Bicykel pre skoro 7-ročného chlapca

lubako
7. dec 2023

Ahoj. Máme dilemu...chceme kupit takmer 7 rocnemu ( bude mat vo februari)synovi bicykel a nie sme rozhodnuti, resp. nevieme, ci je vhodnejsi bicyklik bez prehadzovacky ( t.j jednoduchsie ovladanie, brzdenie pedalom dozadu) alebo s prehadzovackou (a brzdenie packou na riadidlach). Mame obavu ( nakolko je to dost " zivy chlapec" 😊) z " kratkej zivotnosti" mechanizmu prehadzovania, nakolko ak bicykel hocijako oprie,pohodi na zem, cele sa to moze pokrivit a pokazit. Taktiez sa obavame,ze pocas jazdy s tym bude zbytocne spekulovat a o to menej sa bude sustredit na jazdu. Na druhej strane, predpokladam min. 2-3 roky ( do jeho cca 8-9 rokov ) pouzivania a teda uz by asi bicykel s prehadzovackou bol vhodny . Isto sa bude porovnavat s inymi chlapcami. Syn je nizky,teda boli by to bicykle s 20palcovymi kolesami. Ten bez prehadzovacky je ocelovej konstrukcie, ten s prehadzovackou je hlinikovej konstrukcie a asi 100 eur drahsi ( ale nie je to dilema z hladiska ceny). Sme bezni uzivatelia bicykla,najma v lete bicyklujeme,chceme chodit aj na kratsie cyklotrasy v okoli. Ostatni clenovia rodiny mame bicykle s prehadzovackou. Co by ste mi poradili, ktory bicykel kupit? Ake bicykle maju vase 6-7 rocne deti? Vedia to taketo deti uz ovladat? Vopred dakujem za slusne odpovede.

nikpa
7. dec 2023

@lubako jednoznačne s prehadzovacom keďže chcete chodiť aj na cyklotrasy vyletovat, keď chytí volaky kopec, stačí aj malý, chudák bude musieť šlapat ako besny keď mu dáte detský bajk bez prehadzovaca. Synovi sme kvôli tomu aby si mohol prehadzovat kupovali nový bajk keď mal 5 rokov, bavilo ho sa s tým ,,hrať,, asi prvý týždeň, potom to začal už len normálne účelovo používať. Mal cca 120cm a kúpili sme 20ku, neviem aký je váš syn ale podľa mňa pre 7 ročne dieťa už je vhodná 24ka, z menšieho rýchlo vyrastie.

minutka
7. dec 2023

Nasmu 5 r prinesie jezisko velk 20 s prehadzovackou. Uvidime ako to da. Ale 16 mu uz bola mala.

barbie1981
7. dec 2023

@minutka aj nášmu donesie 20 s prehadzovackou a to ma len 4, 7 ročnému určite s prehadzovackou

pinkmink
7. dec 2023

4-5 rocne deti zvladaju prehadzovacku a kotucove brzdy bez problemov,takze urcite s

pokinka
7. dec 2023

6 ročnému prváčikovi sme kúpili s prehadzovačkou. Najprv chodil nejaký čas bez vedomosti o nej, nech sa s novým bicyklom zžije. Časom som mu povedala, všimni si aké je tu číslo, poďme teraz na druhú stranu číselníka, aby si cítil, aký to urobí rozdiel.. Keďže každý deň chodil domov do kopca, rýchlo to pochopil. Teraz už radenie nechávam naňho.

petushqa2710
7. dec 2023

Určite s prehadzovackami veľ. 20, jeden ako nový aj predávam🙂

pokinka
7. dec 2023

6 ročnému prváčikovi sme kúpili s prehadzovačkou. Najprv chodil nejaký čas bez vedomosti o nej, nech sa s novým bicyklom zžije. Časom som mu povedala, všimni si aké je tu číslo, poďme teraz na druhú stranu číselníka, aby si cítil, aký to urobí rozdiel.. Keďže každý deň chodil domov do kopca, rýchlo to pochopil. Teraz už radenie nechávam naňho.

oliali
7. dec 2023

@lubako 20 palcovy bicykel mal celu sezonu moj mladsi (v lete mal 6) a nie je extra vysoky…. Urcite prehadzovacku a brzdu na riadidlach, existuju ochrany prehadzovacky, je to taky kovovy diel ktory sa montuje na koleso a chrani prehadzovacku pri pade bicykla….inak prehadzovacku zvladne aj 5 rocne dieta, len teda treba ist na bicykli za nim a hovorit mu napr. Palcek a ukazovak (tazsi a lahsi prevod), alebo len cisla ak ma na riadidlach, ze dame 1tku, dame 4ku…. Atd… deti sa ro naucia naozaj rychlo

euka210
7. dec 2023

@lubako moji mali 20tku bez prehadzovacky, ale od 5r. do cca 7r
7r je moj maly , nosi este 116-122 a v lete presiel uz na 24 s prehadzovackou...ale zase on jazdi od 4r.

madeincssr
7. dec 2023

Ak je sportovejsi, zdatnejsi typ, tak zvazte 24", samozrejme s prehadzovačkou. Chlapci rastu ako z vody, aby sa o chvilu za 20" nehanbil.

monika4487
7. dec 2023

Od piatich rokov dcéra s prehadzovackou. Nejak sme nad tym ani nerozmyslali, ale rychlo si zvykla, ze moze podradit do lahsieho pri kopci a je za to vdacna. Tiez je zivsia. Ale upozornili sme ju parkrat ako sa ma spravat k novemu bicyklu, ako prehadzovat a hned to islo ako ma.

simona20201309
7. dec 2023

@lubako woom aj kubike majú automatickú prevodovku. My sme kúpili s automatickou 3rocnej. V 7r by už možno mohlo dieťa zvládnuť aj ručnú. Woom robia prehadzovacky prispôsobené pre malé deti 'jednoduchšie prehadzovnie, prispôsobené tak, aby to bolo pre deti prirodzene.
Ak je syn dobrý cyklista, podľa mňa si rýchlo zvykne aj na ručnú.