Bicykel pre 3-ročné dieťa

29. mar 2023

Je lepsie kupit 14tku, alebo 16tku pre 3 rocne dieta? Aby ten bicykel vydrzal do tych 5-6 rokov veku dietata.

simca06022011
29. mar 2023

podla vysky musis kupovat, nejde o vydrzanie. sedadlo vies davat vyssie, ale cely bicykel nezvacsis.

wade
29. mar 2023

To velmi zalezi od vysky dietata. Poznam chlapcov, co jazdili v 5 rokoch 20tku a moja dcera prechadzala napriklad na 24 az v 9 rokoch. Idelane skocit do obchodu a vyskusat.

belllinka
29. mar 2023

Bicykel sa kupuje podľa výšky a nie podľa veku. A určite nerátaj s tým, že mu vydrží 3 roky. ˇuplne najhoršie je kúpiť pre dieťa veľký bicykel len preto "aby vydržal". Dieťa potrebuje pevne chodidlami dočiahnuť na zem a to hlavne vtedy, keď sa učí bicyklovať.

annm81
29. mar 2023

Ako ti už vyššie písali, záleží od výšky dieťaťa a od konkrétneho bicykla. Ak to "aby vydržal čo najdlhšie" spomínaš kvôli financiám, pozri bazár, dajú sa tam nájsť detské bicykle čo sú ako nové. Osobne nemám problém kúpiť kvalitné nové bicykle každé dva roky, ale veľký zmysel som v tom nevidela, takže sme kupovali od ruky. 6 ročný syn vystriedal dve odrážadlá a má už druhý bicykel a dokopy nás to nestálo prakticky nič - kúpili sme za stovku, o rok a pol predali za stovku, po tom, čo ho prakticky denne využíval.

andrea_82
29. mar 2023
martinenka886
29. mar 2023

@andrea_82 Super obrazok. Ano podla mna staci 16 max tych 20 len potom opatrne lebo pri tych vacsich kolesach dieta moze nabrat velku rychlost.

zuzanaete
29. mar 2023

@andrea_82 Toto je velmi orientacna tabulka. Zalezi od ramu bicykla. Napr. podla tejto tabulky by mal mat mladsi uz 20, ale nedociahne na zem, tak stale jazdi na 16. Starsi ma este daleko do 155cm a kupujeme mu uz 26, ale s mensim ramom. Treba skusat.

zorkahorka
29. mar 2023

V 3 rokoch sme zacali s 12, potom mal chvilu 16 a od minuleho leta, ked mal 5, sme kupili 20. My ale dost bicyklujrme, nielen po ulici pred domom. Takze aby sa zbyticne nenakrutil, kupime vzdy vacsi. Velkost kupujte podla vysky

lenka2710
29. mar 2023

My sme boli teraz 8 ročnej pozerať bycikel, momentálne má 18, chceli sme 24, na zem dociahla ale mala naňho kratke ruky, keby chcela prudšie do strany zatočiť, tak by nedociahla!
Určite treba vyskúšať a 20 sme už nekupovali, dáme vyššie sedadlo a na druhy rok už by to malo byt ok! Takže treba vyskúšať
Kamoskin ma 16, má 6 rokov a tiež sa jej zdá na 20 ešte malý a 18 už tiež nechcú kupovať 🤷‍♀️

simca06022011
29. mar 2023

Inak 14tka a 16tka to zase nie je taky rozdiel, isla by som do obchodu, ak date najnizsie sedadlo na 16tke, ci dotiahne vsade ako ma. Ak nie tak pojdete do 14tky a 16tku uplne mozete preskocit... nemusite ju potom kupovat..
20tku urcite nie ako sa pise vyssie, proste na to dieta nedotiahne. Vzdy to treba skusit v najnizsej pozicii ako na tom je, a potom to rastie s dietatom - do urcitej doby. A to uvidis az casom.

johana7777
10. apr 2023

Ja by som išla vyskúšať do nejakého obchodu, aby mu sadol. A potom by som kúpila niekde na nete

milanemila
10. apr 2023

Moja ma 3 roky, meria 100cm a urcite jej podla skusania v predajni kupime 14ku. Akoze na jednej strane chapem ak nie kto chce, nech vydrzi dlhsie, ale cim vacsi tym je aj vaha bicykla vyssia a pre dieta je to narocnejsie na manipulaciu. 16ka jej bola obrovska a teda o dost mohutnejsia ako ta 14ka (dost velky rozdiel medzi nimi bol).

matika77
12. apr 2023

Určite vyskúšať,každé dieťa je iné.

olivierko229
12. apr 2023

Jednoznacne odporucam Woom 14. Ma dobru ergomoniu, lahucky, starsi ho zboznoval, teraz na nom jazdi mladsi. Mame vyhodu, ze mame volnu 16 tku, ak by chcel vacsi, lebo starsi dostal na Vianoce 20 tku, je mu este velka, ale paradny bike a nechce z neho dole. Mladsi bude mat teda 4 roky v july, ale na tu 16 je ste maly. Kazdopadne, netreba kupovat bike na dlho, lebo velky moze dieta demotivovat. Ja som sla na manzelov a necitila som sa bezpecne, lebo mi je velky.

johana7777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katapriklapka
23. apr 2023

my sme si išli vyskúšať do predajne a potom som pozerala na nete či nemajú lepšiu cenu

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz