela som to najst 😃 tak tu… takze cca 16,5 cm by mali mat

kreativnezabky
26. júl 2023

@anjelik1991 my sme včera vyskúšalo zelené chereks.
Dcérka mala prvý krát niečo na rukách, doteraz chodila do bazéna len na rukách s nami. Má 2 roky.
Plávala s rukavnikmi ako keby ich používala pravidelne.
Krásne udržia nad hladinou a akoby intuitívne vedela čo má robiť s rukami aj nohami.