Bicykel pre 3-ročné dieťa

nikk3y
6. sep 2024

Ahojte,
ako nájsť správnu veľkosť? Typ? Chceli by sme s košíkom vpredu a nosičom vzadu 🙂 ktoré sú aj s pomocným kolieskami 🙂
Vpripade môžete aj keď do správy poslať link na eshop odkiaľ ste kupovali a boli ste spokojní🙂
Vopred ďakujem každému za komentár🙂

patka06
6. sep 2024

Zobrať dieťa do obchodu s bicyjklami / žiadne Tesco, Kaufland a pod/ nechať vyskúšať, aby pri sedení dosiahlo nohami na zem
Pomocné kolieska neodporúčam
Mal by byť ľahký
Skús pozrieť zn- Acasemy

13uzivatelka11
6. sep 2024

@patka06 tak napríklad môj syn je taky bojko a bez pomocných by som ho na ten bicykel nedostala.. stačilo ze by sa raz zamotkal a už by si tam za veľmi dlho nesadol

simona20201309
6. sep 2024

@nikk3y cyklospeciality.sk
Košík vpredu a nosič vzadu sú dosť zvláštne požiadavky pri vybere prvého bicykla. Odporúčam woom, alebo academy je tiež veľmi šikovný

simona20201309
6. sep 2024

@13uzivatelka11 preto sa začína na dvojkolesovom cykloodrazadle. Dieťa získa stabilitu a prechod na bicykel je už úplne prirodzený. Ak raz dáš pomocne kolieska tak potom sa ich tak skoro nezbavís a v dnešnej dobe sa už bežne deti bicykluju vo veľkom od 3-4r. Tí s pomocným kolieskami vyzerajú už komicky v dnešnej dobe, obzvlášť keď sa tak vozia 6-7r deti.

patka06
6. sep 2024

@13uzivatelka11 presne ako píše simona, pomocné kolieska sú zbytočnosť, chce to len správny prístup

zuzanka.zuzu
6. sep 2024

odporúčam woom 2 (alebo 3 podľa výšky) bez pomocných koliesok

tani777
6. sep 2024

@simona20201309 moja starsia nechcela odrazadlo ziadne ani vidiet,nie este chodit na nejakom..ked sme sa prestahovali na dedinu,nasla si kamosky,chcela bicyklovat jak ony..no ale jak? Ja furt behala za mladsou,tato nemal cas ju ucit,ona sa bala..tak ano,v 6 rokoch chodila s pomocnymi kolieskami..nebolo to ani komicke ani trapne..ked nabrala odvahu,povedala,ze chce bez a naucila sa za polhodinu bez..mladsia je ina,ona jazdi na odrazadle jak sarkan...

13uzivatelka11
6. sep 2024

@simona20201309 práve ani na tom odrazadle nechcel bohužiaľ ísť.. A bude mať 4 roky v zime, bicyklovať začal toto leto 🤷‍♀️

@patka06 skúšala som to s odrazadlom viackrát.. Nechcel.. Je až príliš opatrný, ale na druhej strane som za to rada, keď vidím ako ostatné deti by sa kľudne smykali na smykacke dole hlavou a on išiel po nej ako v spomalenom zabere 🤷‍♀️ a nebudem ho nútiť do niečoho čo nechce, kým to nie je nejaké životne dôležité

annm81
6. sep 2024

Nosič je pomerne neštandardný na týchto prvých bicykloch, ale dá sa nájsť, napr. značka Puky. Plusom je slušná kvalita a výber príslušenstva, mínusom vyššia váha. Najdôležitejšie pre výber bicykla je ale vyskúšať ho, teda zájdite do špecializovaného cykloobchodu, tam vám budú vedieť aj dobre poradiť.

andreatytler
7. sep 2024

@nikk3y Ten nosic a kosik chce dieta?
Lebo prvy bicykel by mal byt co najlahsi aby ho vedelo dieta dobre ovladat takze nosic a kosik budu na skodu. Ono ked ponuknes dietatu zle nastaveny a tazky bicykel, je mozne ze ho to ani nebude bavit, lebo mu to pojde tazko a neisto.
Na zaciatok by mal mat sedlo tak vysoko aby chodidlami dociahol na zem. Odmeraj vysku rozkroku dietata a hladaj bicykel ktory ma najnizsie postavene sedlo v tejto vyske. Ked sa nauci, posunte sedlo trochu vyzsie (aby dociahol spickou) a ako bude rast budete posuvat sedlo vyzsie.

mamamasama
7. sep 2024

Woom 2

tilly
7. sep 2024

Prvý bicyklik môžeš kľudne v bazároch pozrieť použitý, keďže ten 12" je len na rozbehnutie, na naučenie na fakt krátke obdobie. Vyberaj s dieťaťom, nech sa mu páči a nech ho chce. To je asi jediné kritérium. Naučí sa a ďalší rok kupuješ väčší, aby sa mu dobre bicyklovalo. Malý bicykel, tým myslím výškovo zle nastavený je peklo, zle sa ovláda, dieťa často padá, nedrží jeden smer a to demotivuje. Je fajn, ak je ten bicyklik ľahký, ale nemusí byť. Hlavná je motivácia a aby dieťa chcelo.

nikk3y
autor
8. sep 2024

Ďakujem vám pekne pokukám ktorý ste ni odporúčali 🙂

K tomu že bez pomocných koliesok no neviem niesom so celkom istá o tom že by som ju pustila bez. Na bicykel 🙂 a nie nemyslím si, že by jej to trvalo dlho na odnaučenie, podľa mňa to vôbec nieje trápne "V TEJTO DOBE" skôr to už je tou novou dobou že ľudia skúšajú "nové veci", nezpochybňujem ani jednej z vás úsudok, no toto si zas myslím ja 🙂 (áno ja som sa tiež učila na oveľa väčšom a bez pomocných 😅ale to zas bola iná doba) ..
A už dosť mi dieťa popadalo 😅🤣chcem aby si bola istá odzačiatku, áno máme odrazadla, 3kolku, kolobežku, na dvojkolesových odrážadlách jej to ide vcelku fajn (no začiatky boli zlé, dosť som sa bála - nie nedala som jej to najavo, aby som ju svojimi pocitmi nevylakala)

A áno chcela by mať košík vpredu aby si mohla tam dať kabelku (mini-detská), a vzadu si nosiť "deti" 🫣😆

Ešte raz vám pekne ďakujem ten typ popozerám

nikk3y
autor
8. sep 2024

@nikk3y a taktiež odmerám a pokukám v obchodoch tak ako ste mi radili 😇🥲

andreatytler
8. sep 2024

@nikk3y Ak vie jazdit na dvojkolesovom odrazadle, tak pomocne kolieska budu velky krok vzad. Na tom odrazadle ona uz totiz vie princip bicykla, ze ked sa to rozbehne, moze dat nohy hore a nepadne a ked spomaluje a bicykel zacina padat na stranu, tak da nohu dole aby nespadla. Presne toto iste musi robit aj na pedalovom bicykli a preto je dolezite aby mala sedlo najskor nizsie aby pohodlne dociahla celym chodidlom ako je teraz naucena na odrazadle. V momente ked das kolieska ju zacnes ucit ze na bicykel moze sadnut a dat nohy hore aj ked stoji.
Na zaciatok by som dala dole pedale a nech pouziva novy bicykel ako odrazadlo. A potom pridala pedale. Najtazsie zo vsetkeho je naucit sa rozbeh. To zosuladenie ze jednou nohou sa odrazis od zeme a das bicykel do pohybu a druhou nohou zatiahnes do pedalu. Vela deti, ktore nemaju najlepsiu koordinaciu, moze mat s tymto problem a tak by som s pedalmi pockala az kym na to dozreje. Nas syn jazdil na dvojkolesovom od 2 rokov uplne bez problemov a prirodzene, ale na pedale presiel az ako 4.5 rocny.

maryetta
8. sep 2024

@simona20201309 presne tak. Moj prvy syn mal pomocne. Iba chvilku lebo akoby mu vadilo. Tak mal bicykel ako odrazadlo. Neskor sme iba dali pedale a isiel.
Dcera to iste. A teraz aj najmensi. Od 2 rokov isiel na odrazadle. O mesiac bude mat 4 roky a tento tyzden sa sam naucil bicyklovat. Len som mu vysvetlil ako ma pedalovat a brzdit.

andreatytler
8. sep 2024

@nikk3y Pomocne kolieska su trapenie v tom zmysle ze dieta odnaucis udrziavanie rovnovahy ktore uz vie a potom ho to budes musiet zase ucit ked pojdu kolieska dole. S pomocnymi kolieskami tiez bicykel uplne inac jazdi v zakrute... ako trojkolka, nenaklana sa a tym padom ma ovela horsiu stabilitu a dieta sa citi na nom neiste. Ak uz vie zakrutu vybrat na dvojkolesovom odrazadle, rozumie principu naklanania bicykla a tymi kolieskami jej zoberies aj to.
Na zaciatok kup dobry kvalitny bike z druhej ruky, lebo o rok budes kupovat vacsi a tak je skoda dat vela penazi za novy. Tie deti nedokazu bike znicit, takze pouzite su stale velmi dobre.

andreatytler
8. sep 2024

@nikk3y Ja chapem tu potrebu kosika a nosica, ale nespajala by som to s novym biciklom. Pripevnila by som nejaky kosik a nosic na terajsie odrazadlo a potom presla na pedalovy bicykel bez tychto prvkov.

zdenkak87
8. sep 2024

Nasmu napr pomocne kolieska nijak neuskodili. Od 19m jazdil na dvojkolesovom odrazadle. V juni dostal bicykel s kolieskami len aby sa naucil princip pedalovania a brzdit brzdou.Takto jazdil asi mesic-dva. Potom sme dali dolu kolieska a asi 5 min sme ho pridrziavali, potom siel sam. V oktobri bude mat 3 a uz lieta na bicykli bez koliesok ako strela.